Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rouby jabloně, 15.6.2024 Obsahuje fotku
Stav letošního roubování. 1÷2 - přeroubované Akane.V horní části loňské roubování.Ve spodní části rouby po odstranění větviček původní odrůdy ponechaných v první fázi pro tažení mízy. 3÷4 - přeroubovaný Crimson Crisp.Dva rouby se... celý příspěvek >
Knipp-baum - zapěstování stromku, 15.6.2024 Obsahuje fotku
Včera jsem provedl podruhé úpravu listové růžice.Dle doporučení se má provést po nárustu terminálu od první úpravy o 10÷15 cm.Po první úpravě k dalšímu rozvětvení nedošlo.Celkem se má tato úprava listů provádět asi 3x÷4x.No uvidime jak to bude... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 30.5.2024
Včera to byl poslední letošní postřik klasickými prostředky.Na 2.generaci obaleče použiju Madex.Houbové choroby už řešit nebudu. Nevím jestli je to jenom můj pocit ale v posledních letech se počasí projevuje v jistých cyklech.Čtrnáct dnů bude stále... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 29.5.2024
V posledních dnech si naplánovat ošetření jádrovin je horor.Stromky stále mokré a 25.května bylo v naší lokaliě 100 % kladení a 81% líhnutí obaleče 1.generace v této prádelně je také důležitá ochrana proti houbovým chorobám.Dnes to vyšlo a dopoledne... celý příspěvek >
Knipp-baum - zapěstování stromku, 28.5.2024 Obsahuje fotku
Loni jsem narouboval odrůdu na podnožový pařízek.Roub však narostl krátký a tedy nevhodný pro založení korunky.Musel bych nechat bez zaštípnutí terminálu dále růst abych získal výškově vhodný terminál pro založení korunky v příštím roce.Napadlo mě... celý příspěvek >
Knipp-baum - zapěstování stromku, 28.5.2024 Obsahuje fotku
Před lety zde byly nějaké informace o zapěstování stromků tímto způsobem.Zaujalo mě to ale nevěděl jsem jak toho docílit.Okolnosti mě donutili tuto metodu zkusit použít.Trochu jsem zapátral a našel i metodu úpravy terminálního výhonu na letorostu... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 23.5.2024
Díky za tip pane KUKY.Hledal jsem náhradu za Integro s kterým jsem měl dobré zkušenosti.Dle Vašeho kontaktu jsem objednal Coragen od Rumunů a do čtyř dnů dorazil.Něco jsem o přípravku nastudoval a zaujala mě délka působení na obaleče.Přibližně stejná... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.5.2024
Zdravím pane Waltře.Na ÚKZÚZ pro moji lokalitu je uvedeno dnes 91% než začne kladení vajec obaleče 1.generace.Počkám na 100% a asi za dva dny provedu postřik.V tomto počasí je to skoro nemožné.Stálé přepršky.Nic stabilního ale předpokládám ošetření... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.5.2024
Tento týden jsem započal provádět prosvětlovací řez letorostů jádrovin u bůjně rostoucích stromků spojených s probírkou plůdků kde je to po mrazivém dubnu vhodné.Je dobré odstranit zelené letorosty nevhodné pro další použití v počátcích... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 14.5.2024
Pane Waltře, není lehké se vyjadřovat k tematu, zvláště když už víme kolik ovocnářů tyto mrazy poškodily a zmařily jejich práci.Nechtěl jsem se již k tomu vyjadřovat ale na přímý dotaz odpovím.Dopadl jsem relativně dobře.Rybíz a angrešt - OK,... celý příspěvek >
Těchobuzické odrůdy, 12.5.2024
Pane Vysloužile, intertnet je veřejné ale má také svoje pravidla.Pokud je zřizovatelem Zahrady.cz uvedeno v jeho podmínkách něco ve smyslu že příspěvky a přílohy přispěvovatelů jsou výhradně pro účely tohoto fóra tak by to měl Váš kamarád respektovat... celý příspěvek >
Těchobuzické odrůdy, 12.5.2024
Pane 234.61 samozřejmě že zamýšlel.Vyšly mě dvě hlavní věci a to závist, vystrnadit mě z tohoto fóra a nezlobte se ale i chabé znalosti a nechuť zdejších diskutujících se zapojit do opravdové ovocnařiny.Podobně je napadán i pan Korzár a to jen proto... celý příspěvek >
Těchobuzické odrůdy, 11.5.2024
Na tom správném fóru online jak o sobě říkají zase jistý ovocnář poučuje v nějakém okénku.Klidně ať si tam prezentuje ty svoje hraběcí rady, ovšem žádal jsem jej před časem aby neupravoval a nekopíroval moje příspěvky z fóra Zahrada.cz.Slušný člověk... celý příspěvek >
Těchobuzické odrůdy, 11.5.2024
Mám moribundus a tak jsem začal prohlížet starší publikace o jabloních.V publikaci od pana Blažka jsem narazil na popisy odrůd z devadesátých let a přelomu milénia a starší.Velmi mě zaujaly jeho popisy těchobuzických odrůd.Začal jsem na netu pátrat a... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 8.5.2024 Obsahuje fotku
Před lety mě zababčelo vřeteno Mollies Delicious.Asi dvanáct let jsem se pokoušel přinutit stomek v pokračování terminálního růstu.Zkoušel jsem sesazovat terminál na vhodnější pupen až vhodné dřevo došlo.Nepomáhalo ani středně zmlazování vřetene,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika