Příspěvky uživatele - 232.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řasy v jezírku (vláknité) - prevence, 3.10.2009
Díky všem za rady. Snažím se o likvidaci řasy "tvrdou" cestou. - díky rybičkám jezírko ožije, jinak mi připadá trochu divně. Mám jich ale jen 10 maličkých, což bych chtěl zachovat. - lekním - bohužel se mi nelíbí, neplánuji - světlo -... celý příspěvek >
Řasy v jezírku (vláknité) - prevence, 3.10.2009
Žádná reakce, asi špatně položená otázka. Nebo opravdu každý likviduje řasu až ji má v jezírku, bez prevence? Já teď použil již 2 x peroxyd. Dneska jsem zvýšil dávku, z kačírku to řasu docela dostalo. Takže likvidovat se dá. Teď jen ta... celý příspěvek >
Vzduchování, 25.9.2009
Děkuji za rady. Díval jsem se na netu na vaše doporučení, ale je dost nákladné, tolik do toho nechci investovat. Kaskádka snad vodu provzdušní - voda jde přes 3 kameny, z každého pak padá cca 15 cm na další až nakonec do jezírka. Moje představa... celý příspěvek >
Automatické dopouštění vody, 25.9.2009
Tak ode dneška mám nainstalovaný regulátor hladiny Heissner Z 280. Regulátor mě trochu zklamal, je celý z plastu (na webu vypadal jako kovový). Je celkem velký, ale naštěstí se krásně vešel pod kámen kaskádky, takže není vůbec vidět. Po... celý příspěvek >
Vzduchování, 24.9.2009
Dobrý den, rád bych se dotázal na vzduchování v jezírku. Mám malé jezírko, 3 x 1,5m, cca 1500 litrů, 10 malých rybek. Je vhodné, nebo dokonce nutné vzduchovat. Voda v létě teče přes kaskádku z kamenů, tím se možná trochu okysličí. Ale nevím,... celý příspěvek >
Ztráta vody v jezírku, 20.9.2009
Tak za poslední dva dny je ztráta 0,2 a 0,3 mm za den - a to začalo zase svítit sluníčko. Tak fakt nevím, díra to asi nebude. Pokud se úbytek zvětší při doplnění hladiny, pak asi bude problém někde se vzlínavostí vody, pokud úbytek bude stejný, tak... celý příspěvek >
Ztráta vody v jezírku, 18.9.2009
Měřil jsem hladinu několik dní, bohužel do toho zapršelo. Jaku už jsme psal, první den 7 mm, druhý 19 mm, pak dokonce 23 mm, do toho zapršelo, ale dnes od rána ubyl jen 1 mm. Začínám věřit, že jde opravdu o odpar a vyfoukání větrem, jinak by snad... celý příspěvek >
Automatické dopouštění vody, 17.9.2009
Bohužel ale tento systém funguje, jak jsem se díval, na elektronickém jištění pomocí elektroventilu. Moc se mi tam tahat napájení nechce. Ještě jsem viděl nějaké "mechanické hodiny" na hadici, pak by se voda dopouštěla třeba jen půl... celý příspěvek >
Automatické dopouštění vody, 16.9.2009
No mě právě přijde nejjednodušší ten hladinový regulátor Heissner Z 280. K jezírku nátáhnu hadici, mám to pár metrů), napojím na vodovod a na konec jen našroubuji regulátor. Nastavím hladinu a je pokoj. Na zimu jej asi odšroubuji. Jednuché,... celý příspěvek >
Automatické dopouštění vody, 15.9.2009
Tak dnes jsem si to ověřoval, ještě prý ho seženou. Nic jiného jednoduchého a malého jsem nenašel. Asi do něho půjdu, nechce se mi to nějak bastlit.
Ztráta vody v jezírku, 15.9.2009
Tak pokračuji v měření. Na noc jsem vypnul čerpadlo a úbytek cca 0,8 cm, ráno jsem vše zase zapnul. Za celý den pak úbytek 1,9 cm. Takže jeden den 7 mm, druhý 19 mm - fakt tedy nevím. No nic, budu pozorovat dál. Celkem mě mrzí, že se tu nikdo další... celý příspěvek >
Ztráta vody v jezírku, 14.9.2009
Vzhledem k tomu, že mám jen cca pár metrů hadice, filtr, kde jsem se díval, nevěřím, že zde by mohla být chyba. Ale pro jistotu to vyzkouším dnes přes noc. Změřil jsem přesně únik hladiny - od včerejška je úbytek 0,7 cm, což u mě představuje 28... celý příspěvek >
Ztráta vody v jezírku, 12.9.2009
Také se potýkám se ztrátou vody, vypozoroval jsem, že bez kaskádky to dělá 0,5 cm denně, pokud voda teče po kamenech, tak cca 1 cm. Velikost jezírka cca 3 x 1,7 metru. I já jsem s takovým odpařováním vody překvapen, ale je to tak. Takže začínám... celý příspěvek >
Automatické dopouštění vody, 11.9.2009
Volal jsem do firmy, dle technika už jej nemají, byl vyřazen z prodeje. Nicméně mi doporučil ještě kontaktovat obchodníka, možná by se ještě nějaký našel. Podle technika byl dobrý, spolehlivý (co mi také má říkat, že), spíná při poklesu hladiny o... celý příspěvek >
Automatické dopouštění vody, 10.9.2009
Plánuji řešit automatické dopouštění vody do malého jezírka. Napojení bude na vodovod na zahradě. Potřeboval bych poradit, jak vyřešit automatické hlídání hladiny, čím vodu při poklesu pouštět a při dosažení požadované výšky hladiny ji... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika