Příspěvky uživatele - 194.200

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Síření silně alkoholového ovocného vína či vína z květu, 5.7.2018
Má smysl sířit víno, které má vyšší obsah alkoholu 14%obj. po dokvašení? Nechávám víno dozrát v dmižónu cca rok a ještě se mi nezkazilo.Potom se stočí a většinou rychle vypije, ale chci si letos pár lahví uskladnit.Tak zdali je to potřeba zasířit,... celý příspěvek >
Skladování vína v sudech 50.l z HDPE plastu, 1.6.2018
Mátae někdo zkušenosti ze skladováním vína v těchto sudech.Samozřejmě že to jen dočasně cca. 2-3 měsíce.Vím že již lze zakoupit i demižóny z tohoto plastu, ale ty jsou dosti drahé, dokonce dražší než sklo, takže to nemá smysl.Jde jen o uskladnění a... celý příspěvek >
Jablečné víno, 1.3.2018 Obsahuje fotku
Jabčák...
Jablečné víno, 25.12.2017
Ještě dotaz,,,než jsem víno uložil ochutnal jsen a se zdálo se mi dosti kyselé. Jablečného moštu-cukr změřen 11% bylo 20.l něco rozděleno do cukerného roztoku, žádná voda nepřidána.Dáno 5.kg cukru, rozděleno na třetiny a přidáváno postupně co... celý příspěvek >
Jablečné víno, 22.12.2017
Díky moc za radu.Tak víno nechám odležet ať to stojí za to.Aspoň mne to donutí koupit další demížony.Všem domácím vinařům mnoho úspěchů...
Jablečné víno, 21.12.2017
Máte někdo zkušenosti jak dlouho nechat jablečné víno po druhém stáčení a vyčištění v demižónu než bude vhodné ke konzumaci.Obvykle nechávám jiná vína třeba i rok než je stočím do lahví.Samozřejmostí je jejich úplné vyčištění a uchování v chladu a... celý příspěvek >
Bezové víno, 3.8.2017
Tento rok jsme si dali práci a při výrobě bezového vína jsme co Nejvíce obrali okvětí od Zelených třapin-stonků.Bylo to sice časově náročnější, ale výsledek stojí za to.Poměr máme na 25.litrů cca.150 květů aby byla intenzivnější vůně i barva.Minule... celý příspěvek >
Distillery Kleiner, zajímavý marketing nebo si jen dělají srandu?, 13.2.2017
Za ty peníze je evidentně viděť, že jde pouze o to, aby se našlo pár lidí, kteří si to koupí a ti to stejně ani neotevřou, protože to jako investici brát budou a chcou se vytahovat před druhými.Nemusí to mít špatnou chuť ba naopak, ale za ty peníze a... celý příspěvek >
Víno z hlohu, 23.11.2016
Tak jsem teda něco vína přikiselil a je takové trpší a chutná jak kdyby bylo zvětralé, a má to takovou chuť jak rozředěné suché šípkové vino.Ale taky jsem zkusil dát do půl litru 15 gramů cukru a po ochutnání mne to překvapilo.Ješte mne napadlo... celý příspěvek >
Víno z hlohu, 22.11.2016
To mne nenapadlo zítra zkusím, mám pár deci odlito.Dík za radu.
Víno z hlohu, 22.11.2016
Tak jsem ho dnes stočil z kalů, už nebublá jen tak občas se od spodu vytvoří malá perlička a to než naplní bublátko nebudu sledovat.No barva ve skleničce vypadá jak tmavší RUM, ale rozhodně tak nechutná.Je takové mdlé ony ty Hložinky tak prostě... celý příspěvek >
Víno z hlohu, 5.11.2016
Bublání vína již zvolnilo tak 10krát za minutu, barva je jak z vína ze sušených šípků.Trochu jsem stáhl hadičkou pro ochutnání a chutná to prostě jak syrové hložinky a je dosti suché a ještě perlí vždyť taky furt kvasí.Kdybych ho porovnal z vínem ze... celý příspěvek >
Pálení vínovice a pěnění vína v kotli, 1.11.2016
V eshopu ve Vinařských potřebách lze pro tento účel zakoupit Odpěňovač, cena do stokoruny i s poštovným.Je to na silikonové bázi, mám to odzkoušeno. odkaz=Alkoholesence.cz Schaum-ex odpěňovač 20.ml Lze myslím zakoupit i větší balení.
Víno z hlohu, 14.10.2016
Víno kvasí zatím velice dobře.Já osobně toto víno dělám poprvé a jeden z hlavních důvodů jeho výroby je pozitivní účinek Hlohu pro organismus a určitě se nebude pít po litrech.Hložinky jak správně píšete jsou svým obsahem né tak výrazné jako květy,... celý příspěvek >
Víno z hlohu, 8.10.2016
Tak už to pěkně bublá, teď to jen pěkně hlídat a uvidíme co z toho bude.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika