Příspěvky uživatele - 32.73

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Papriky 2016, 5.3.2016
Rostliny UV k růstu nepotřebují, dokonce jim nadmíra škodí. Zářivka navíc žádné UV neprodukuje, naopak žárovka kupodivu ano, zejména halogenová. Sazenice paprik pěstované pouze pod modrým umělým světlem dostanou po vysazení ven sluneční úpal. Červené... celý příspěvek >
Hniloba plodů paprik, 9.8.2015
Takúto uhorku můžeš rovnou odnést slépkám. Okurky se sklízí ještě než začnou světlat, pak už je to jen nahořklá nakyslá guma.
Jabloně, hrušně atd. a stromový balzám, 6.7.2014
Existuje podobný balzám od firmy FIMA BRNO, který je dostupnější, není však zdaleka tak kvalitní, špatně kryje, jedno zatření nestačí. Na velké řezné rány, které se zcela nezavalí kalusem, zkouším používat stavbařský butylenový tmel a vypadá to, že... celý příspěvek >
V Bosně se pálí rakije veřejně, bez daní i otrav, 3.5.2014
V Bosně se nepálí rakije, ale Rakija. To že na Moravě sa pálí slivovica a v čechách slivovice, neznamená, že si můžete počeštit i úplně cizí slova, která kromě vás čecháčů nikdo jiný na světě nevysloví s "e" na konci.
Očkování / roubování broskvoní, 4.4.2014
Máte někdo zkušenosti s delším uchováním roubů broskvoně v ledničce? Chtěl jsem zítra roubovat a zjistil jsem, že rouby odebrané v polovině února jsou totálně mrtvé, v celém průřezu hnědé, seschlé, přestože na povrchu dostatečně mokré, očka... celý příspěvek >
Očkování / roubování broskvoní, 4.4.2014
Kdy zhruba provádíte jarní roubování broskvoní? Máte zkušenosti s delším uchováním roubů?
Extremni roubovaci experimenty, 13.5.2013
Četl jsem, že se dá roubovat broskvoň na meruňku a strom je pak na rozdíl od klasické broskvoně dlouhověký. Jelikož broskvoně na semenáčích mi již pomalu odumírají (vymrzají větve od severu), příští rok to chci vyzkoušet. 
Střih jabloně - je správně?, 12.5.2013
Já bych tedy ani jeden řez z těch dvou fotografií neobhajoval, ta druhá je možná ještě horší, než ta první. Navíc nejde jen o ovoce, strom také má nějak vypadat, k čemu takové zmlazování za každou cenu, když strom potom vypadá jako nějaký paskvil,... celý příspěvek >
Škůdce na na listech révy vinné, 12.5.2013
Esca je houbová choroba, to jsem popletl.
Škůdce na na listech révy vinné, 12.5.2013
Pozorujte, zda nezačínají tmavnout a schnout nově přirůstající listy, pokud ano, pravděpodobně máte keř napadený nějakou virovou chorobou, např. Esca.
Ako sa starat o preockovany vinic, 12.5.2013
Neodstraňoval bych je, zvlášť pokud jsou očka ještě živá, někdy vyraší třeba až v červenci, ale to už výhon do podzimu nevyzraje a z větší části pak zmrzne.
Kdy sázet víno?, 12.10.2012
A vy si myslíte, že když ponecháte na rostlině "jen pár listů", že Vám pak nějak výrazně porostou kořeny? I kdyby ano, tyto kořeny by stejně do další sezony odumřely, protože by jim chyběly zásobní látky, produkty fotosyntézy. Kořenová hmota přirůstá... celý příspěvek >
Odrůda Attika - neplodí, zasychají listy, 9.9.2012
A co takhle keř místo vykopání na jaře přeroubovat na jinou odrůdu. Pokud se přiroubovaná očka uchytí, další rok už může keř mít pěknou úrodu. Je škoda vykopávat vzrostlý keř a pak čekat dalších x let, než začne plodit nově vysazená sazenice.
Prodej sazenic - Krausovi Mělník, 8.9.2012
Nevím jak Krausovi, ale Knížek mi přijde docela drahý. Bral jsem od něj dvoje sazenice, jedny byly ok, rašily dobře a rostou taky dobře, druhé nebyly ani zavoskované, ani správně zakrácené a očka byla mizerná, z 5ti sazenic se nakonec chytila jen... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 8.5.2012
Také mi letos pár čerstvě vysazených sazenic uschlo až po roub, zřejmě vlivem nečekaných tropických veder, sazenice bohužel nebyly zavoskované, kdyby bylo čím, zkusil bych je přeroubovat a zachránit, podnože jsou pěkné a silné. Pepek
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika