Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka - co je to za chorobu, 24.7.2013
Jak píše p. Lída, chtělo by to foto. Pokud jsou z počátku ty flíčky šedozelené a později černají, může to být strupovitost.
Nemoc listů, 24.7.2013
Je to houba Blumeriella jaapii.
Choroba hrušiek, 24.7.2013
U p. Mičurince to je rez hrušňová. To černání listů mi začalo asi před třemi týdny na tříleté Dicolor. Zastavil jsem to fungicidem, není registrován pro ovocné stromy, tak obchodní název neuvádím.
Padá listí, 22.7.2013
U toho opadu listů ořešáku by bylo dobré uvést, zda jsou listy zdravé, nebo případně s hnědými skvrnami (antraknóza).
Marhula hnojenie ci choroba?, 22.7.2013
Typoval bych to spíš na škůdce, hálčivec.
Blumeriella jaapii - mohou se plody zpracovat?, 22.7.2013
Jestli má Blumeriella karcinogenní účinky nevím. Ale přesto bych se snažil více napadené ¨plody vyřadit, aby případně neovlivnily chuť marmelády.
Slivoň - praskání kmene, 22.7.2013
Latexová barva se použít může. Na velké rány ji používám také. Měl by to být, pokud možno, venkovní latex.
Slivoň - praskání kmene, 21.7.2013
Ty posmrkané plody jsou napadeny housenkami obaleče švestkového. Kmínek švestičky postříkejte měďnatým fungicidem, obzvláště tu prasklinu a potom ji zatřete stromovým balzámem.
Žloutenka nebo klejotok - monilioza či rakovina?, 19.7.2013
Listová hnojiva nemají žádnou ochrannou lhůtu a tudíž lze sklízet hned. Že je dobré to ovoce či zeleninu opláchnout vodou snad je zbytečné připomínat.
Meruňka hniloba, 19.7.2013
Diskuse k moniliové hnilobě peckovin už zde bylo hodně a v různých vláknech. Nepamatuji v kterých. Tak zadejte do vyhledavače.
Šarka švestek, 19.7.2013
Ano, ano. Takhle vypadají listy na mé Valjevce. Ale letos, zaplaťpánbůh, jsem na plodech postižení zatím nezaznamenal.
Co je s Hagantou, 19.7.2013
Pro tazatele z úvodu vlákna. Neřešte příčinu napadení konců letorostů, není to podstatné. Důležité nyní je zakrátit všechny letošní letorosty o 1/3 až 1/2 letošního přírůstku. Dojde tím k lepšímu vyzrání zbývajícího dřeva před zimou. A zabijete tím... celý příspěvek >
Nemoc višně, 18.7.2013
Ta Blumeriella na višni tazatele zatím není kalamitního rozsahu. A také na letošní úrodu nemohla mít vliv. Pokud se však nemoc rozšíří tak, že většina listů na konci léta je opadlých, má to zásadní vliv na úrodu v příštím roce (pupeny nejsou... celý příspěvek >
Usychání zakrslého jehličnanu, 18.7.2013
Stále jsem přesvědčen, že ten smrček se dá trpělivostí zachránit. Mám takových případů za sebou spousty a nejen na své zahradě. To zasychání většinou začíná na neosluněné či zastíněné straně jehličnanu. U cypříšku nootkajského pak na převislých... celý příspěvek >
Hnojení hořkou solí - jak brzy lze hnojit nové přírůstky?, 18.7.2013
Postřikem 2,5% roztokem hořké soli můžete na jaře při plném obnovení vegetace a potom v červenci. Neošetřovat za ostrého slunečního svitu a vysokých teplot!
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika