Příspěvky uživatele - 38.202

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování nazeleno, 31.5.2016
Zdravím vás s dotazem: Zkoušeli jste někdo roubovat třešně včil -- v této době -- nazaleno jako třeba angrešt? Zůstaly mi nějaké podložky, které by příští jaro byly už moc vysoké, tak mě napadlo do nich něco "píchnout" včil -- právě v tuto dobu. S... celý příspěvek >
Uz nekde uzraly tresne?, 31.5.2016
Mně červenají na loni naroubovaném stromku první třešně. Odrůda není nijak pojmenovaná, říká se jí "Májovka". Nejsou moc velké, dužnatou slupkou obalená kostka, ale jsou první. Rouby mám od rodičů ze Zašové a pěstuji ji u Velké Bíteše -- náhorní... celý příspěvek >
Postup roubování, 31.5.2016
Ano, včil můžete přesazovat nové (letošní), "nitkové" semenáče. Jenže ty nebudou koncem zimy v roubovací velikosti. Předpokládám, že jste spíše našel (a popisoval) rostliny starší o velikosti několika desítek centimetrů. Ty už budou na roubování... celý příspěvek >
Postup roubování, 31.5.2016
Jde to udělat, jak píšete, ale raději si semenáčky označte/zapamatujte kde jsou (včil není dobrá doba -- po přesazení by nemusely dobře chytnout). Semenáče či obecně podložky (vzal jsem za vděk i kořenovým odkopkům, i když nejsou ideální) si někam na... celý příspěvek >
Druh kaktusu a jak nařízkovat, 6.4.2016
Nic jednoduššího než nařízkovat na špalíky, třeba po 8 cm, zaříznout spodek do špičky (kužele), aby vytvářel kořeny uprostřed z cévního svazku a ne na okraji, nechat nejméně týden zaschnout a potom zasadit do propustné a výživné země. Hlavně ho dejte... celý příspěvek >
Mečíky ze semínek, 5.4.2016
Výhoda je taková, že pokud křížení nebylo řízené (čistá odrůda nebo klon otce a vykastrovaná -- bez prašníků -- matka a to vše v izolaci před cizím pylem), pak je to neopakovatelné, nereprodukovatelné a příští generace se při samosprášení zřejmě bude... celý příspěvek >
Roubování angreštu, 29.3.2016
Páska se neroztáhne a rychle rostoucí stonek se zaškrtí. Neroztáhne se ani na dřevitých roubech, tím méně na bylinných.
Sladkovišeň, 26.3.2016
Mám jednu pěknou starou dobrou nepojmenovanou třešňovišeň namnoženou ze starého odcházejícího stromu. "Červíků" v ní je nepatrně málo, je středně raná, velké plody, skvělá na marmeládu... Těžko popisovat slovy -- zastavte se někdy.  Hezký... celý příspěvek >
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis), 17.3.2016
Jsou to insekticidy, třeba na agromanual.cz se o Decisu přímo píše, že svilušky nehubí a u Calypsa není o sviluškách pro jistotu mezi mnoha škůdci ani zmínka. Hledal bych spíše mezi akaricidy.
Jak odpeckovat 100 kg třešní?, 16.3.2016
Podle toho, dáváte-li přednost čistě ovocné chuti nebo chuti "okořeněné" glykosidy, tedy s nanořklým nádechem.  Vyberte si sám. Bude záležet na době, po jaké poprvé slijete/zčeříte "šťávu" -- neboli jak dloho se pecky budou máčet. Hezký... celý příspěvek >
Špendlíky - foto, 16.3.2016
Špendlíky chytají a rostou na semenáčích myrobalánů velmi pěkně. -- Loňská zkušenost. Rouboval jsem někdy v půlce února, do rozštěpu, je to tenké. Letos opět, teprve uvidíme... Pohoda, hezký den
Jak se bránit proti zákonně chráněným škůdcům?, 11.3.2016
Jde o zbytečné a trapné nafouknutí problému, který vypadá hrozivě pouze podle nadpisu, který noviny zjednodušily a tudíž tím vyznění výrazně zkreslily. Lidé, kteří se to neobtěžovali dočíst do konce, potom vyvolávají poplašné zprávy. Vůbec totiž... celý příspěvek >
Podivné stromy, 14.2.2016 Obsahuje fotku
Myslím, že je to znak odrůdy. Našel jsem mirabelku, která má nejen zakroucený kmen, nýbrž i hlavní větve, které z něj vidlicovitě vyrůstají. To by snad nikdo záměrně nedělal. Jde o starý strom, moc mu nedávám. Protože mě zaujaly jeho plody a... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 26.11.2015
Odpověď po sedmi letech, ale přece: Letos jsem pálil kvas z myrobalánů/mirabelek a přidal jsem do toho čtyři kbelíky aronie, předtím jsem bobule ovšem rozmačkal. Kořalička je výrazně typicky voňavá, chuť je rovněž nezaměnitelná. Dá se určitě udělat i... celý příspěvek >
Nová databáze ovocných dřevin, 16.11.2015
Líbí se mi, dobrý nápad, ať žijí živé, otevřené projekty. Uvítal bych, kdyby se dalo podle názvů odrůd hledat i v rubrikách (proklikávat se několika desítkami obrázků je zdlouhavé). Aspoň že je tam hledání. Přispěvovatel ->... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika