Příspěvky uživatele - 233.225

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivoně - monilioza, 12.5.2019 Obsahuje fotku
P.S. Zahrada je ve vesnické zástavbě. Zatravněné pole je od nás přes 5 parcel (cca 180m). Ostatní ovocné stromy nevykazují deformace listů - zásah herbicidem.
Slivoně - monilioza, 12.5.2019
Souhlasím s Vámi. Loňský průběh nemoci byl takový, že na slivoni Zimmerova (20 let) se na některých větvích listové pupeny probudily jen do velikosti 5-7 mm s malými špičatými lístečky. Jiné větve měly jen slabě narašené pupeny. Místy se na větvích... celý příspěvek >
Slivoně - monilioza, 12.5.2019 Obsahuje fotku
Zdravím ovocnáře, v loňském roce jsem se rozloučil se slivoní Zimmerova a letos se mi choroba, dle všeho monilioza projevila na dalších slivoních. Žádám vás o radu jak s touto chorobou bojovat. Letos jsem napadené stromy těsně před květem... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 28.4.2018 Obsahuje fotku
Zdravím vinaře. Tak jarní mrazíky se již ohlásily. Letošní jaro vše nastartovalo jako nikdy předtím. Páteční ráno mělo u nás být okolo nuly. Skutečnost však asi byla jiná viz foto. Je zajímavé jak některé odrůdy vydržely, některé mají spálené... celý příspěvek >
Jakou vybrat vinnou révu, 19.3.2017 Obsahuje fotku
Možná ano. Pro modré odrůdy bych doporučoval vyzkoušet odrůdu Léon Millot. U mne na Vysočině dosahuje cukernatosti cca 23oČNM s malým množstvím hořčin. Hrozen je menší velikosti, velmi kompaktní, bobule cca 12-15mm.
Spon révy, 10.3.2017
Vinohrad mám na 30o svahu se 100% jižní expozicí. Řady po svahu dolů mám většinou 150cm, pár je 180cm. Sazenice v řadě po 80 cm. Zem je těžce jílovitá, vedle byla cihelna. Rygolace byla do hl.80cm a š. též 80cm. Pěstuji pouze moštové odrůdy. Úroda... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 10.3.2017
Pěstuji vinnou révu od roku 2002. Ke dnešnímu dni mám celkem 500 hlav a 10 odrůd. Z toho 85 ks Solarisu. Sklizeň 30.9.2016 cukernatost 26o ČNM. Musím konstatovat, že pro další sklizně se již nebudu snažit u Solarisu o vysokou cukernatost. Víno je... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 27.4.2016 Obsahuje fotku
Máte asi pravdu, avšak ke každému řádnému fungování potřebujete zkušební provoz s informacemi kdy to pustit v čase, teplotě atd. Např. má představa byla pro mou malou vinici původně jen zadešťování formou mlžení a to kvůli spotřebě vody ze studny,... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 27.4.2016 Obsahuje fotku
Zdravím Vás. Na Vysočině nepravidelně již třetí noc jsou mrazy od -1 do -3,5 stupně. Letos se mi podařilo dokončit zadešťování vinice a chci i sadu. I opěvované zadešťování má své plusy i mínusy. Musíte začít s zadeštováním dříve než poklesne teplota... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015
Síť se prodává pouze na role 250m á 3.750,- Kč
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015
I když je tato síť drahá, tak má dodavatelem deklarovanou životnost 10 let. Není jednorázová. Takže po sklizni ji uskladním do dalšího roku a pevně věřím, že se mi tato investice vrátí. Když jsem ji kupoval byl u prodejce poslední balík. Prodejce... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015
Ještě bych doplnil můj předchozí příspěvek o tuto informaci. Německé sítě mají oboustranné zesílené kraje s připravenými otvory, do kterých se zasouvá plastová jehla o délce cca 150mm.  Tím dojde k sepnutí protilehlých sítí ve spodní i horní... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015 Obsahuje fotku
V obci kde mám vinici mi hrozny pokaždé cca z 50% sklidí ptáci. Proto jsem zakoupil několik plašidel, které jsem nainstaloval do vinice. Nyní mé zkušenosti: 1) plastové vrány či havrani - nefungují 2) plechové siluety dravců -... celý příspěvek >
O jaký druh révy se může jednat?, 25.5.2015 Obsahuje fotku
Měl bych poznámku do diskuze. Concordia je modrá odrůda. Sám ji mám ve vinohradě. Bílou Concordii jsem doposud neviděl.
Nemoc či škodlivý organismus?, 24.5.2015 Obsahuje fotku
Zdravím kolegy ovocnáře. Dnes při obhlídce sadu jsem na několika slivoních zjistil na listech neidentifikovatelné puchýřky či objekty, které mi nejsou známé. Dokáže mi někdo odpovědět co je to zač?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika