Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sortiment Hrušiek, 29.3.2015
Pěkný sortiment hrušek.Jak dalece by obstály v našich podmínkách, je potřeba ověřit Těším se na nějakou novinku v (pod)zimních odrůdách. AB
Drt se zadradního drtiče, 29.3.2015
Drcené letorosty vína jsem kompostoval, ale asi s nimi budu tké přihnojovat.Dobré by bylo zapracovávat je pod povrch.
Rané odrůdy hrušní, 24.3.2015
Clappova, Williamsova,Hardyho jsou většinou uznávané, ale sto lidí, sto chutí.Dobrou chuť má i Pitmastonská, Charneuská,... Ale: jedna a tatáž odrůda má v různých krajích a půdách i různou chuť.Vybírejte chuťovku svého kraje a přizvěte si k tomu... celý příspěvek >
Rané odrůdy hrušní, 24.3.2015
Hrušní je teď takový výběr, že si každý najde tu "svoji".Menší sortiment je u hrušek zimních.Tam je potřeba střízlivě hodnotit.Konference na trhu vede a skutečně po ní jsou i ti nejmenší.S jejím uchováním v domácím prostředí zahrádkáře už to není... celý příspěvek >
Lukasova, tatarova, kdouloň, 21.3.2015
Špičák se dá zkrátit libovolně, čím hlouběji, tím víc můžete očekávat její keřový podrost..Kdoule je původně keř.Mám ji jako keř 40 let jako zkušební EM-A.Naroubovat se dá na různé odrůdy hrušek a i mišpuli. Záleží na tom, k čemu jste si ji... celý příspěvek >
Kdy roubovat hrušku na hloh?, 21.3.2015
Bylo to na jeho starší stránce, kterou už buď stáhl nebo opravil.Žilienka byla pro mě matoucím překvapením.  AB
Kdy roubovat hrušku na hloh?, 20.3.2015
Stando.dík za odpověď, s s kdoulovou podnoží nemám problém, vyzkouším to.Vegetativní zakořenění mišpule mně jaksi selhalo.St.Julien jako podnož pro mišpuli uvádí bojkovický prodejce starých odrůd (Pešek?)  AB
Kdy roubovat hrušku na hloh?, 20.3.2015
"Myší ouško" je vhodná doba pro roubování jádrovin.Myslím si, že jste nic ještě nezmeškal.Podobný dotaz bych měl k použití vhodné podnože pro mišpuli.Jde o peckovinu(?) a někdo ji roubuje na hloh, jiní zase na St.Julien, což je orig.peckovina.Poraďte... celý příspěvek >
Burlat - jak zvýšit korunku?, 20.3.2015
Burlat? Nebál bych se a odstranil všechny postranní kromě dlouhého letorostu nahoře.Čípek nad tímto výhonem bych použil k postupnému vyvázání ponechaného výhonu(nebo ho vyvazovat k delší hůce).Stromek se očividně dobře ujal, druhým rokem už... celý příspěvek >
Rozdělení stromů na pozemku, 19.3.2015
Mám podobně rozdílnou vlhkost na pozemku.V sušší části jdou výborně třešně, višně i peckoviny(meruňky, durancie),ve vlhčí části broskve.Ty v suchu živoří a nejdou dobře.Sucho posledních let to znásobuje.V suchu odolávají více také vysokokmeny než... celý příspěvek >
Ochrana proti srnkám, 19.3.2015
Takové plocení snad jenom s elektronickým vn ohradníkem, který by se zapínal ne určitou dobu.Je to ale náročné na údržbu (hlavně v extravilánu).
Afinita hrušní - volba odrůdy pro mezištěpování, 18.3.2015
Roubuji, zkouším afinitu hrušek na kdouli.A.Nelze říct, že např. Mdme Verté se na ní daří, kromě Hardyho jsou i jiné kmenotvorné odrůdy pro mezištěpení a uspokojivě (hlavně hned) rodí.Na trhu ale kromě kromě Konference není vidět např.novou odvozenou... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 15.3.2015
Vrouboval bych : Williamsovu, Hardyho,nebo Madame Verte.Všechny jsou opylovači pro Clappovu a je jich daleko víc.Záleží na individuální volbě co do  chuti a době zrání.  AB
Jaké hrušně se budou vzájemně opylovat, 14.3.2015
Doporučil bych pouze letní odrůdy např Williamsovu v kombinaci s oblíbenou Charneuskou (dvě odrůdy na jednom stromě) někde na chráněném místě u domu a pod.  AB
Réva vinná pěstování bez postřiku, 7.3.2015
Kromě základního ošetření Sulkou víc nestříkám (mám skorý Solaris, Sevar, Prim).  RR jednou proti peronospoře ,pozdní odrůdy to stejně moc nezachránilo(nevydařený rok).Muscat Pölöskei, Tereza byly na tom ale lépe a mohl jsem je nechat na... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika