Příspěvky uživatele - 42.100

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez slivoně, 18.10.2015 Obsahuje fotku
Zdravím, můžete mi poradit jak a kdy řezat takovouto švestku. Byla vysazena na jaře a zakrácena cca o třetinu, po letošním suchém létě má jen slabé přírůstky a proschlé listy. Děkuji
Motorová pila Homelite, 25.4.2015
Zdravím, pokud nemaže řetěz, (měl jsem taky tuto závadu) je tam prý nedokonale upevněn v kole šnek, který tlačí mazivo. Nechal jsem si to opravit, je to na rozebrání celého motoru, cena byla 550 Kč. Jarda
Skleník z polykarbonátu, 2.4.2015
Jasně, že jsem je namontoval dobře a nevydržely ani 2 roky  ; před montáží jsem sundal vnitřní ochrannou folii a na desky nalepil samolepky, po montáži jsem sundal i tu horní , kde měl být UV filtr. Vím, že na komůrkovém polykarbonátu síly... celý příspěvek >
Jak na veverky?, 27.9.2014
Dobrý den,  také mám problém s veverkou. Já mám jistotu, že jde o veverku. Plundruje mi potvora úrodu ořechů. Je to k pláči. Loni jsem měla ořechů dva koše, letos mám na dně v košíčku. Zlikvidovat ji nechci, ale nějak vypudit z naší zahrady.... celý příspěvek >
Nemoc hadovek (okurky), 30.7.2014
Mám stejný problém, okurečky žloutnou a zasychyjí, listová základna nádherná, ale plody nedorostou... Prosím, poraďte. Vera.viki@seznam.cz
Proti krtkům, 28.7.2014
Každá metoda má vždy nějaké to mínus. Já uvedenou metodu používám už několik let a s žádnými problémy jsem se nesetkal. Nedochází k samovznícení a i kdyby k němu v noře došlo, není to nikterak nebezpečné.Každý ať sám zváží všechna pro a proti a... celý příspěvek >
Proti krtkům, 22.7.2014
Fosforovodík je účinný na vše živé, spolehlivě zlikviduje např. zemní vosy. Myslím si proto, že zahubí i krtonožku, pokud se podaří dostat účinný prášek do nory. Vzniklý plyn je těžší než vzduch a má tendenci zatékat do chodeb a chodbiček a hromadit... celý příspěvek >
Proti krtkům, 17.7.2014
Nejsem nepřítelem zvířat, ale krtek na zahradě je krajně nežádoucí škůdce.Nestačí ho jen odpuzovat, je třeba ho zlikvidovat. Vyzkoušel jsem už všechny možné i nemožné způsoby, všechny prakticky neúčinné. Všelijaké pasti, karbid, dýmovnice, jedovaté... celý příspěvek >
Povolení ke kácení - odvolání, 1.6.2014
K této tematice bych ještě dodal, že podle nyní platných předpisů (od 15. července 2013) vlastníci soukromých zahrad nemusí při kácení stromů žádat o povolení. Toto se však má již brzo změnit, neboť se připravuje nová úprava, která celou věc opět... celý příspěvek >
Jak na správnou koncentraci směsi pevná látka/kapalina, 19.4.2014
Máte pravdu, úlohy na koncentraci mohou být i dosti složité. V laboratorní praxi se k tomu používají různé vzorce a křížová pravidla, ale v případě návodů na všelijakých přípravcích je to opravdu jednoduché. Tak mnoho zdaru.
Jak na správnou koncentraci směsi pevná látka/kapalina, 17.4.2014
Vůbec z toho nedělejte zbytečnou vědu. V tomto případě se jedná o hmotnostní procenta a v případě vody je to velmi jednoduché. Prostě rozpustíte v 1 l vody 20 g skalice a hotovo.
Staronový totální herbicid, 16.4.2014
Záludná to otázka. Pokud je mi známo, tak se chlorečnan v půdě velmi pomalu redukuje a přechází přes nižší oxidační stupně chloru postupně až v chlorid. Protože je reakce velmi pomalá, může se část chlorečnanu při použití velkých dávek dostat do... celý příspěvek >
Staronový totální herbicid, 16.4.2014
Vůbec se nemýlíte, bylo to jedno z hledisek. Ekologická hlediska ovšem byla také, neboť při velkém nasazení na rozsáhlých plochách se část chlorečnanu nestačí odbourat a dostává se do spodních vod. Proto ho lze doporučit pouze pro maloplošné použití,... celý příspěvek >
Staronový totální herbicid, 15.4.2014
Setkal jsem se s častými dotazy, jak s chlorečnanem draselným pracovat.Chlorečnan se aplikuje jako 3%ní roztok zálivkou konví v dávce 1 litr roztoku na 1 metr čtvereční. Chceme-li tedy ošetřit např. plochu 10 m čtverečních, rozpustíme v 10 l konvi... celý příspěvek >
Staronový totální herbicid, 3.4.2014
Mnozí z nás si pamatují svého času velmi populární přípravek Travex, což byl totální herbicid na bázi chlorečnanu sodného. Přestal se užívat někdy v osmdesátých letech. V současnosti lze místo něho použít chlorečnan draselný, který v některých... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika