Příspěvky uživatele - 45.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Invazivní nevídaní migrující škůdci z jiných světadílů nově v česku, 13.10.2020
Ano, Sluníčka nám nejen v našem státě řádně zatopili...
Invazivní nevídaní migrující škůdci z jiných světadílů nově v česku, 12.10.2020
Tento rok byl na zahradě dosti deprimující. Rakytník, který byl vždy bez problémů se škůdci, masivně napadla vrtule rakytníková (zcela nový český název) původem z Asie. Pak jsem pozoroval úplnou decimaci bobulí vína Asijskou octomilou japonskou... celý příspěvek >
Vrtule rakytníkový - červ, 16.8.2020
Mám tedy vitální odrůdu Sluníčko s velmi velkými plody, a letošní obrovskou úrodou, ale díky ní jsou plody jeden vedle druhého a velmi špatně se trhají, značně náročné na čas a k tomu ten pohled na občasného čeva na ruce nebo nádobě, to jednoho... celý příspěvek >
Je tohleto Redhaven? Začínám pochybovat, 16.8.2020
Pěstuji Redhaven 35let a musím potvrdit, že se jedná o dosti plastickou odrůdu. Vždy záleží na stanovišti, počasí a v neposlední řadě u starších stromků i na poloze toho kterého plodu na stromě. Plody vystavené celodenímu slunci bez stínu listů, jsou... celý příspěvek >
Vrtule rakytníkový - červ, 16.8.2020
Žil jsem spokojeně pár roků s tím, že aspon s tím rakytníkem nejsou ohledně škůdců a chorob problémy. Už v minulých letech jsem si všimnul sem tam zralých plodů rakytníků s tmavou i světlou tečkou a přičítal to omylu nějakého škůdce, že se jen spletl... celý příspěvek >
Spodní listy česneku žloutnou, 26.6.2020
Už sklízíte česnek? Nepamatuji, aby paličkák již v polovině června schnul natí jako začátkem července. V dubnu za toho velkého sucha jsem jej každý týden velmi řádně záléval a vypadl OK. žloutnout nat začala už počátkem června, nyní už bude muse... celý příspěvek >
Virová pohroma na meruňce?, 13.6.2020
Na výhonech mšice nejsou a pochybuju, že by je spláchly přívalové bouře před týdnem, když mšichce jsou obecně přisáté ze spod listů.
Virová pohroma na meruňce?, 12.6.2020 Obsahuje fotku
a poslední
Virová pohroma na meruňce?, 12.6.2020 Obsahuje fotku
další
Virová pohroma na meruňce?, 12.6.2020 Obsahuje fotku
Asi čtyřletá merunka Bergeron a naokonec i starší další Bergeron jsou napadeny podivnou chorobou, kdy na mladším Bergeronu prakticky není jediný zdravý nový letorost. Listy na nových letorostech pokud nezaschly do hněda jsou zvláštně zdeformované,... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 12.3.2020
Co jsem se díval na fota v tomto vláknu, kde také již v únoru rašily zelené lístky, tak je to zcela stejné, pouze mě lístky na části koruny narašili až v březnu a jsou taky částečně spálené raním mrazem. Větev jsem odřezal a nůžky ponořil do lihu.... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 12.3.2020
Už stříkáte Sylitem? Kuprikol jsem dával již v únoru. Nyní broskve stříhám. Bohužel se zřejmě na části koruny objevila fytoplazma ESFY- typické předčasně vyrašené již zelené listy nyní, vč. dokonce jednoho květu.
Jak na Drvopleň, popravuje jablon, 22.9.2019
Tak jsem Droplen hrušnovou housenku vytáhl drátem s háčkem a jedná se o žlutou tečkovanou housenku velikosti dospelé housenky běláska, tj. asi je letošní. Zajímavostí je, že jsem ji vytáhl boční cca 3mm malinkou dírkou, která směřovala do hlavní... celý příspěvek >
Jak na Drvopleň, popravuje jablon, 16.9.2019
Jsem autor vlákna a jak jsem psal o té 3 leté jabloni, tak jsem viděl na kmínku neznatelné jako by zranění, které na sebe upozornilo tím že se okolo shlukovali mravenci a pásli se na unikající míze nebo zbytcích sladkého v neznatelných malých... celý příspěvek >
Jak na Drvopleň, popravuje jablon, 15.9.2019
Velmi statnou (a v době před cca 5 velmi bujnou) a 70let starou jablon vysokou až 10metrů napadl Drvopleň. Přímo v kmenu cca 50cm nad zemí jsou chrakteristické velké hrudkovité hnědooranžové drtiny v char. velkých hrudkách, stejné jako jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika