Příspěvky uživatele - 232.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
UV lampa - jak zapínat, 27.4.2011
Dobrý den, rád bych se zeptal na názor ohledně používání UV lampy. Mám jezírko 2 m/3, filtrace má lampu 11W, což je myslím dost silné. Dnes jsem mluvil s technikem, který mi říkal, že lampu stačí zapnout denně tak na 4 hodiny, že nemusí běžet trvale... celý příspěvek >
Únik vody z jezírka, 20.4.2011
Mám podobné řešení okraje jezírka, fólie a na ní kačírek. Ten jde přes navýšený břeh plynule do okolí jezírka. A ztráta vody na malou plochu dost velká (plocha cca 2,5 x 1,5 m = ztráta cca 20 - 30 l denně = cca 1,5 cm pokles hladiny). Zajímavé je,... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 8.4.2011
Rád bych se zeptal na stejný problém (vláknitá řasa), hlavně prevence omezení růstu. Řeším jaký přípravek. Vybral jsem si následující: Algae Away  Oase Pond Protec Který je lepší? Zkoušel někdo oba ? 
Probuzení jezírka, 20.3.2011
Vážený pane Hrkale, moc děkuji za odpověď. Pokud tedy není problém, že cca 1 x týdně kartáčem smetu řasu a jezírko na noc zakalím, asi u toho zůstanu. Měl bych na Vás ještě jeden dotaz. V profilu máte odkaz na firmu Oase. Ta na svém webu... celý příspěvek >
Probuzení jezírka, 20.3.2011 Obsahuje fotku
Ještě přikládám fotku pro představu. Jde mi o vyčištění kačírku u břehu a také teď na začátku jara i na dně. Zatím to začínám řešit smetákem, ometu a rozčeřím ve vodě, filtrace to postupně zlikviduje. Ale chtěl bych to dělat nějak lépe, bez zakalení... celý příspěvek >
Probuzení jezírka, 16.3.2011
Díky za info. Nemáte náhodou srovnání (zkušenost) s OxyBreak Subio - jsou s Envipond od Agrobio srovnatelné?
Probuzení jezírka, 15.3.2011
Dobrý den, mám malé jezírko - cca 2 000 l. Pěkné včerejší počasí mne zlákalo ke spuštění filtrace. Dnes jsem se díval na vodu, sice na dno (cca 1 m) vidím, ale voda je dost zakalená. Pak jsem smetákem trochu ometl fólii na bocích a voda je už... celý příspěvek >
Řasy v jezírku (vláknité) - prevence, 26.10.2010
Je konec sezóny, tak maličká rekapitulace, jak se mi dařilo s řasou. Jaro - poprvé jsem viděl jezírko po zimě. Hrůza, řasy plno - doufal jsem, že v zimě pod ledem neroste. Použil jsem Blanketweed, řasa se rozpustila, ale šíleně kalná voda,... celý příspěvek >
Přídavný filtr, 28.8.2010
Nespletl - bohužel. Původní záměr byl: malé jezírko, cca 2 500 litrů.  Velikost hladiny je cca 3 x 1,5 m, to je maximum mezi břehy, kde je ale jen trochu vody a mělká zóna na kytky. Hluboké je nejvíce 1 metr, ale hluboká zóna je... celý příspěvek >
Přídavný filtr, 19.8.2010
Podle reakcí (žádná) to asi nikdo nerealizoval. Ještě bych otázku trochu rozšířil. Dneska jsem instaloval do jezírka nové světlo a byl jsem překvapen, že v kuželu světla v délce cca 30 cm je voda plná plovoucích nečistot. Přitom bez světla ve dne je... celý příspěvek >
Přídavný filtr, 7.8.2010
Dobrý den, rád bych znal Váš názor na následující nápad, popřípadě jakoukoliv radu. Mám jezírko cca 1800l. Filtrace je od Gardeny PF 15000. Běžně to asi stačí, ale občas se jezírko zakalí dozelena nebo hnědě (plovoucí řasa). Používám nějaký... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 26.5.2010
Velmi mne zaujala informace ohledně Siporax POND. Mám filtraci Gardena PF 15000 S, kde jsou uvnitř filtru nějaké plastové "válečky". Mohu do této konkrétní filtrace dát Siporax POND místo těch původních černých kousků? Píše se tu o... celý příspěvek >
LED osvětlení nebo klasika, 27.11.2009
Před časem jsem realizoval osvětlení zahrady a zvažoval i LED světla, tuším od firmy Kanlux.   Cena dobrá (LED 800 Kč, běžné 1100), svítivost byla také dost silná, spotřeba cca 3 W. Nakonec jsem je nedal, světlo mělo dost bílou barvu... celý příspěvek >
Řasy v jezírku (vláknité) - prevence, 12.10.2009
Zajímavý nápad - amur. Jelikož mám jezírko opravdu malé a další rybu tam jen tak tak nacpu, tak je to trochu problém. Ale když by byl malý, tak snad by to šlo, filtrace by to měla utáhnout. Když tam tedy dám jen malou, cca 10 centimetrovou rybu,... celý příspěvek >
Řasy v jezírku (vláknité) - prevence, 6.10.2009
Mohu se zeptat, co konkrétně používáte proti řasám. Nemáte někdo zkušenosti s následujícími přípravky: ALGOXAN - asi něco jako Tripond Peroxyd, co teď používám Algae Away - podle popisu vypadá dobře, měl by právě působit i jako prevence Pond... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika