Příspěvky uživatele - 218.108

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lišejník na ovocných stromech, 4.11.2014
Ano, na mladem dreve jsou funkcni lenticely, cesky cocinky, kterymi do pletiv difunduji plyny. Ale myslet si, ze totez probiha na letitem kmeni pokrytem tlustou borkou, je blahove. Vyhasene vapno nemuze ublizit. Poskodil jsem si pouze mlade kminky... celý příspěvek >
Boscova lahvice - pro a proti, 2.11.2014
Pro: Chuť, plodnost, vzhled, textura dužniny, kvalita pálenky. Pro mě je jakýmsi hrušňovým standardem - ale to pro to, že jsem na ní vyrostl. Proti: Strupovitost, obliba u sršní, vos, bohužel i rez, nedlouhá skladovatelnost. Zdraví M.
Koupě stromku (ů) starých odrůd, 1.11.2014
Strom: Jadernička, Panenské, Wealthy, Hetlina (do hor), Grávštýn (pohorkatina). Roub (větev): Matčino, Kutcherův kalvil, King of Tompkin´s County, Vrchlického malinové, Pisoňovo (do pahorkatiny). Coxovu, Boskoop, Oldenburg, Wealthy a... celý příspěvek >
Rajka, 28.10.2014
Já si na letošní Rajku nemohu stěžovat. Degustoval jsem ji před 4 týdny spolu s Bohemiemi, Rubínem, Rozelou, Rubinolou. Ze zmíněných byla nejsladší, lehce aromatická, jemně rubínovitá. Detaily si již nepamatuji, ale pro příbuzné preferující sladké... celý příspěvek >
Procházkova, 14.8.2014
U Vás v chladnější oblasti by teď mohla zrát Černošická!? Nebo už je možná po ní. Třeba se ale zatoulala až na Svitavsko. Druhý tip: může jít o semenáč Wangenheimovy. Pokud se jí blíží svými vlastnostmi, Wang. je navíc samosprašná, používá se... celý příspěvek >
Broskvoň Modřinka, 12.8.2014
Měl jsem tu čest letos v Lednici ochutnat pro mě známé i neznámé broskvoňové odrůdy. Na "bílém masu" ulítávám, takže na ty jsem se i v časovém presu snažil zaměřit. Nejvíc mě dostala odrůda Fidelia (F. Zaiger, USA). Velmi dobrá byla i Krasava a Maria... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 12.8.2014
Tak tak, letos byl lepoticový rok. Zrála velmi brzy a přišla o to více k chuti, než začnou rodit Katinky, Opály a mnohé další. Bylo jich méně, ale o to byly chutnější a větší. Už si i dvě 50L bečky pobublávají...
Určenie odrody, 10.5.2014
Dobrý den. Jsou zde větší odborníci. Podobný tvar, dlouhou skladovatelnost a další parametry má ´Chodské´. Nejsem si však jist, jestli v průběhu skladování takto "zhnědne" a taky jestli se zatoulalo až na Slovensko. Zdraví M.
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 25.4.2014
Díky za velmi cenné informace. Myslím, že nejen mně budou sloužit při budoucím rozhodování, které z pozdních zimních odrůd zvolit při výsadbě. Nějaké favority již mám. Velmi obdivuhodné je též spektrum odrůd hodnocených panem Tondou! Mám... celý příspěvek >
Jablon Gravštýnské, 31.3.2014
Můj vlastní roubovanec Grávštýna na zakoupené A2ce je letos (3-letý stromek) také obalen květními pupeny. Jestli si nějaký ten plod i udrží je ve hvězdách. Vypadá to však, že A2 výrazně urychluje plodnost oproti semenáči. Zdroj roubu Grávštýna je... celý příspěvek >
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 17.3.2014
Pokud pracuji s mladými stromky peckovin (roubování/očkování/řez) mezi stromky nůžky/nůž desinfikuji 70% denaturovaným lihem. "Better safe than sorry!"
Freedom, 13.3.2014
Pane Rosťo, tak jak chuťově obstály první plody Freedom? Díky! Zdraví Mittwoch
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 7.2.2014
Máme tu další rok a já horlivě vyhlížím první souhrnná hodnocení pozdně zimních odrůd jablek. Do názvu vlákna jsem sice vpašoval slovo "rezistentní" (tak jak jej obecně chápem - gen Vf), ale jelikož jsou zde i stoupenci odrůd citlivých na Venturii,... celý příspěvek >
Vaše kolekce slivoní (reálné a plánované), 26.1.2014
Zcela souhlasím s Ondrou (Ing. Fidla). K čemu vznikla genová banka, když odrůdy v ní zařazené nikdo nevyužívá?! Co je horší - pokud je někdo chce využít, není mu to umožněno. Ať si Holovousy stanoví klidně poplatek 5,-Kč za očko. Ale ať to otevřou... celý příspěvek >
Rucla, 18.1.2014
Nu, na vlastní Ruclu si musím ještě počkat. Rozrostlý roub s prvním plodem mi celý "díky" saharskému suchu na JM v létě uschl. Na degustaci mě nijak neoslnila - průměr. Pocity z "pár měsíčků" plodu nelze generalizovat, ale jevila se mi kyselejší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika