Příspěvky uživatele - 210.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva vinná pěstování bez postřiku, 5.3.2015
Z příspěvků výše je vidět vliv stanoviště, kdy se zkušenosti s odrůdou mohou dost lišit. Podle mých dosavadních zkušeností jsou na tom s odolností k plísni révové Talisman a jeho potomci, ale samozřejmě ne všichni, jmenovat můžu Galahad, KoKl Belyj,... celý příspěvek >
Vhodná odrůda révy - Opavsko, 2.3.2015
Odrůd vhodných do vaší polohy je podle mého názoru dost. Důvodem, proč letos réva vymrzla může být její napadení houbovými chorobami v loňském roce.
Reva amurska, 27.2.2015
Napsal jsem to také špatně, o rezistenci nelze mluvit, spíše jen o stupních odolnosti. Nejvyšší odolnost má druh Muscadina rotundifolia, ale ten zase nevydrží mrazy. V. amurensis zimní mrazy vydrží, ale na jaře dříve rašívá, takže může být poškozen... celý příspěvek >
Řez révy - teď?, 27.2.2015
Osobně radím přesně to, co psal kolega PP, od Matěje 24.2. do Josefa 19.3., tím se nedá nic zkazit. Velké mrazy už jsou v naprosté většině let pryč a začátek nalévání pupenů u révy daleko.
Řez révy - teď?, 27.2.2015
Ale na druhou stranu jsou zase hypotézy, že keř lépe přečká silné mrazy neořezaný. Navíc v případě proběhlých silných mrazů pokud předpokládáme poškození je možné při pozdějším řezu nechat více oček.  A na Tři krále nemůžeme tušit, jaké mrazy... celý příspěvek >
Reva amurska, 27.2.2015
Réva amurská (Vitis amurensis) je poměrně široký pojem, podobně jako jiné druhy révy se vyznačuje velkou různorodností v rámci svého druhu. Proto bych neřekl bych, že není rezistentní. Právě z Vitis amurensis pocházejí geny odolnosti k plísni révové,... celý příspěvek >
Réva vinná pěstování bez postřiku, 27.2.2015
Na zdi se odrůdy révy moc ošetřovat nemusí, je tam menší ovhlčení listů a proto tam spíše může být problém s padlím révovým než s plísní. Například výše zmíněný Krystal u mne mívá v některých letech jak plíseň, tak i padlí. Himrod nemá vysokou... celý příspěvek >
Řez révy - teď?, 27.2.2015
Také se přikládám k tomu, že není kam spěchat s řezem. Zatím mám ostříháno jen cca polovinu keřů.
Množení vinné révy, 19.1.2015
Loni jsem zkoušel zakořeňovat řízky v záhoně, samozřejmě že to funguje, ale na druhou stranu, když si dám práci se zakořeněním ve vodě, tak jsou sazenice kvalitnější. U těch ve volné půdě mnohdy nevzrálo réví. Pokud vysadím dobře zakořeněnou... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 19.1.2015
Koncem února nejdřív, je zbytečné je zakořeňovat moc brzy, za oknem se potom letorosty hodně vytahují a ven se dát můžou až když nehrozí mrazíky.
Jak na pěťoura?, 18.11.2014
Vím, že není peťour v etiketě Stompu uveden, ale to mi nebrání podle svých dlouholetých zkušeností tvrdit, že na něj zabírá. Pokud Vás to bude ještě na jaře zajímat, můžu pole ošetřené Stompem vyfotit a vložit ho do této diskuze. Snad Vás to... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 9.11.2014
Popis v němčině
Co je to?, 7.8.2014
Durman obecný
Mini, Bibi, Datlo od Semo, 3.5.2014
Pokud bylo Datlo popisováno jako červené, byl to omyl, v úředním popisu pro registraci odrůdy je barva plodu odrůdy SM-DAT (návrh názvu Datlo) ve zralosti oranžová. Červená odrůda podobného datlovitého tvaru by se měla jmenovat Valdo. Názvy jsou... celý příspěvek >
Mini, Bibi, Datlo od Semo, 3.5.2014
V sáčku je skutečně Datlo, jen podle mých informací by mělo mít oranžovou barvu a ne žlutou barvu. Chybu udělá každý, následkem téro chybičky je špatná fotografie na sáčku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika