Příspěvky uživatele - 29.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opál, 29.3.2015
   Tato odrůda se na naší zahradě(300m.n.m. severní Č.) neosvědčila. Nevyrovnaná velikost plodů, nevýrazně nasládlá chuť a jak píšete tuhá dužina, která se příliš nezmění ani po uležení vedla mě k její likvidaci. Určitě se najdou lepší... celý příspěvek >
Výška stromů, 2.3.2015
   Každopádně je nutné oplocení. Rozvětvení na MM106 nemůžete udělat ve výšce 2metrů. I u vysazených vysokokmenů by bylo nutné několik let chránit kmeny proti poškození zvěří.   E.H.
Staré odrůdy jabloní, 8.12.2014 Obsahuje fotku
...plody nejsou nijak krásné?
Zelené hnojení a vápnění, 11.10.2014
  Zaryl jsem do půdy silnou vrstvu hořčice a pelušky. Je vhodné tuto část zahrady vápnit mletým vápencem nebo se držet pravidla jako při hnojení statkovými hnojivy a rok s vápněním počkat?   Děkuju předem za radu.   ... celý příspěvek >
Roubování, 1.1.2014
  Pro xxx.xxx.  Roubování v tomto případě se většinou daří. Roubování v hale, jak popisuje pan "Standa V" je možné zhlédnout na Googlu zadáním "Apfelbaumvermehren im Winter- Teil 1", sice v němčině, avšak i bez znalosti tohoto jazyka... celý příspěvek >
Roubování, 23.5.2013
Letorost na podnoži odstraňuji postupně během léta. Ha.
Střih jabloně - je správně?, 14.5.2013
  Záleží taky na tom, jestli pan Burian bude chtít vypěstovat pohlednou jabloň,  nebo smuteční vrbu. Pokud mu větvičky pro budoucí kostru stromku plody udrží a neklesnou, můžou tam jablka zůstat, ale zatím nevíme jak stromek vypadá. Hora.
Nový stromek má moc drobných větviček - nechat či ustřihnout?, 19.3.2013
   Jabloň na MM106 může mít po 15ti letech v dobrých podmínkách kmen o průměru 15cm a podle způsobu řezu dosahovat výšky 3m a průměru koruny 3-4m. Opora je vhodná první 3 roky a pokud sahá až do koruny používám místo dřevěných kůlů slabší... celý příspěvek >
Nový stromek má moc drobných větviček - nechat či ustřihnout?, 19.3.2013
  Křivý termiál se mi zdá oproti ostatním větvičkám i příliš silný. Proto bych levou, spodní větvičku na něm využil k vytvoření nového terminálu. Přiklonil bych ji úvazkem do svislé polohy k stávajícímu terminálu, který bych zatím neodřezával,... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 9.12.2012
 Trpěl jsem Bohemii a stejně tak údajně jednu z nejchutnějších odrůd u nás Dezert, obě na M9, několik let na naší zahradě. O jejich chuti nediskutuju, je výborná, ale co mi jsou platné dva zdravé dozrálé plody, které přežíjí z deseti nasazených?... celý příspěvek >
Neznamy druh jablka, 2.8.2012 Obsahuje fotku
Nejedná se o dosud nevybarvený Ametyst? Sladkokyselý- voňavý?            Hora.
Jabloň po zasazení neroste, 22.5.2012
  Já bych ty výhony na podnoži zatím ponechal.  Hora.
Praskliny v kůře, 14.5.2012
 Zjistěte malým zářezem v horní části jestli strom není suchý. V případě že se pod kůrou ještě zazelená, odstraňte ostrým (roubovacím) nožem na postiženém místě opatrně postupně svislými řezy suchou "odlepenou" kůru dokud se neobjeví kůra... celý příspěvek >
Praskliny v kůře, 8.5.2012
 Samotná prasklina, pokud kůra kolem ní není odchlípnutá po celém obvodě kmene nemusí být příčinou uschnutí stromku. Byla velikost korunky přizpůsobena řezem na podzim při sázení k počtu kořenů? Jeden snímek měl ukázet celý stromek.  Hora.
Odrůda, která překonává Coxovu renetu?, 3.5.2012
Když budu upřimný, tak Coxovu renetu jsem nikdy neochutnal a o její vynikající chuti se jen dozvídám od některých přispěvovatelů v této diskuzi. Mladý stromek Coxovky na naší zahradě, který po několik let ani nevykvetl jsem v 70tých letech minulého... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika