Příspěvky uživatele - 39.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čím osazet strmý břeh potoka?, 12.7.2015
Špatně se tam seká tráva a je tam hodně vlhkomilného plevele. Jiný prikry svah na zahradě jsem pokryla rozchodnikem (plus nějaké další rostliny), ale přijde mi, že k potoku se rozchodník nehodí. I když dle mých zkušenosti na vlhkém slunném místě... celý příspěvek >
Fotky jezírek a filtrací, 11.7.2015 Obsahuje fotku
Jsou zde fotky opravdu krásných a evidentně nákladných jezírek. Na naší zahradě máme tůňku - vybagrovanou díru v zemi, která se plní spodní a dešťovou vodou. Není tam žádná filtrace. 2x ročně ji čistíme od nánosů bahna, kupodivu nehnije, nesmrdí.... celý příspěvek >
Kompost, 9.7.2015
Zajíce je do kompostu škoda ;-)  Jinak já jsem pro dávat do kompostu cokoliv, aspoň nebudou rostlinám chybět mikroprvky. Tchyni ale do kompostu nedavat! 
Široká vodorovné plotovky - dřevo nebo plast?, 9.7.2015
Plasty mají nevýhodu, že jsou jak drátem do voka neboli ošklivé. Zvlášť v kombinaci se zděnou podezdívkou a sloupky vypadá plast hrozně. Přimlouvám se za dřevo. A ty plastové zahradní židličky a stoleček taky vyhoďte ;-) 
Solární odpuzovač krtků, 8.7.2015
Onehdy vytvořil drzý jedinec krtinu na samém okraji zahrady. Nalila jsem mu do díry směs použitých laboratorních rozpouštědel - chloroform a isoamylalkohol. Zkuste nějaké hodně smradlavé ředidlo, raději v místě, kde nepěstujete nic k jídlu.
Jak nedostat žihadlo?, 6.7.2015
Potřebuji přestavět skalku, která je hustě porostlá kvetoucím rozchodnikem a na něm jsou celý den stovky včel. Normálně mi vcelicky nevadí, ale chtěla bych část rozchodníku vytrhat, ze zbytku vytahat zarostlé kameny, přeskládat je a podobně na skalce... celý příspěvek >
Jsem zahradkar zacatecnik a mam spousty zvidavych dotazu, 6.7.2015
V zalévání stromů nikomu nebráním :-)  psala jsem za sebe. Ale ani sousedy jsem neviděla, že by zalévali stromy. Co se týče úrody, tak my spíš nevíme, co s tím. 
Jsem zahradkar zacatecnik a mam spousty zvidavych dotazu, 5.7.2015
Staré stromy nezalevam. Předpokládám, že mají dostatečně hluboko zavedené kořeny, aby dosáhly na spodní vodu. Zalévám záhonky a keře, dohromady asi 100 m2. Trávník cca 500 m2 taky nezalevam, to bych musela zalivat celý den. 
Zakalena voda v bazenu, 2.7.2015
Pokud je problém jen ve starém venkovním potrubí, nemůžete nějakým způsobem nasadit hadicí na kohoutek v kuchyni nebo v koupelně a napustit čistou vodu? V nastávajících vedrech by se ohrala rychle. Jaký má smysl provádět v bazénu nazdarbuh... celý příspěvek >
Jak udržet na zahradě ježka?, 28.6.2015
Tak já jdu to mliko raději zase vylít a zkusim granuje psí, kočičích nemajíc :-) 
Jak udržet na zahradě ježka?, 28.6.2015 Obsahuje fotku
Dnes jsem poprvé viděla na naší zahradě ježka. Co mám udělat, aby se u nás usídlil natrvalo?
Solární odpuzovač krtků, 27.6.2015
Na zahradě o rozloze 700 m2 mám jeden solární odpuzovac krtků. Vypadá trosicku jinak - je zelený na stribrne noze a vršek má kulatý. Piska cca jednou za minutu. Zvuky jsou i v pásmu slyšitelném pro člověka, ale není to moc hlasité. Slyším to jen když... celý příspěvek >
Chata ve svahu - suché WC, 21.6.2015
Poradim možná dost nekonstruktivne - o chemickém WC jste neuvažoval? V dnešní době stavět novou latrinu mi přijde jak prát na potoce :-) 
Co je to za rostlinu, 21.6.2015
To je pupalka, rovněž velmi pěkná, vysoká léčivka. Měl jste při výběru nového bydlení šťastnou ruku :-D 
Co je to za rostlinu, 21.6.2015
Také se jí říká topolovka nebo proskurnik. Léčivé účinky má údajně jen původní, tmavočervená topolovka. Ostatní barvy jsou vyšlechtěné kultivary. Pozor na slezovou rez  - viz moje chytání se za hlavu ve vlákně "Škůdci na topolovce". Nejlepší... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika