Příspěvky uživatele - 21.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aerifikace, 26.5.2015
Mám více méně kostřavový trávník. Stomp jsem používal v září, s cílem jak to popisujete. Na jaře jsem měl v trávníku stovky lipnic, tedy asi moc nezabral nebo jsem udělal někde chybu (dávka, ředění?). Kostřavě ten postřik vůbec nevadil. Uvádí se, že... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 26.5.2015
Pane Malý, zase to s tou nízkou výškou nepřežeňte, pod 2,5 cm bych u Vás nesekal, klidně 3 cm a bude to v pohodě. Jelikož vy tam toho asi moc nenachodíte tak není potřeba kostřavu sekat na tak nízkou výšku.
Aerifikace, 26.5.2015
Dobrý den, máte více méně "hrištovou směs" hlavní podíl je jílek vytvalý a lipnice luční, která tvoří tmavší hrubší místa a má široké listy - předposlední foto, kde kvete ale není to plevelná tráva. Na poslední fotce máte krásně kvetoucí lipnici... celý příspěvek >
Dosetí či počkat?, 26.5.2015
Dobrý den, kypřičem mám na mysli něco ve smyslu zahradní motyčky která má na jedná straně ostré trny nebo ruční kultivátor (3 ohnuté "drápy"). Pokud se Vám chce tak vhodný postup je asi tento :  Proveďte airifikaci vidlemi, zapravte tam... celý příspěvek >
Dosetí či počkat?, 25.5.2015
Jardo, pokud se jedná o novou navážku zeminy tak bude stačit když ručně pomocí nějakého kypřiče půdy narušíte povrch půdy a dosejete, případně pokud máte možnost koupit křemičitý písek tak jej tam trochu zapracovat hraběmi, dosít a osivo a to též... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 25.5.2015
Ještě jednu věc Vám mohu poradit, pokud Vás to baví, tak bych odizoloval tu část kolem betonové zídky. Beton táhne vodu, zahřívá se a trávě se tam především v létě moc dařit nebude a jak je vidět tak místy již nedaří. Stačí mezi půdu a beton vložit... celý příspěvek >
Dosetí či počkat?, 25.5.2015
Dobrý den, Jardo, podle fotky bych nakypřil, dosel a třeba přikryl slabou vrstvou substrátu a záleval. Pokud jen pohodíte směs bez nakypření půdy tak vám vzdejte max. 10 %. Pokud to necháte a budete sekat, tak k samovolnému zahuštění dojte možná... celý příspěvek >
Indentifikace plevele, 25.5.2015
Opravdu se s největší pravděpodobností jedná o popenec břečťanovitý chemické odstranění asi bude těžší jelikož nedávno se tady řešil vhodný herbicid. Dle návodu by měl fungovat např. Banvel, nicméně někomu zde však nezabral. Zkuste hledat např. na... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 25.5.2015
Dobrý den, ten flíček nezpůsobyla lipnice sama o sobě, ale spíše něco jiného, byť podle fotky nevylučuji, že tam lipnici dle jednoho květu co je tam vidět máte. Pokud trochu záleváte a občas u Vás prší tak se lipnicím daří, ještě není tak velké... celý příspěvek >
Mokrá nebo suchá půda?, 25.5.2015
Dobrý den, identifikace příčin takto na dálku je vždy těžké. Nicméně opět komplikované místo, nejspíš trpící na nedostatek slunce, tedy trávník v těchto místěch většinou neprospívá, je slabý a často zahnívá. Zálivkou mu nyní nepomůžete. Máte... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 25.5.2015
Dobrý den, jednak je to tím, že je to nová mladá ještě ne moc odolná tráva. Také je to přemokřením vrchní vrstvy a výškou kosení. Zluste snížit výšku třeba na 3 cm max. 2.5 cm a mělo by to být lepší. Nechodit po mokré trávě a nepřehánět to se... celý příspěvek >
Obnova travniku kultivatorem, 22.5.2015
Dobrý den, toto téma jsem rešil docela podrobně ve vláknu "kde pořídit substrát". Pouze si dovolím pár rad, elektrický a možná skoro žádný kultivátor vám nepomůže jelikož je potřeba promíchat tak min. 5 cm ideálně 10 cm vrchní půdy. Většina... celý příspěvek >
Okraje trávníků: strunová sekačka x nůžky, 21.5.2015
Dobrý den, existují např. mechanické nebo i aku nůžky na trávu co mají, kolečka + teleskopickou násadu, tedy nemusíte se vůbec ohývat. Je to super věc, sám to používám, navíc kvalita trávníku se oproti sečení strunovkou hodně zlepší. Mám... celý příspěvek >
Stříbrný smrk, 21.5.2015
Opravdu letos to je na 90 % u všech mšicemi, kde v jaké oblasti jste? Pokud již mšice nevidíte tak bud již nemají z čeho brát nebo pomohl déšť, ale malé černé zbytky by jste tam možná našli. Klidně bych jej postříkal, může se ještě zachránit, v mém... celý příspěvek >
Bofix, 21.5.2015
OK, já samozřejmě nikomu nevnucuji anglický trávník :-), jenom se snažím poradit. Těšení Vašich dětí chápu, jde však o to, že dosev již moc  nefunguje a zacelení poškozených míst půjde těžko, jelikož půda je již většinou udusaná a často pak na... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika