Příspěvky uživatele - 230.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ananasová reneta, 3.2.2015
Lituji, že nemohu dostát Vašemu přání na poskytnutí roubu, strom jsem už prořezal a rouby nezachoval. Ostatně by jich moc nebylo, A. R. Roste velmi slabě a málo rozvětvuje. Je to takový spur-typ. Taky jsem už část stromku prerouboval. I. V.
Ananasová reneta, 2.2.2015
Ananasku pěstuju dosud už asi 40 let. Jablka maji opravdu výbornou chuť ale jsou drobná a to prakticky od výsadby, spíše soudkovita než placata, s tmavými lenticelami. Nejlepší jsou v únoru až březnu. Plodí málo.  I. V.
Určení odrůdy, 30.1.2015
Smiřicke mívá krátkou silnou slupku. I.Vejvancicky.
Charlamowski, 31.12.2014
První várku asi týden po ukončení sklizně St. Earliest a Skleněného, druhou část po týdnu asi s Melbou, Mantetem a Baltimore, vlastně tedy v 1. půli srpna. I. V.
Charlamowski, 29.12.2014
Odrůdu Charlamowski pěstují 45 let, sám jsem ji narouboval od souseda. Neztotožňuje se s negativním hodnocením výše, je sice kyselejší než Stark Earliest, ale vždy je podstatně větší, velmi šťavnaté a netrpí chorobami. Má atraktivní pruhování podobně... celý příspěvek >
Stará jabloň s ohromnými jablky, 1.12.2014
Dal bych k úvaze i jinou možnost. Bojkovo obrovské nebo velké. Jablka nad deset cm má běžně a ve starých sadech bylo hojně zastoupené po celých Čechách. Lidove zvana Strudlak. Naproti tomu Antonovka zvláště ta 600gramova Micurinova zde byla dosti... celý příspěvek >
Jonathan, Red Delicious, Boikovo, Sudetská, 7.11.2014
Hvězdnata Renata nemá vždy narůžovělou dužninu. Typické jsou u ní hlavně výrazné lenticely a propadáváni zdravých plodů už začátkem září. Takže to bude asi přece jen ona. I. Vejvancicky.
Koupě stromku (ů) starých odrůd, 1.11.2014
Taky Watervlietske, Hvezdnatou renetu, Cistecke lahudkove, Charlamowski, Jonathan, zvonkové.
Princ Albert, 28.10.2014
Pěstoval jsem obé na jednom stromě. Zatimco Albrechtovo bylo u mých odběratelů oblíbené,  Albert nechutnal ani mně a to mám anglická jablka rád. Ivan.
Jaké staré odrůdy na zahradu?, 28.10.2014
Paní Saffronia chce zasadit 4 vyšší kmenne stromy jabloní a tak bych jí za sebe doporučil kromě jejích oblíbených Grafstynskeho a rechtace ještě Matčino a Ontario nebo Idared, pokud je ovšem na silných podnozich sežene, rozhodne ne Starkrimson nebo... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 17.10.2014
U mě je Jonared méně trvanlivý než Jonatan. Dříve se taky musí sklidit, protože padá a tak je menší, méně vybarvený a chuťově vyzrálý. Oba jsou na M4 a oba stejně trpí padlím. Na zákrsku není problém ho udržet lividací napadených větviček během roku.... celý příspěvek >
Jaká je to odrůda?, 17.10.2014
Já bych tipoval na 90% Lebelovo. Těch je i u nás na Kladensku ve starých zanedbaných sadech mnoho.   I. Vejvančický.
Akane - perla podzimu, 21.9.2014
Taky jsem koupil rouby Akane v Uniplantu.
Spartan, bohemia, 21.9.2014
Patřím k těm, co vůbec nestříkají, resp. posledních asi 20 let. Dávám přednost zdraví před jedy v potravinách. Spartan je jednou z odrůd, kterým to takhle moc nesvědčí, ale spokojím se se ztrátami. Letos byly 2 bedny k jídlu a 4 na mošt. Mám taky... celý příspěvek >
Spartan, bohemia, 21.9.2014
Nástup do plodnosti závisí u jabloní v první řadě na podnoži. Jsou-li stromky na slabě rostoucí - zákrskové podnoži, třeba M 9, nebo 27 či 106, budou plodit nejpozději 3. rokem. Vyplatí se nechat 1 větvičku, nejlépe v malém sklonu rostoucí, bez... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika