Příspěvky uživatele - 60.97

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak naložit maso na uzení, 8.1.2014
A to je problém ten lák vyměnit? Proč bych nakládal maso na 6 týdnů? Dyť je to zbytečné. Nakládám maso na polovinu i bez dusitanů a maso je krásně proleželé a prosolené.
Jak naložit maso na uzení, 7.1.2014
Aspoň více zbyde, ne? :-) Já to neřeším, protože uzené v krámě nekupuji. Jsem, co se masa týče, plně soběstačný.
Jak naložit maso na uzení, 7.1.2014
Já to neřeším nijak. Preferuji chuť a zdraví před barvou.
Jak naložit maso na uzení, 7.1.2014
přesně tak, jak píšete. 100% souhlas. Pokud člověk dodrží jasně daná pravidla, nepotřebuje rychlosůl a nemusí mít strach z botulotoxinu.
Jak naložit maso na uzení, 7.1.2014
Já jsem rychlosůl dříve používal, ale už na ni kašlu. Dávám jen obyčejnou.
Jak naložit maso na uzení, 6.1.2014
Dovolím si oponovat. Pokud má maso koncentraci soli 2%-2,5%, je slané akorát.  Vámi uváděné 3,3% je přesolené. Problém je ten, že pokud uděláte lák 10l/500g soli, tak ten lák má koncentraci 5%,maso 0% a ta slanost do toho masa přechází, čímž... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Ano, schwarzwaldská jedlí ano. O smrku nevím, ale borovice určitě ne. Uzení studeným kouřem o čase a o nákladech je, ne že ne. Mě uzené studeným kouřem chutná, ale chutná mi i to horkým. Neodsuzuju ani jedno. Studeným neudím, protože na to... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Nemáte pravdu pane. Snad jen to, že je každého věc, jak to dělá.  Ani já nemíním nikomu nic nutit, Způsob, jakým udíte vy jsme před léty dělali taky. Přešli jsme na tento právě proto, že se nám zdá lepší. Hezký den a ať se Vám daří.
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
U nás stejně. Měli jsme dřevěnou s topeníštěm cca 1,5m, ted máme zděnou s topeništěm hned dole. Bratr má taky dřevěnou, topeniště cca 70cm a všechny tři udí stejně. Je to spíše o technice, jak o druhu. Akorát studeným kouřem by v té zděné... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
U nás stejně. Měli jsme dřevěnou s topeníštěm cca 1,5m, ted máme zděnou s topeništěm hned dole. Bratr má taky dřevěnou, topeniště cca 70cm a všechny tři udí stejně. Je to spíše o technice, jak o druhu. Akorát studeným kouřem by v té zděné... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Pokud by se maso kazilo, prvně by to bylo vidět na láku, proto píšu, že překládat maso je zbytečné. Toto se dělalo v dřívějších dobách, kdy lák nahrazoval lednici či mrazák a maso bylo ve škopku i 4 měsíce. Pak se překládalo a umývalo. Lák se pak i... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Pane Kohoutku, v tom Vašem odkazu je fatální chyba- píší tam o uzení smrkem a borovicí. Smrkem se udírna maximálně roztápí, protože měkké dřevo dá dříve teplo. Ale borovice!! Ta je naprosto nevhodná kvůli pryskyřici(smole). Dát do udírmy borovici je... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Otazka asi na mne?? Maso nakládám na sucho. Jak už jsem psal. Po cca 2-4 dnech teprve dávám lák, což je vlastně kombinované nakládání. Lák by měl mít +- sanilitu stejnou, jako má maso. Tedy cca 2dkg soli na litr láku. Vody(láku) dávám tolik,... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Prosím Vás, srovnat to lze. Tím vařením to maso zatahnete, aby neztrácelo tekutinu a urychlíte jeho uzení. Pokud to nepovařím(vaření není pravý výraz, protože při 60st. to není vaření, ale "ohřev"),tak akorát prodloužím dobu uzení, nic víc. Chuťově... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
Dobrý den. Maso,(většinou své, protože si prasata chovám) po zabíjačce nasolím tak, že maso zvážím (šrůtky mám od oka 3/4 kg až 1,2 kg, některé i menší, záleží,jak vyšly při bourání, ale velké nedělám, nemá to smysl) A navážím sůl (2dkg na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika