Příspěvky uživatele - 199.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím o identifikaci, 6.9.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o identifikaci rostliny. Je to výrůstek/výhonek rostliny vysoké cca 120 cm. Jde pouze o "kmen" a listy. Našla jsem něco podobného, ale nevím, jestli je to ono - Dyffenbachie. Děkuji.
Nemoc jabloně, 17.7.2016
Ještě jedna odrůda se dá doporučit a která na 100% odolává strupovitosti - Matčino. Z nížin je to odrůda podzimní ale ze středních pohoh a při dobrém uskladnění až zimní tedy s konzumací do konce ledna. Rubinolu také mohu doporučit, je dobrá po všech... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 16.7.2016
Jedná se o strupovitost a musím konstatovat, že některé odrůdy v horších klimatickým podmínkách nelze pěstovat bez intenzivních postřiků. Pro představu mohu uvést něco ze zahraničí co to je "intenzita postřiků". Jabloně Gloster 69 byly v Německu... celý příspěvek >
Koupili jste někde podhoubí?, 12.6.2016 Obsahuje fotku
Dovolím se zeptat zde zda houba na obrázku je Bělolanýž a jaké kdo má zkušenosti s možným využitím. Momentálně na Valšsku se dají najít, viz foto.
Váš názor - minianketa, 28.5.2016
Pěstoval jsem kde co na ploše asi 33 arů v podmínkách Valašska. Co oblibuji po více stránkácha je podle mne nepřekonané. Jabloně typu Jonathan, Matčino a Rubinola. Ze švěstek Bytřická muškátová. Líbil se mne taky skorý černý rybíz "Fertédi" ale i... celý příspěvek >
Vážně mi umírá meruňka?, 16.5.2016
S postupem znovu vytáhnout se nějak nemohu zotožnit. Každá takováto manipulace jej o nějaký kořínek ochudí. Kdysi jsem slyšel dobrý postup při sadbě na jaře. Stromek namočit do řídké blátivé kaše a pak zahrnovat hlínou. Má to své důvody při... celý příspěvek >
Vážně mi umírá meruňka?, 16.5.2016
Každý potenciální sadař by měl vědět alespoň přibližně kolik pupenu jsou schopné "nakrmit" redukované kořeny a většinou bez vlásečnic. Takže doporučuji než ten stromek půjde pryč ořezat boční obrost a v korunce všechno zkrátit na 3 pupeny a uvidí... celý příspěvek >
Vážně mi umírá meruňka?, 16.5.2016
Mne by zajímala fotka celé korunky. Co mohu ze zkušenosti doporučit, tak seřezat na 3 očka na každé kosterní větvi a úměrně přikrátit terminál. Znám případ kdy přesazovaný vzrostlejší ořešák dva roky nevyhnal ani lístek a přesto žil až nám poradil... celý příspěvek >
Masivní úhyn třešní v okolí, 8.5.2016
Na Valašsku docela běžný jev. Dokonce na monílii nebo pseudonomas syringae odešly i okrasné keře (na jeden hledím přes okno), okrasná vrba ale i šeřík.
Sklo Helios - co to je?, 6.4.2016 Obsahuje fotku
Sklo HELIOS výrazně omezuje prostup blízkého i.č záření ze slunce, kterého je asi 50% z celkového spektra končícího někde na vlnové délce 2,5 mikronu. Z toho se dá dovodit, že snižuje výrazně přehřívání skleníku, protže běžné sklo do 2 mikronů i.č.... celý příspěvek >
Roubování kůru 2016, 2.4.2016
Zajímavé foto. Něco jsem už narouboval ale "celý život" jsem vytačil na roubu se třemi pupeny. Rony
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 29.3.2016
Doporučuji se stromem nic nedělat. Žádné další krácení. To by mohlo způsobit, že strom odumře. Stejně při silném dřívějším zakrácení část kořenů odumře (odumřela). Strom je v dobrém stavu, má nadváhu ještě aktivních kořenů a jeho reakce je očekávaná.... celý příspěvek >
Jaký dát polystyren kolem bazénu?, 20.3.2016
Fasádní EPS může nasáknout v případě šedého až 5% objemu (bílý o 1až 2 procenta méně, záleží na hmotnosti). Zkuste si spočítat a při síle 10 cm je to 10 l vody na m2. XPS to je jiná kategorie, maximum je mezi 0,5 až 0,7%.
Kde plodí rybízy?, 18.3.2016
Přesně tak. Jednoleté dřevo je to co vyroste a ještě u rybízu neplodí. Plodí druhýn rokem a má opravdu největší střapce a počet bobulí ve třapině. Problém umdlévání plodivosti co do velikosti je rychlejší u černého rybízu než u červeného. Černý by... celý příspěvek >
Poznej ptáka 2, 12.3.2016
Děkuji za přiřazení a možná se mne podaří udělat snímky lepší "bez okna", pak je tu dám. Rony
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika