Příspěvky uživatele - 216.89

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uhyn pstruhu a sivenu, 14.7.2017
S naprostou většinou absolutně souhlasím... hlavně s hloubkou... mám jezírko cca 25m3 s nejhlubším místem "vanou 2,5*2m" o hloubce 2,5m a měl jsem kopat hlouběji! Ovšem nesouhlasím s tou teplotou... čtvrtým rokem odchovávám pstruhy v jezírku... v... celý příspěvek >
Kompresory, vzduchování - výkon, cena, hlučnost, 18.7.2016
Dobrý den, mám Aqua Oxy 2000 (30l/min) a jede pomalu třetím rokem v kuse, hlučnost minimální! Pak mám i pístovou Haileu (60l/min) a ta opravdu "řve", cca 61dB! Ta běží jen přes léto-sezónu, ovšem dá se také napojit na více vzduchovacích kamenů-má... celý příspěvek >
Chov candátů v jezírku, 22.6.2016
Přesně jak jsem psal výše... V té reportáži to zkoušeli chovatelé už od plůdku a pak to s odřenýma ušima šlo... Ovšem i samotní aktéři říkali, že se nejspíše jedná o "slepou uličku"! Jediné využití (jejich granuláků) je na komerční prodej, tj. na... celý příspěvek >
Chov candátů v jezírku, 9.6.2016
Někde jsem viděl reportáž, kde candátky bez větších problémů odchovávali na granulích - podobné těm pstružím resp. možná právě pstružíma (a to už od plůdku a až po generační rybu)! A byl jsem celkem překvapen, že candát nemá s granulema problém...... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 3.6.2016
Naprostý souhlas... se vším! Je-li to v rámci finančních možností a není-li tam skála, tak kopat co nejhlouběji (klidně ty 3 metry) a snažit se mít co největší i objem! 
Chov ryb doma, 3.6.2016
Tak to je super... máte to opravdu krásné! Velmi zajímavé zjištění, že pstruzi se dají chovat i "ve stojaté vodě - bez filtrace", to bude tím velkým objemem... voda se tak tolik nepřehřívá je teplotně ustálená a vzduchování tak stačí vodu okysličit!... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 30.5.2016
Naprosto souhlasím! Když by bylo chladněji (jaro, podzim), tak by se to dalo v pohodě odsát např. kalovkou, nebo jezírkovým vysavačem... určitě lepší než nic! Ale jak už jsem se zmiňoval někde v předchozích příspěvcích... kdybych tenkrát neudělal... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 30.5.2016
Zdravím. Cca 2 roky jsem bral vodu ze dna a vše bylo ok dokuď (loni) nepřišly ty tropický vedra. Poté měli právě pstroužci problém s vysokou teplotou (v celém promíchávaném jezírku byla totožná teplota) a pár mi jich uhynulo! Ještě loni jsem... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 6.5.2016
Prvních pár vět mého příspěvku směrovalo ke "kolegovi" co tvrdil, že promrzne jezírko s hloubkou 2m a že mi nevěří, že pstruzi přežili to tropické léto (už se spolu dohadujeme pár týdnů - i v jiném článku diskuze). A zbytek vám. Zmastil jsem to... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 6.5.2016
Ti pstruzi z fotek jsou právě z loňského tropického léta a jak je vidět, tak to přežili a daří se jim dobře! S člověkem co si i po doložení fotek a videí stále myslí-nevěří, že lze chovat pstruha v jezírku, se nemám o čem dál bavit! A s osobou... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 4.5.2016 Obsahuje fotku
Druhé foto.
Chov ryb doma, 4.5.2016 Obsahuje fotku
Pro doložení mého tvrzení, že domácí chov pstruhů lze úspěšně praktikovat i v jezírku, přikládám foto mých pstruhů ze zahradního jezírka. Jedná se o loňi nasazené pstruhy (násada měla 6-9cm). A za ten rok jsem je vykrmil ke 40cm a to bez větších... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 28.4.2016
No asi největší chybu jsem udělal při stavbě jezírka, špatně vyřešené okraje a to tak, že mi kouká fólie nad vodou... měl jsem tam udělat takový "okop", aby se dala fólie zamaskovat (např kameny, placáky atd.). Takhle zbytečně zkracuji životnost... celý příspěvek >
Chov ryb doma, 27.4.2016
Díky. Má to zhruba 25-30m3, různé tvary a hloubky... s tím, že se jednalo o první jezírko svépomocí tak samozřejmě i spoustu chyb při realizaci! :-) Rostliny - 1x stulík a 3x leknín, ale ty tam nejsou jen pro okrasu, když se rozrostou tak zabírají... celý příspěvek >
Chov ryb, 27.4.2016
Ale hned v úvodu vašeho příspěvku "Chtěl bych vyvrátit několik omylů" píšete dále..."Zapomeňte na jezírka a chov konzumních ryb... mnoho práce... je to nákladné... v zimě zamrzne... v létě chladíte..." a další věci s kterými nesouhlasím! Možná ste... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika