Příspěvky uživatele - 205.111

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Olej na údžbu nářadí, 21.4.2015
My taktéž neolejujem, jak už tu psal někdo výš v suchém prostředí by nic reznout nemělo a případná menší povrchová rez s další prací zmizí. Taktéž máčet něco v oleji s čím pak obdělávám půdu, ze které mi něco vyroste, a já to pak sním, mi nedává... celý příspěvek >
Fiskars vs Hultafors, 22.7.2014
Ano mám jí víceméně na šťípání. V lese používám převážně pilu. Žádného problému ohledně břitu a boků jsem si nevšim. Co se týče klínovitého tvaru, mám vyzkoušený pravý opak a sice, že jde ze špalku vytahovat velmi dobře. Jinak značce fiskars zase... celý příspěvek >
Fiskars vs Hultafors, 22.7.2014
Zpracovávám dřevo sám, od pokácení až po rozsekání a sušení. Takže nezapadám do škatulky - dělám jen "několik koupených špalků doma v kůlně". Nepotřebuji se kochat nad svým hickory topůrkem a ručně kovanou čepelí, ba dokonce ani chleba se sekerou... celý příspěvek >
Jakou sekeru - prosím o radu, 21.12.2013
Bylo to myšleno tak, že s velkou sekerou při troše šikovnosti rozštípnete menší poleno, ale datlovat s malou do velkýho jde o poznání hůř. Samozřejmě každá práce chce svůj nástroj, to platí i o sekerách.
Jakou sekeru - prosím o radu, 21.12.2013
Tak hold ještě jednou, točáky můžete dělat libovolně, jen rychleji odepíšete špalek (ne však tragicky rychle). PTFE vrstva na vytahování nemá zásadní vliv, sekera jde dobře ze špalku i potom co tam není. Jde spíš o klínovitý tvar čepele, který... celý příspěvek >
Jakou sekeru - prosím o radu, 19.12.2013
Nepsal jsem, že se tak nedá sekat, ale že si vyseknete do špalku díru. Jinými slovy ho rychleji odrbete, než když to samé děláte s klasickou sekeru. Pro fiskars se doporučuje jiná technika sekání, a sice sekeru ze špalku vytáhnout a seknout znova.... celý příspěvek >
Jakou sekeru - prosím o radu, 18.12.2013
Za Oslo se omlouvám, psal jsem to v rychlosti a neuvědomil si to, jsem to ale osel, možná byl také blbě popisek dokumentu, ze kterého jsem čerpal. Vzhledná moc není, to přiznávám.  No evidentně si myslíte, že je dobrá možná tak na dekoraci,... celý příspěvek >
Jakou sekeru - prosím o radu, 18.12.2013
Viděl jsem proces výroby rýče z továrny v Oslu, rok 2012. Pravda nevím, jestli se to týká i seker, ale pochybuju, že by na jednom místě vyráběli rýč a na jiném zase sekeru. Mě právě ona PTFE vrstva přijde jako nejslabší věc. Měl jsem ji sedřenou... celý příspěvek >
Jakou sekeru - prosím o radu, 18.12.2013
Co se týká náročnosti na péči, tak tyhle sekery jsou totálně bezúdržbový. Klasickým sekáním nezničitelný. Pokud po ní někdo mlátí palicí, používá jí jako klín, nebo s ní seká do země, tak ji pochopitelně zničí, nebo otupí. Nevím, z čeho jste... celý příspěvek >
Jakou sekeru - prosím o radu, 18.12.2013
Osobně bych volil x25, popřípadě jmenovanou x17. Zaleží, jaký průměr špalku chcete štípat. Obecně pokud vám nevadí zvedat o něco těžší nástroj, tak větší sekera mi přijde univerzálnější. Jinak za zmínku stojí ještě klasický sekery - kované s dřevěným... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika