Příspěvky uživatele - 201.22

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poznej půdu, 17.8.2015
Zelená organická hmota bývá rozkládána hlavně bakteriemi, které pro svůj pohyb vylučují sliz, který je zásaditý, takže předpokládám, že kompost z trávy bude mít tendenci k mírné zásaditosti. Naproti tomu pokud by byl kompost tvořen spíš hnědými... celý příspěvek >
Houba ve skleníku?, 13.8.2015
Podle mě nějaká hlenka (Fuligo septica?). Podle všeho se živí mikroorganismy.
Indiánská černozem, 12.6.2015
Člověk samozřejmě ovlivňuje přirozené koloběhy živin. Neřekl bych, že to je tím, že odnáší živiny. To dělají všichni živočichové. Problém je spíš v tom, že je nevrací zpátky - z pochopitelných důvodů (výkaly a mrtvá těla). Důležitější věc je, že... celý příspěvek >
Rakytník - keř, nebo strom?, 8.1.2015
Nebo ho můžete přehnojit a bude pak náchylnější k nemocem nebo mrazu. Navíc pokud do půdy dodáte najednou větší množství živin, tak vytvoříte prostředí, které mnohem víc vyhovuje ruderálním rostlinám (např. jednoletým bylinám) než dřevině,... celý příspěvek >
Rakytník - keř, nebo strom?, 8.1.2015
Rakytník roste na chudých půdách, na jeho kořenech žijí bakterie (většinou se tam nějak dostanou), které vážou vzdušný dusík a dodávají ho rostlině. Takže hnojit není třeba.
Kompost, 19.11.2014
Ze vzdušného CO2 je uhlík použit k biosyntéze (hlavně sacharidů). Nerad bych se mýlil, ale ze vzduchu si pro biosyntézu rostlina bere celý CO2 a ne jen uhlík.
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 11.11.2014
jestli se vlastní vahou a deštěm neutužil sám Ono hodně záleží na tom, jak bylo během těch desetiletí s pozemkem nakládáno. V přírodě se to má obecně tak, že se v čase půda zlepšuje. Trvalý rostlinný povrch chrání půdu před kinetickou energií... celý příspěvek >
Jaká organická hnojiva používat?, 7.11.2014
Jehličí k jehličnanům.
Biozahrada?, 6.11.2014
Zásobárna živin. Něčím se živí, takže přispívají k regulaci hostitele. Něco se živí jimi (ať už za živa - čímž si nejsem jistý, nebo za mrtva - bakterie). Přenášejí ve svém těle i na jeho povrchu mikroorganismy. Asi i další...
Biozahrada?, 6.11.2014
Dřív bylo obdělávání půdy náročné především na fyzickou práci, konvenční zemědělství je náročné na neobnovitelné zdroje a tento typ je náročný na informace.
Biozahrada?, 6.11.2014
Lepší termín by byl samoúdržbová nebo částečně samoúdržbová.
Pravokořenné stromy, 31.10.2014 Obsahuje fotku
Chtěl bych je zkusit vypěstovat (ke koupi asi nejsou). Našel jsem jeden popis v knize Ekozahrady od pana Svobody - metodu Františka Bordovského z roku 1949 (panem Svobodou v praxi používanou). Chtěl bych to zkusit, ale nevím, jakou použít odrůdu, aby... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 29.10.2014
Dobrý den, Příští rok budu zakládat zahradu u RD, jižní morava, 200 mnm, 1000 m2. Chtěl bych tam 2 jabloně jako dominanty - tzn. polokmen nebo vysokokmen. Pohrávám si také s myšlenkou pravokořenných jabloní a chtěl bych se zeptat, jestli s... celý příspěvek >
Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?, 20.10.2014
Technicky vzato už to nejsou Goldkrone ale Vimonky .
Co mi v půdě chybí, že mi toho tolik hnije?, 24.9.2014
Neřekl bych, že je to paradox. Podle mě lidská činnost zásadním způsobem (většinou negativně) ovlivňuje množství a složení mikrobů v krajině a narušuje rovnováhu ve prospěch agresivnějších druhů (těch parazitických). Zdravý strom je pokryt... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika