Příspěvky uživatele - 168.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Spuštění filtrace, 23.3.2016
Máte pravdu, filtrace si s tím celkem lehce poradí, jen to bude možná trvat o týden déle. Od doby přechodu na tuto filtraci jsem flokulant použil snad jen jednou, není v podstatě potřeba. Jen jsem chtěl nějakou metodou trochu uspíšit... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 8.6.2015
Tak malé info. Zůstal mi zbytek Algo Protect (dříve jsem jej zkusil na mělkou zónu na kačírek, kde celkem zabral), tak jsem jej před týdnem aplikoval do jezírka. Po týdnu kačírek na dně bez řas a nečistot, na stěnách je také menší nárůst. Jen... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 13.5.2015
Samozřejmě mechanické čištění by bylo nejlepší. Bohužel gulu nemám. Ale jde o malé jezírko, plocha dna je cca 2 m/2 s vrstvou kolem 3 cm kačírku (trochu větší frakce v jedné vrstvě). Vysavačem se dá trubkou mezi kačírkem vysát kal ze dna, ale... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 12.5.2015
Tak našel jsem něco od Vodnáře - Guanicid, Velda Oxydátor nebo Bacti JR. Máte někdo s nějakým přípravkem dobré zkušenosti, nebo doporučíte jiný? Podle popisu jsou všechny OK, ale nerad bych zkoušel naslepo.
Jezírko v zimě, 6.3.2015
To vám samozřejmě přeji. A nějaká zpráva pro nás ostatní - jak toho docílit, co za tím je, co používáte. Proč si myslíte, že to tak máte?
Jezírko v zimě, 10.2.2015
Tak se podělím o další info ohledně jezírka (navazuji na vlákno PH metr). Teplotu měřím na dně (cca 125 cm) stále, bohužel 4°C skoro nikdy nedosahuje, pokud tedy teploměr nelže. Většinou je tam 3,5, aktuálně dneska 2,5. Ryby - je... celý příspěvek >
KOI - nemoc, 6.10.2014
tak to moc nepotěší vodu (parametry) občas kontroluji, vše v normě za 5 let mi neuhynula ani jedna ryba - ale je pravda, že jsem tam měl pouze 2 x KOI "obyčejný", karásky, 2 malé jesetery a pod. na úhyn jsem byl tak trochu připraven, prý... celý příspěvek >
KOI - nemoc, 3.10.2014
Děkuji za identifikaci nemoci, snad další onemocnění už nebude. Sůl jsem dal včera  - zbytek - cca 1 kg/m3, kolik dát finálně - plánuji se dostat postupně na cca 3kg/m3, je to tak OK? Nebo už je to moc? 1 x měsíčně dávám minerály... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 1.9.2014
Tak zkušenost už je, zatím ale úplně nemám vyhodnoceno. Nicméně v krátkosti, zkoušel jsem dvě čidla, rozdíl 0,2 °C. Zkoušel jsem čidlo na suchu a ukazuje stejně jako základna. Takže mám ještě v plánu porovnat s jiným tepoměrem a... celý příspěvek >
PH metr - jaký, 1.9.2014
asi máte pravdu, před 10 lety jsem na zahradě jezírko nechtěl. Před 5 lety jen malé - cca 2 kubíky, pro oživení zahrady. Nyní po dalších 5 letech mám 4 kubíkové. Jde to postupně. Zatím mi to stačí, pár let to vydrží, pak se uvidí, třeba mi bude... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Tak teď jsem opravdu zmaten. Chovatel, který mi KOI dodal, je pro polykarbonát. Stavil jsem se i u Banata, je také celkem pro, prý to jeho zákazníci běžně používají. Na možnost přehřátí horní vrstvy upozorňoval, muselo by se to trochu... celý příspěvek >
Zakrytí jezírka na zimu, 22.8.2014
Děkuji všem za rady. Asi zvážím tu desku polykarbonátu, opravdu mi bude stačit jedna vcelku. Horší už bude utěsnění okolo, čím se to dělá, co používáte? Zase se to asi nesmí utěsnit moc, aby mohl odcházet z jezírka plyn a nehromasil se pod... celý příspěvek >
Hnědá voda, 23.7.2014
docela by mne zajímalo, jaká značka funguje. Nedávno jsme narazil na firmu Rawat, vypadá dost zajímavě, máte někdo zkušenosti?
Tlaková filtrace, 22.5.2014
jak už jsem psal, moc srozumitelně jsem to neuvedl. Právě už jsem počítal s rezervou sám, ale plán je 2 500  - 3 000 litrů. K tomuto objemu je tedy vše plánované OK, pokud to tak dobře chápu. Děkuji za rady, teď jen začít... celý příspěvek >
Tlaková filtrace, 22.5.2014
Děkuji za Vaše cenné rady. Vidím, že jsem to možná nenapsal vše moc srozumitelně, zkusím to tedy upřesnit. Hledám filtr pro cca 12 - 14 000 litrů. Nicméně jsem psal, že jezírko je mnohem menší. Jezírko má nyní 1 800 l, plánuji rozšíření na 2... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika