Příspěvky uživatele - 193.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň Bohemika, 29.9.2016
Dobrý den, letos mi Bohemika došla zralosti k česání asi o 14 dní dříve, než jindy. Způsobeno asi jednak brzkým kvetením a jednak tropickým zářím... každopádně včera jsem vše očesal, protože jsem s hrůzou zjistil, že některé nahoře v koruně už... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 3.5.2016
Koukal jsem, že mi namrzly i lístečky u meruňky...
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
Chtěl jsem se zeptat, co soudíte o použití (na příští podobné výkyvy - letošek je konečná) - venkovního teplometu, který mi zbyl z vysoušení při stavbě. Jedná se o teplovzdušný fukar se spotřebou v přepočtu asi 8 kč / hodina, který bych šikovně z... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
Takovéto tabulky, i když jsou z USA, nebo třeba z Argentiny nepočítají s tím, že třeba u švestek, renklód a slív jsou podstatné rozdíly podle odrůdy. Například nelze dát do jedné kategorie zelenou ringli a třeba malvazinku, jak se píše v literatuře a... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
Ano, o avizaci návratu malé doby ledové jsem četl. Souvisí to s výkyvy sluneční aktivity, která se pohybuje v určitých cyklech, které vzhledem k jejich délce dost dobře neznáme a nemáme zmapované. Dle této teorie stojíme na konci teplého období a... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
U nás na Jičínsku, v Čechách, opět mráz. Ale pondělní rekord nepřekonán. Ranní minimum u mě bylo -2,7°C. Počítám, že je vše v háji tak jako tak, ani tam nechodím. Akorát bych se rozčílil...
Jarne mraziky 2016, 27.4.2016
Zdravím, když pominu mráz - -3°C, který u nás byl, a to měřeno na okně... tak nyní zase již druhý den chumelí. To asi taky moc stromům v květu nepřidá, o včelu nezavadíte... jedině jabloně ještě nekvetou, tak snad jablka budou, pokud se květen po... celý příspěvek >
Zimní jabloně, 26.4.2016
Dobrý den, poradil by mi někdo kvalitní zimní jabloně (nebo i podzimní), které jsou odolné strupovitosti a v květu na mráz. Nebo i pozdě kvetou? Lokalita 250 m.n.m., ale časté jarní mrazíky. Děkuji
Jarne mraziky 2016, 26.4.2016
Ohýnek nepomůže, chce to čudit v korunách stromů. Navíc ohýnek blízko stromu ho může zničit a místo neúrody letos nebude úroda už nikdy...
Jarne mraziky 2016, 26.4.2016
V Čechcál byl mráz včera. Dnes ráno sněžilo - zde na Jičínsku včera jak jsem jel do práce od -3C do -1C. Dnes ráno bylo od +2C do +3C. Jinak duben ještě něřekl poslední slovo a květen je ve hvězdách. Takže klid, bude hůř...
Ochrana proti mrazu zadymenim, 26.4.2016
Bydlím v lokalitě, kde se daří švestkám, ale je to u rybníka a často míváme pozdní jarní mrazíky. Včera ráno -3, ndes díky sněžení +3. Osobně jsem nikdy nedýmnil, ale můj děda dýmnění prováděl. Zejména pomocí vlhké trávy, větví a různých gumových... celý příspěvek >
Hrušeň - odrůda, 6.11.2015
Tohle není Solanka ani Červencová. Asi to bude jiná odrůda, třeba Děkanka Červencová? Nebo Wilderova ranná? Ty zrají taky v ten čas, ale já je nemám...
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 6.11.2015
Já koupil domácí velkoplodou na Klášteře ve školce. Letos poprvé zaplodila a přestože jí hnojím a zalévám, tak plody jsou spíš malé, než velké...
Jak Vám chutná bluma z marketu?, 5.11.2015
Osobně jsem měl tu možnost ochutnat veliké "splácnuté" slívy modročerné barvy přímo ze stromů v době zralosti v Portugalsku. Ani v plné zralosti nešly od pecky, chuť byla nevýrazná, až fádní. Takovou Oulinskou ze mé zahrady se to vůbec nedá... celý příspěvek >
Starý název pro peckovinu ve středních Čechách, 2.11.2015
Je to Coeho zlatá slíva, jak praví Černík, Boček, Večeřa - 1960
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika