Příspěvky uživatele - 170.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dione, 16.3.2014
Opravdu krásné snímky vybraných plodů Dijone. Pěstuji ho už dlouho. Původem z Horní Bělé. Z tehdejší velké slávy mi zbyl strom s plody na dlouhé stopce, podlouhlého tvaru, sladší chuti, přiměřené trvanlivosti, ale se strupovitostí, která se... celý příspěvek >
Aversol na rany, 16.3.2014
Aversol je prostředek pro odpuzení zvěře. Chrání stromky proti okusu a nemá žádné léčivé účinky. Rány jste měl zatřít štěpařským voskem, nebo jiným prostředkem s hojivým účinkem. Pak Aversolem proti případnému dalšímu poškození.
Sloupovitá odrůda třešní - popř hrušní, švestek, jabloní a drobného ovoce, 28.2.2014
Tato diskuze je tak rozsáhlá a marná, že to nejde číst. Tak stručně. Nehledejte nikde sloupovité třešně, hrušně, švestky ani drobné ovoce. Je to jen obchodní trik prodejců. Prodávané i když méně vzrůstné stromky bez řezu pěstovat nejdou. Jako... celý příspěvek >
Placaté broskve, 27.1.2014
Pěstoval jsem v nádobě "Balkonelu" a vydržela tam jen tak dlouho než se kořeny obtočily okolo stěny (asi tři roky). Pak zašla. Podle toho bych radil jako nouzové řešení s nádobou tak na jednu sezonu. Pak vysadit do volné půdy. A pozor - ne tam,... celý příspěvek >
Broskyno Marhula, 27.1.2014
Pane Vysloužil. Já jsem se také chytil na Broskvomeruňku až jsem našel vysvětlení, že se tak říká brosvi "Catharina" - ze skupiny cling. Zdravím! Skála
Clingy, 27.1.2014
Děkuji. Mám zahradu 450 m n.m. a asi dvacet ofrůd broskví. Meruňkám se však nedaří. Myslel jsem na získání náhrady i když asi ne zcela rovnocené. Zdravím vás! Pavel Skála, Písek
Krtek - a je to, 23.1.2014
Ani krtek, ani hryzec se afrikánům nevyhýbá. Moje žena dala na takovéhle rady a naložila afrikány proti myším jak do skládky jablek, tak do sklepa s bramboprami a zeleninou. Výsledek byl ten, že si myši z nastražených afrikánů udělaly hnízdo.
Clingy, 23.1.2014
Četl jsem, že Catharina má chuť podobnou meruňce a proto se jí říká broskvomeruňka. Ten výraz jsem našel i u prodejců stromků. Stojí to za to se po ní pídit?
Jak správně naroubovat třešeň Kordii, 14.12.2012
Pokud se vám jarní roubování nepovede, zkuste roubovat t.zv. ve druhé míze. Je to začátkem srpna. Není problém s odběrem a skladováním roubů.Roubuje se ze stromu na strom. Na roubu se ponechají pouze řapíky listů, které za týden odpadnou (jako při... celý příspěvek >
Rycí vidle - které?, 10.12.2012
Rycí vidle jenom kované nasadit na dobrou dřevěnou násadu. Protože se na ně špatně šlape, nechám si na ně navařit malou nášlapnou plošku z 20mm úhelníku. Je třeba se vyhnout všem rycím vidlím s ocelovou tulejí sahající třeba do třetiny násady a... celý příspěvek >
Trojnohý teleskopický žebřík na ovoce, 10.12.2012
Viděl jsem ho u pana Tchoře - šlechtitele a autora Bohemie. Jednoduchý a lehký. Šikovný truhlář ho dokáže vyrobit.  Je to jako polovina štaflí v nichž poslední příčka nahoře je kulatá a na ní navlečena vzpěra s kulatým otvorem.
Obrácené zuby na ruční pila ocasce, 10.12.2012
Vedle jsem psal o kapesní pilce Fiskars. Její hlavní výhodou jsou zuby směřující k rukojeti a řezání pouze tahem. Řez je přesný, hladký a nenamáhavý. To měl jistě na mysli autor příspěvku k ocasce (zvané fuchšvanc). Způsob řezání rámovkou se s... celý příspěvek >
Nářadí Fiskars, 10.12.2012
Dneska jsem zažil určité zklamání nad výrobky Fiskars. Před časem jsem si koupil výsuvnou pilku (tu střední s oranžovou rukojetí) v pořadí již třetí. Dvě jsem už opotřeboval a nikdo je nenabrousí. K té pilce byla 40% sleva, tedy zaplatil jsem kolem... celý příspěvek >
Čím preštepiť Spartan, 9.12.2012
Buďte tak hodný a udělejte ještě teď fotku samotné koruny vašeho Spartanu.
Rezistentna odroda broskyne?, 6.12.2012
Udržuju starou odrůdu Amsdenova, velmi rannou, mrazu odolnou a poměrně chutnou. V době zrání ji o několik dnů předhání Harbinger.Amsdenova se zdá trochu odolnější ke kadeřavosti, ale o rezistenci se nedá mluvit. Vždy se část kadeřavých listů najde.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika