Příspěvky uživatele - 95.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
"Lisování" révy bez lisu, 3.10.2015 Obsahuje fotku
Taky by to šlo náhradou části ovoce kusem tvrdého dřeva, kamenem apod. Tím se píst dostane mnohem níže.
Meruňky po meruňkách, 9.10.2012
Kromě tutově odolné odrůdy (z československých např. Beta, Darina, Leala, Veharda, Vegama, ze zahraničních Harcot, Veecot, Orangered, Bergeron)  zvolte spíše slivoňovou podnož. Např. WAKO. Pokud tedy nemáte písčitou půdu ve svahu. Vysaďte ji v... celý příspěvek >
Kam odložiť kôstky broskýň na zimu?, 20.9.2012
Samozřejmě, že nezmrzly. Broskvové pecky potřebují stratifikovat ve vlhku a při teplotě 2-7 st. až 150 dní. Některé méně. Venku během jedné zimy takové podmínky nejsou (leda po zakopání hluboko pod zem). Takže stratifikace probíhá 2 zimy.... celý příspěvek >
Vysokotlaký čistič Parkside PHD 150 A1, 23.8.2012
Rovnaký problém. Po cca 4-5 použitií sa objavila prasklina na telese pištole a voda strieka bokom. Volal som do Lidla, mám našťastie blok, tak ho tam idem zaniesť. Na základe rovnakých skúseností viacerých používateľov usudzujem, že výrobca asi... celý příspěvek >
Vodnate pupinky na rukou, 14.8.2012
Já to mívám pravidelně po delší práci bez rukavic s okurkami, cuketami, rajčaty, jahodami a některými plevely. Teď je to mnohem horší než na jaře. Budu muset důsledněji používat rukavice. Jsem citlivý (alergický?) na látky obsažené v bodlinkách... celý příspěvek >
Rozlišení květů Redhaven a Fairhaven, 14.8.2012 Obsahuje fotku
Catherinu (lidově, ale i mezi prodejci nazývanou pro svou barvu "broskvomeruňka") jsem koupil před 3,5 lety v Droždíně. Zasadil jsem ji na svou teplejší zahradu (210 m) na chráněné místo po zbouraném kurníku, kde nikdy nerostl strom. Jámu... celý příspěvek >
Přeroubování angreštu, 17.7.2012
Z meruzalky často rostou výhony. Pokud z kmínku nebo kořenů vyrostl silnější planý výhon, dá se asi za měsíc naroubovat do boku. Dobře se to chytá. Mimmo
Molica - skodca na kaleraboch, kapuste a rajcinach ako ucinne proti nej?, 20.6.2012
Molice jsou dva druhy. Skleníková a ta druhá, co žije na kedlubnách, zelí, pěťouru atd. Ta "kedlubnová" vypadá skoro stejně, ale je chemicky téměř nezničitelná. Průvan nemají rády.
Obaleč švestkový - 1. generace, 20.6.2012
Podle mých pozorování létají obaleči švestkoví prvé generace o 2 týdny dříve než jableční a je jich asi 5x více než jablečných. V zahradě, která je krytá stavbami, se vyskytují oba obaleči mnohem dříve než uvádějí chytré zprávy o sadech mimo... celý příspěvek >
Plody pod útokem obaleče, 29.5.2012
V teplejších oblastech obaleči jableční létali už před zmrzlými (viděl jsem jich asi stovku). Dnes jsem viděl popadaných hodně plodů s typickou dírou po housence obaleče. Tak jsem zbývající dvě jabloně postříkal také (mospilanem). V chladnějších... celý příspěvek >
Neznámý zvuk na zeleninovém záhone, 23.5.2012 Obsahuje fotku
Právě jsem tento zvuk zaslechl na svém záhonu okurek. Vzal jsem vodu do PET lahve s 5 ml Jaru, baterku a rukavici a 1 litr jsem do dírky, z níž vycházel zvuk, vylil. Po 10 vteřinách se nedaleko vyhrabal samec krtonožky, kterého jsem odchytil.... celý příspěvek >
Podnož pre hrušku, 8.5.2012
Jednak semenáčky mohou být různé, ale použití kdoule je velice snadné při dvojitém roubování (mezištěpování) nebo očkování (nikolování). Postupy už si někde najdete.
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 25.4.2012 Obsahuje fotku
Ale jo, něco tam zůstalo (na těch mrazuvzdorných). Žádná velká sláva, ale aspoň pro vlastní spotřebu.
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 11.4.2012
Šlo o nechtěné olámání části květů při nasazování vaků a stahování větví k sobě.
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 10.4.2012
U velkých stromů, které mají mnoho tisíc květů, mi nedělá problém jich 10 utrhnout a otestovat. Spálené nebo neoplozené květy většinou samy opadaly. U VP a Maďarky, které chytly (v 210m) asi -3st.,  je většina plůdků zelená. Zbylé korunní lístky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika