Příspěvky uživatele - 80.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
1333 NŠL TĚCH, 1.1.2016 Obsahuje fotku
1333(8) NŠL TĚCH - tak tento vyražený nápis jsem objevil pod jedním stromem (odrůdově odlišným od ostatních) na vyhrabané plechové ceduli v jednom zašlém a pustém sadu, jenž nejlepší roky mohl mít tak možná v 70. - 80. letech minulého století.... celý příspěvek >
Orion, 30.12.2015
Anýzovou příchuť má také třeba kvalitně vyzrálý Biogolden.
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 21.12.2015
Tak z pneumatik jdou především PAU (polyaromatické uhlovodíky) a např. světově bedlivě sledovaný populární benzo(a)pyren, přítomný v pneu, je opravdu mňamka.
Soledáno, 12.12.2015
Informací je na zahraničních stránkách poměrně dost. Vychvalována je jeho chuť, dozrává těsně před odrůdou Pinkcot.
Hruška neznámá, 11.12.2015 Obsahuje fotku
Děkuji všem za reakce k první odrůdě a dávám do placu druhou "neznámou". Starý strom rostoucí podél bývalé úvozové cesty spolu s jinými odrůdami a semenáči. Plodí pravidelně, plody jsou velké, tvaru proměnlivého, zelené, dužnina křehká,... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy meruněk, 11.12.2015
Bora by měla dozrávat později - spolu s odrůdou Harcot.
Hruška neznámá, 6.12.2015
Standa: Kdy došlo k položení kmene nevím. Zažil jsem ji už "položenou" (kmen jsem odkopal zatím do délky 2,5 m a pořád ještě pod zemí pokračuje :-)). Jinak hruška je roubovaná - je to vidět a i ze svalků na kmeni vyrůstají z podnože plané výhony.
Hruška neznámá, 6.12.2015
Poslední fotky jsou také ze stejného stromu, paní Lído. Ta sousedčina mně připomíná Hardyho.
Hruška neznámá, 5.12.2015 Obsahuje fotku
Konečně jsem se dostal k popisu jedné ze dvou odrůd hrušek, které se mi nedaří určit. Strom, ač kmene poměrně útlého, tak věku již význemného (před 40 lety zde již rostl) pravidelně kvete, ale málo plodí (v blízkém okolí bych dohledal minimálně... celý příspěvek >
Střih při výsadbě švestek, 2.12.2015
Tak Vy, Stando, popisujete skoro extrém (Černčinská). Rozhodující je to období výsadby. Já sázím z 99 % na podzim, tam je pak ten jarní řez méně přísný, ale při jarním řezu jsou ty 3 očka u "běžných" stromků dobrá volba (ač ten ořez někdy vypadá... celý příspěvek >
Akane - perla podzimu, 24.11.2015
Pana Mikeše chuť Akane stále ohromovat nepřestala, proto letos "vyrobil" a pokusně vysadil pro jistotu 2 stromky této odrůdy .
Dr. Hartmann, 23.11.2015
A hlavně přikoupit další polnosti .
Dr. Hartmann, 22.11.2015
Tady je tabulková charakteristika ze sledování některých relativně nových šlechtěnců.
Nejchutnější odrůdy meruněk, 19.11.2015
"vdaka jeho sladkosti sa velmi hodi na susenie"... Vám chutnají čistě sladké křížaly?
Kidd´s orange, 18.11.2015
Nevím na jaké je podnoži stávající, poměrně starý, strom K.O., ale tady v tom jílu je A2 příp. semenáč asi nejlepší volba. Třeba oproti M1 tu roste A2 docela slabě. Ostatní slaběji rostoucí podnože odcházely na rakovinu. Asi větší průšvih bude Otava... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika