Příspěvky uživatele - 89.175

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co Vaše réva 2016, 1.3.2016
Dobrý den, na podobné téma Řez révy - teď? jsem napsal: Nemám sice velké zkušenosti, ale osobně mám odpozorováno, že na intenzitu slzení má vliv, v jaké fázi dormance se réva v daném místě nachází. Letošní průbeh zimy napovídá tomu, že by... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 29.2.2016
Dobrý den pane Peničko, Vámi popisovaný způsob zakořeňování má několik výhod, pro které ho hodlám letos vyzkoušet. Nepochopil jsem ale přesně funkci keramzitu. Popisujete vrstvu cca 3 cm, keramzit je na Vašich fotografiích na povrchu mokrý. Ten... celý příspěvek >
Agát Donskoj, 26.10.2015 Obsahuje fotku
Nero je velice chutná, plodná a odolná univerzální odrůda středního růstu. Dozrává začátkem září a u mě se ji daří pěstovat zcela bez postřiků. Je pouze citlivá na nedostatek Mg v půdě, který je nutno dodat formou kieseritu, nebo hořké soli, pak je... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 9.1.2015
Udržet záhon pro borůvky na 3-4 PH není úplně snadné a s prodávaným okyselovačem i dost nákladné, tak mě zajímají alternativy. Úspěšné pěstování kanadských (amerických) borůvek spočívá dle literatury zejména na nízkém PH půdy. Z chemického hlediska... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 30.12.2014
Okyselení půdy: budu citovat autora Leopolda:  Vše spočívá ve faktu, že tyto rostliny nesnášejí prvek vápník (Ca). Tam, kde půda vápník neobsahuje (tamější voda je měkká až superměkká, to jest bez vápníku), se daří jak borůvkám tak i... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 23.12.2014 Obsahuje fotku
Ani mě pletí nebaví, tak mu "předcházím". Nejprve jsem zvažoval mulčování (něčím?), ale ještě před výsadbou prvních keřů jsem se na to ptal Bredika - réva potřebuje dýchat. Důležitá je struktura vrchní vrstvy půdy záhonu. Musí být drobivá aby se po... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 20.12.2014
Stejně jako Wimpi se nepovažuji za vinaře a za odborníka už vůbec ne a rovněž bych začal půdním rozborem, teprve pak s přípravou půdy. Přiznám se že i já jsem zprvu považoval půdní rozbor jako zbytečnost a výdaj navíc. Kdybych nechal udělat rozbor... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 20.12.2014
Vymazlená vinička. Máte spočítáno, na kolik hodin práce vás vyjde kilo hroznů? To HonzaH. Ne, takové kalkulace ani časové, ani finanční nedělám a v zájmové činnosti už vůbec ne! A pokud jde o vybudování viničky, jedná se o dlouhodobou investici.... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 20.12.2014
Ještě bych přidal 2 důležité faktory (obecně) - odrůdu  U p. Knížka jsem letos viděl vedle sebe 2 rané bílé stolní odrůdy, výhony se dotýkaly, částečně i křížily. Jedna značně zdevastovaná padlím, druhá na listech i hroznech prakticky... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 25.11.2014
Pro jednoduchost používám Guyotův způsob řezu. Protože jde o loňskou výsadbu, je kmínek i plochý tažeň stejného stáří, jednoduše ohnutý loňský výhon zakrácený na potřebnou délku u Nera cca 8 oček. Na každém výhonu pak byly 2 květy, ale tím by došlo k... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 25.11.2014 Obsahuje fotku
Po přečtení celé diskuze na toto téma bych po vlastních zkušenostech také rád přispěl. 1) Pro nás „hobíky“ bych se na BPEJ na vlastní zahradě moc nespoléhal a vycházel především z vlastního poznání složení půdy. Každý asi už na své zahradě nějakou... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 3.11.2014
Nechám se od Vás pane Vysloužile poučit.  Jak je to tedy s tím okysličením? Okysličená drť nevadí? A jaký je rozdíl v lisování okysličené drtě s použitím různých typů lisu? Děkuji.
Lis na ovoce, 3.11.2014
Jak se pozná okysličení moštu? Vizuálně změnou barvy! Když jsem ještě jezdil s jablky na vylisování do "moštárny" svá jablka jsem si nasypal do násypky a vzápětí lisovaným moštem naplnil čisté nádoby. Mošt rychle měnil barvu do hněda, mošt byl hustý,... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 2.11.2014
Když to shrnu, tak k lisování mohou vzniknout asi 4 různé konzistence lisovaného materiálu: 1) čerstvé ovoce na hrubo (běžné drtiče)  2) čerstvé ovoce na kaši (např rotující struhadla)  3) krátce nakvašený rmut  4) déle nakvašený... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 31.10.2014
Plechovka 0,7 kg potravinářský BISIL 0100 bílý pololesklý Email silikon-akrylátový vrchní pololesklý se dá koupit za 220 Kč. Na vnitřní nátěr odstředivky to vystačí opakovaně dokonce několikrát! Čím jemnější nadrcené ovoce, tím větší výtěžnost... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika