Příspěvky uživatele - 205.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
japonská vrba - přesazení, 7.3.2008
Pane Josefe díky za radu. Tak já do toho tedy půjdu.   Zuzana.
japonská vrba, 6.3.2008
Před dvěma lety jsem si pořídila tuto vrbu, ale teď zjišťuji, že jsem ji zasadila na nevhodné místo.  Mám dotaz - jak snáší přesazení  a kdy je to nejvhodnější. Teď na jaře, nebo mám počkat do podzimu? Díky za... celý příspěvek >
Pnoucí růže New Dawn, 26.2.2008
Pnoucí růže se pokud možno nestříhají vůbec, jen odkvetlé květy a na jaře odumřelé nebo poškozené výhony.
Pod rododendrony oblázky nebo kůru, 25.2.2008
Rododendrony mezi kamínky vypadají velmi nepřirozeně. I na zahradě bychom měli respektovat přírodní podmínky rostlin. Rododendrony potřebují nad kořeny vrstvu humusu (koření mělce), která je mimo jiné chrání i před mrazem.  Do kamínků se hodí... celý příspěvek >
Kanadské borůvky - pěstování, odkaz na podrobnosti, 25.2.2008
Můžete ji přesadit a to co nejdříve, protože brzy raší.  Do jámy ke keři dejte všechno, co se v této diskuzi doporučuje. Borůvka je opravdu náročná na živiny a na vodu.
Kořeny šeříku, 19.2.2008
Mohla bych poprosit o upřesnění - o jakém hořáku hovoříte? Slyšela jsem o podobné metodě ničení plevelů např. v zahradních chodnících vysypaných oblázky. Je to velká výhoda, když se nemusí používat herbicidy.
Přerostlé růže, 16.2.2008
Umím si představit, že vám asi hlavně vadí pohled na holé kmínky, že růže nejsou zelené už od země. Dalo by se to vyřešit předsadbou nějakými nižšími keříky (např. levandule, nebo nízké růžičky - mini nebo půdopokryvné), pokud je pro ně před růžemi... celý příspěvek >
Přerostlé růže, 14.2.2008
Můžete napsat názvy odrůd vašich růží? Pokud se jedná o tzv. sadové růže, pak jejich růst až do 2 metrů je pro ně normální a typický. Navíc sadovky se řežou jen minimálně (odumřelé výhony, namrzlé, nebo příliš slabé). Silným řezem je naopak přinutíte... celý příspěvek >
neznámá trvalka, 14.2.2008
Ligularia (popelivka)?
černá růže, 30.1.2008
Jen bych přidala jména dalších "černých" růží:  Barkarole, Black Magic, Schwarze Madonna. Jsou k sehnání u Pelců v Sobotce.
pnoucí růže, 30.1.2008
Příčin může být mnoho, podle mého názoru se nejspíš jedná o nějakou houbovou chorobu, např. černou skvrnitost. Všímejte se během vegetace listů, jestli se na nich neobjevují tmavé skvrnky, které se postupně zvětšují - to je viditelný příznak choroby.... celý příspěvek >
Bylinky, 30.1.2008
Velice bohatý sortiment bylinek je na www.zahradnictvikrulichovi.cz, mají i e-shop. U vytrvalých rostlin bych dala přednost nákupu sazenic. Na uvedené adrese dostanete opravdu kvalitní (moje vlastní zkušenost). Jednoleté,např. bazalka, petrželová a... celý příspěvek >
Sadové růže, 21.10.2007
Westerland není typickou pnoucí růží, ale přesto, pokud ji máte zasazenou třeba u plotu, nebo u zdi, lze ji pěstovat jako pnoucí.  Jinak vytváří krásný keř s pevnými výhony (neohýbají se do stran) a jako solitéra je velmi pěkná, navíc voňavá.
voňavá popínavá růže, 13.9.2007
Dorthmund je odrůda popínavé růže, která je červená s bílým středem. Dorůstá do výšky 2m.
staré sadové růže, 13.9.2007
Pokud netrváte na starých růžích, pak krásné a voňavé jsou např. Westerland, Koré, Graham Thomas, Charles Austin ( a další tzv. anglické růže). Louise Odier nabízí pan Šíp ze Skaličan u Blatné.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika