Příspěvky uživatele - 3.51

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak donutit prokvasit zbytkový cukr 10,5 Brix?, 28.12.2014
Koupil bych za 35 kč kvasinky od BS (BS1, BS2, nebo BS10 chladomilné) v nějakých vinařských potřebách a vyprdl se na Vínku. Jsou to malé sáčky, na takový objem kvasu by musel mít zákvas aspoň 4 litry. A ideál je přidat med, cukr. Nejlépe však mít... celý příspěvek >
Je prodej pálenky zákonný?, 6.12.2014
Máte pravdu. Proto obdivuju hazardéry, co mají na bazošu inzeráty "prodám slivovici, hruškovici, meruňkovici" a ještě tam píšou "doklad o oficiílní pálenici předložím". Jsou to blázni a věřím tomu, že i celní správa má na internetu konfidenty a... celý příspěvek >
Výchovný řez Durancie, 14.4.2014
Máte recht, ale ať to posune klidně ještě o 30-40 cm nahoru, ať má korunu aspoň ve 150-160 cm, až mu pak durancie za pár let zaplodí, tak bude muset jezdit v zemi jak krtek;)
Jaký nůž na roubování?, 1.4.2014
Stanislaw pardon, tak jsem to nemyslel. Ale ruku na srdce, kdyby v tom podniku byl někdo, kdo to chytne do ruky a zkusí roubovat s jejich výbrusem, tak to hodí dneska do popelnice. S takovým ostřím to nejde použít na lepší výsledky. To je... celý příspěvek >
Jabloň vhodná na mušt, 1.4.2014
Myslím, že ani panenské (původní) by nebyl výstřel do tmy.
Kvitnutie marhul 2014, 27.3.2014
Na hradištsku bylo předevčírem -1,5°C a hned to padalo dole některé meruňkové květy.
Staré odrůdy, 25.3.2014 Obsahuje fotku
Dnes jsem zjistil, že po 14 dnech lezou první panenské z takového pokusu, kdy jsem vybral malý kýblík jablek co zostaly pod stromem až do jara a nedoufal jsem, že z tama může něco klíčit, už jsou tři venku. Bylo jich tak 20-30 těch semen.
První řez, 22.3.2014
Na ten sem zapomněl, viděl jsem ho až jsem nahrál fotku. A proč tam má nechat 7 bočních letorostů, není to moc? Může to udělat taky tak, ale jak jsem psal, na mě a vysoké lidi je to docela nízko a člověk si při sekání trávy vždy málem vypichne... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 22.3.2014
Ja myslim, ze počasí je gut. Zitra má pršet, dneska chcu nahodit asi 3 ks roubů durancie a pak budu ještě normálně zkoušet Forkertem Gabrovskou, atd. Rouby nemám v ledničce a nejde vidět, že by pracovaly - pučely.
První řez, 21.3.2014 Obsahuje fotku
U hrušky nevím, ale trnky nejsou tak složité jak se zdá, záleží na pěstiteli. Osobně nemám rád ty přikrčence s korunou v 60 cm nad zemí, tohle vypadá spíš jak špičák s předčasným obrostem, určitě bych se nebál zvednout korunu viz obrázek. Stanovit si... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 21.3.2014
Sem myslel, že to taky u schne ty rouby nasazené třeba 22-28.2, i tenké, třeba 4 mm a nic, jsou pořád stejné a nasštěstí se nescvrkávají, některé už se začínají probouzet a rašit o něco později sice jak podnož, ta su zvědavý, jestli pak uschnou nebo... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 21.3.2014
Děkuju, ale na podzim jsem o tom nepřemýšlel a nedal jsem stratifikovat a pochybuju, že něco vyleze ze zasetých teďka. Dnes jsem byl na Zlínsku v sadě, kde jsou tak 70-80 leté stromy jako trnky, jabloně s kmeny o pr. i 50-60 cm a semenáč ani jeden,... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 20.3.2014
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z pěstitelů nemá nějaké semenáče, třeba jaderničky 2-3 ks navíc, nebo i jiné, někde tady ze Slovácka, kdyby tu někdo byl. Výměna na něco. Mohu nabídnout silné rouby panenského.
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 19.3.2014
Nedělal b ych z řezníku vědátory, většinou umí dobře rozporcovat prase, proč taky ne, jsou to mistři, ví kam říznout a jak silně, co dělat a nedělat, ale zas takoví špióni nejsou, aby rozumněli problematikám kalení a popouštění ocelí. A chtěl bych... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 19.3.2014
Pěkné fotky a práce. Jen bych se chtěl zeptat, k čemu je dobré roubovat a očkovat doma za oknem, ty stromky jedou pěkně, ale co s tím pak dělat? Když je ještě zima. Pak se to vysadí třeba v květnu ven a mají velký předstih v růstu oproti ostatním... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika