Příspěvky uživatele - 89.172

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lisování rmutu, 8.8.2014
Upřesnění pro p. host - xxx.xxx.79.173. Nemluvím o moštu, ale o rmutu, kde již proběhlo kvašení, kdy se odstraňují z mladého vína zbytky bobulí. K okysličení v této fázi dochází i při práci s klasickým lisem. Nevím do jaké míry je v této fázi... celý příspěvek >
Lisování rmutu, 7.8.2014
Vinobraní se blíží a tak se ptám zkušených. Loni jsem dělal poprvé víno z modré Marqutte. Problém nastal při lisování rmutu. Kašovitou hmotu se mi do normálního lisu nějak nechtělo dávat, tak jsem to dal do hustého síťovaného pytle a do nové, ještě... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 16.4.2014
Překvapilo mě, jak dlouho nikdo na můj dotaz nereagoval a přitom je to přece dost předmětná záležitost. Protože jsem kupoval v zahraničí a přišly mi řízky z 2_letého dřeva, tak jsem poněkud znervózněl a pátral a dotazoval se jinde. Byl jsem ujištěn,... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 6.3.2014 Obsahuje fotku
Záleží na všech okolnostech, tedy kvalita sazenice, počasí, stanoviště, ale i celoroční péče o mladou sazeničku. Nemám moc výhodnou polohu viničky, která je v nevinařské oblasti Č. ráje, sazenice kupuji u Bred_ika od r.2010 a vždy jsem rok po výsadbě... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 29.1.2014
Tu poslední poznámku má stejný autor A. Krot na jiném videu pod názvem Часть 3 Виноград Настольная... celý příspěvek >
Prosychání listů, 4.8.2013 Obsahuje fotku
Mě se podobně vybarvují spodní listy Marquette. Půda na mé viničce má dle půdního rozboru deficit hořčíku, je přůběžně do půdy přidáván kieserit. Zejména Nero tím loni hodně trpělo. Letos se to výrazně zlepšilo, i postřik hořkou solí je znát. U... celý příspěvek >
Stolní víno, 15.2.2013
Pokud by jste uvedl, polohu Vaší budoucí viničky, bude snazší poradit. Možná jsme kousek od sebe.
Jakou odrůdu jahod a kde objednat, 5.10.2012
Taky jsem dřív brával po celá léta z Veselé u Semil a vždy spokojenost, letos ze Semra Turnov a zoufalství. Nejhorší sazenice a to již jahody pěstuji 40 let. Že se nestydí to vůbec prodávat. Snad tato diskuze pomůže ostatním při nákupu.
Co vaše réva? (2012), 20.9.2012
Dobrý den paní Frodlová. Můžete blíž popsat odrůdu Catawba Sedless? Děkuji.
Jakou odrůdu jahod a kde objednat, 13.9.2012
Tak jsem se rozhodl, že sazenice jahod nebudu kupovat v hobymarketu a rohodl jsem se pro Sempru Turnov. Doporučovaná velkopěstírna mě však velice zklamala. Všechny sazenice měli sice kořínky, ale listová část byla strašně dobitá, jako by je vyorávali... celý příspěvek >
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 7.9.2012
Můžete sdělit kde jste si nechal rozbor půdy udělat? Jak dlouho to trvá a kolik Vás rozbor stál. Děkuji!
Odrůda révy Solaris, 1.9.2012 Obsahuje fotku
Ne ne, autor příspěvku nezaměnil mangan (Mn) za hořčík (Mg), to že deficit hořčíku je u většiny odrůd svádí k tomu, že to je jen a pouze hořčík, co révě schází. Například i u nás ceněná moštová odrůda Dornfelder,  která byla vyšlechtěna roku... celý příspěvek >
Chloróza Révy?, 31.8.2012 Obsahuje fotku
A co kdyby se jednalo o nedostatek manganu Mn? Mangan totiž ještě v diskuzích o žloutnutí listů révy v mezižilkování nezazněl a pokud ano, tak sem příspěvěk přidejte. Dík. vin_jc
Réva - draslík x hořčík, 31.8.2012 Obsahuje fotku
Mám s Nerem stejný, nebo podobný problém. Po zaměkání bobulí se začnou listy postupně zbarvovat. Zajímavé je, že toto neprobíhá u všech výhonů ve stejné době. Jak je z fotek patrné, zelená postupně ustupuje žlutému a hněděoranžovému zbarvení, až list... celý příspěvek >
Réva - draslík x hořčík, 31.8.2012
Ti kdo bojují s červenáním listů Nera by určitě stejně jako mě zajímalo, jaké hnojení ke kořenům používate? Dík.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika