Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva vinná pěstování bez postřiku, 6.3.2015
Mám obě odrůdy a v plodném stádiu.Pölöske se zdál oproti Tereze odolnější a není tolik vzrůstný.Tlaku chorob v min.roce víc odolal.Předpokládám ale, že mám skutečně to, co bylo uvedeno na obalu.Kdysi dávno jsem nakoupil Primy u třech prodejců a každá... celý příspěvek >
Vysoký neprůhledný živý plot, 6.3.2015
Tak to máte vlastně jakýsi mokřad.Vyhloubil bych si vlastní rybníček s kamenitými břehy a kolem něco k odpočinku... Mít i vlastní potůček není k zahození. AB
Vari převodovka DSK 317, 3.3.2015
Moje zkušenost s převodovkou : dva "siláci",kterým jsem ji půjčil, mně převodovku "vyzuli ",šnek vyčněl.Kamarád nabídl opravu, místo radiálního ložiska  (po šnekem) vložil ložisko axiální.Nevěřil jsem, ale uvěřil jsem : dodnes, po dvaceti... celý příspěvek >
Vysoký neprůhledný živý plot, 3.3.2015
Hustě vysázené thuje.Mám jednu na dvorku, je vysoká 12 m a jako solitera mi nic nepřipomíná.Spíš možná kalous ušatý, který se mi tam se svými příbuznými usadil.A vůbec mi nevadí, naopak.Letka úžasně startuje a přistává přesně podle... celý příspěvek >
Jak udržet cca 1000m2 nevyužívané travnaté plochy?, 3.3.2015
Na 17 arů bych použil dobrou bubnovou sekačku, která něco vydrží.  I v místě ,kde hodlám udržet nízký trávník pro děti.Bubnovka to směle dokáže.Jinak mulčuji i vyšší trávník, nesmí být ale už přerostlý a slamnatý, který   ve větší... celý příspěvek >
Řez révy - teď?, 28.2.2015
Letos ty pravé mrazy nedošly, proto víno stříhám.Už teď a nečekám, že mrazy příjdou.Ale to platí jen u vína.U peckovin rovněž začnu brzy roubovat, jádroviny neuspěchávám.Jsou tolerantnější.Zahradník je součástí přírody, má k ní své empatie a nikdo mu... celý příspěvek >
Řez naroubované hrušně, 27.2.2015
Pokud jste použil odrůdy s přibližně stejnými vlastnostmi co do vzrůstnosti, pak je také přibližně stejně můžete zakracovat.Na dálku bez fotky se obtížně radí,.Rozdílná plodnost/opylení také může ovlivnit řez v budoucnu.Pokusnické koruny nevypadají... celý příspěvek >
Dřín (Cornus mas), dřínky a vše okolo, 6.2.2015
Před čtyřiceti lety jsem zakoupil ze Slovenska ušlechtilý, naroubovaný dřín.Jeden keř jen málo roste a plodí nádherné ovoce, druhý keř rovněž nijak neroste a plodí drobné, brakovité plody.Měly to být různé odrůdy.Dřín je okrasný svým nejranějším... celý příspěvek >
Vozik za trakturek, 5.2.2015
Navíc "kára" nemá na kolech brzdové bubny, ani jinou možnost naložený přívěs zabrzdit.A před takovým "přívěsem " je potřeba každého odradit.Pokud nechcete dojít do maléru.
Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů, 31.1.2015
Máme ve vzduchu prach a jiné nežádoucí látky, máme kontaminovanou vodu ve studních, ubývá nám ornice, nevážíme si toho, co je ještě dobré a prospěšné.Vynalézáme i nové nesmysly."S hloupostí je boj marný.Přesto ale se nesmíme nechat odradit,... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 27.1.2015
Sbírat krtičince, kterých je letos nadmíru, kompostovat je spolu s různými zelenými odpady včetně trávy a vody.A po roce kompostování přihnojit výsadbu.Sdělte za nějaký čas, že jsem se mýlil...  AB
Spendlik, 27.1.2015
Vlákno o špendlících se vleče už pěkně dlouho a nikdo s přibývajícími čtenáři neví, kdy mu bude konec.Špendlík je žlutý, protáhlý plod, který nenahradí žádná jiná napodobenina : když dozrává na dálku voní a průběžně po dozrání padá.Na zemi vydrží... celý příspěvek >
Síření ve skleníku a vinná réva, 22.1.2015
Síření oxidem siřičitým je často u vína postačujícím "zasířením".Spíš je možné uvažovat o účinku kapalné formy oproti plynné.Vzlínavost tekutého roztoku zaručuje vyšší účinek.
Množení vinné révy, 19.1.2015
Schvaluji osvědčený recept, Bred-iku.Také jsem si Váš názor osvědčil..Je dobré zakořeňovat ve svých podmínkách to, co má šanci přežít.A to je alfa a omega všeho.Pokud nepodnikám. Začátečníkům přeji zdařilý vstup do naší arény, která... celý příspěvek >
Skleník jako přístavba, 11.1.2015
Mám sklenik, spíš skleníček, orientovaný k severu.Nepřehřívá se, dostává největší přísun slun.tepla ráno (boční stěnou). Orientaci k jihu bych řešil jako samostatnou jednotku těsně u zdi domu.Tak, aby kondenzační páry nekondenzovaly do... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika