Příspěvky uživatele - 240.46

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Toptaste, 1.10.2016
Pane Jano, Tophity na myrobalánu pěstuji v okrese Litoměřice (Třebenice, viniční trať "Pod Košťálovem", klim. zóna dle BPEJ 1, 280 mnm). Odrůda dozrává do poloviny září, raději Tophity nechávám na stromech déle. Chuť je dost ovlivněná průběhem počasí... celý příspěvek >
Toptaste, 1.10.2016
Netuším, co na to pan Jano... Pravdou ale je, že Toptaste mám už více než měsíc sklizený, u mě dozrává koncem srpna. Letos byl mimořádně sladký a chutný, stejnětak Valjevka a Tophit.
Doporučte jabloně, 1.10.2016
Doporučení je věc jedna, sehnání odrůd na vhodných podnožích věc druhá. Svůj výběr omezím na známější odrůdy, které by měly být poměrně snadno k sehnání. 1. Katja (Piros) 2. Lotos, Lord Lambourne (Matčino, Freedom) 3. Angold, Rubinstep... celý příspěvek >
Sázení stromů v zimě?, 29.9.2016
Jak píše pan Hlavatý, zahrnování stromků v šikmé poloze se dříve doporučovalo především u broskvoní, které byly vyorány na podzim, ale takto se skladovaly pro jarní výsadbu. Jediné úskalí lednového sázení vidím v rozmarech počasí. Půda může být... celý příspěvek >
Matčino, 29.9.2016
Právě ta kališní jamka je pro Matčino velmi typická, stejně jako žlutá sladší dužnina a příjemné aroma. Vámi focené plody jsou navíc pěkně vybarvené. Stopky mívá Matčino středně silné, jakoby trochu zdužnatělé, stopečnou jamku přesahují jen málo.
Matčino, 28.9.2016
Určování odrůdy podle plodových znaků z fotky je obtížné, ale v tomto případě se s velkou pravděpodobností o Matčino jedná. Pro kontrolu a porovnání Vám mohu zaslat rouby, ačkoliv moje Matčino ze zákrsku nebylo tak chutné jako ze starých... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 27.9.2016
V oblasti pro meruňky vhodné Vám budou stromky na uvedených podnožích prosperovat. V podstatě jde jen o vzrůstnost podnoží a nabídku prodejců, abyste zakoupila žádanou kombinaci podnož + odrůda. S Bergeronem na ZR určitě chybu neuděláte.
Jakou podnož pro meruňku, 26.9.2016
Ona se ta podnožová mizérie spojená se záměnami odrůd táhne už velmi dlouhou dobu. Situace se nezlepšuje. Před mnoha lety jsem se kvůli tomu naučil amatérsky školkařit, což se mi nakonec zalíbilo, a tak to dělám dodnes.
Jakou podnož pro meruňku, 26.9.2016
Vlhčí propustná zemina je vhodná prakticky pro každou podnož. Hargrand a Bergeron na ZR určitě nabízí p. Buřil v Horních Beřkovicích, ale vzhledem ke vzdálenosti byste se asi musela domluvit na zaslání. Je stále ještě mnoho prodejců, kteří podnože u... celý příspěvek >
Mnozenie mm106, 15.9.2016
Sempra skutečně prodává jabloňové podnože do desetikačky. Pro založení matečnice je dobré podnož nechat alespoň dva roky zesílit. Na přihrnování matečnic se mi nejlépe osvědčila směs písku, pilin a kompostní zeminy.
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 12.9.2016
Bláhovo oranžové snad bylo před časem k dostání na prodejstromku.cz, ale nevím, zda-li je ještě v nabídce.
Lotos, 20.8.2016
Pane Hlavatý, pravděpodobně Vám neodpovím úplně přesně, protože rozšíření odrůdy Otcovo (dokonce se zachoval původní šlechtitelův popis) nemá nikdo zmapované. Já vím o jejím zastoupení ve Středočeském, Ústeckém a Královehradeckém kraji. Na Slovensku... celý příspěvek >
Semenač, M9 + uslachtila odroda, 17.8.2016
Této kombinaci bych se raději vyhnul, protože bude hrozit zlomení či vylomení slabého mezikmenu. Pokud tento způsob přici jen chcete vyzkoušet, tak navrhuji naštěpovat semenáč co nejblíž kořenovému krčku a kratší (15cm) mezivložku podnože M9. V místě... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 16.8.2016
Když ke krásnému goldenovskému vzhledu přičtu odolnost k chorobám, pravidelnou a velmi bohatou plodnost, příjemnou konzistenci šťavnaté dužniny a velmi dobrou chuť s pikantní kyselinkou, tak se šedého průměru prostě nedoberu. Krom Vámi zmiňovaných... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 16.8.2016
Hmm, Denár z pachuti povýšil na šedý průměr.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika