Příspěvky uživatele - 158.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Křísotvorná kvasinka v kvasu, 11.12.2013
MV: Staletí se kvasy připravovaly a připravují i s peckami a jádřinci, bez pektolytických enzymů a lidstvo nevymřelo… Ano, miliony let lidé neměli brýle nebo si nepíchali inzulín a také nevymřeli…je vidět, že když zrovna nepálíte shnilé ovoce,... celý příspěvek >
Křísotvorná kvasinka v kvasu, 10.12.2013
hehehe... a vy máte na jazyku našroubovaný chromatograf, abyste poznal, kterou plíseň zrovna pojídate? (zcela odhlédnuto od toho, že ani nerozumíte psanému textu, kde píši, že je to "ideální prostředí" a vůbec nepíši, kolik vzniká a čeho...... celý příspěvek >
Křísotvorná kvasinka v kvasu, 9.12.2013
...fuj, to je hnus, na ty fotce... no, ale k věci: stejně jako vy, si myslím, že dotyčný nenasekal hrušky na co nejmíň na jemno - podle tý fotky to vypadá na struhadlo, které mu hrušky udělalo na plátky... ale poté měl prostě to ještě více posekat...... celý příspěvek >
Kde sehnat malou pálenici, 9.12.2013
...ano, ta pálenice si přímo říká o "dozbrojení"...jinak jsem si ještě všimnl, že to nemá žádný zpětný vtok tj. reflux, takže to opravdu vypadá, že je dělaná spíše na ovocné pálenky tzn. jednokotlová destilace s jednoduchou rektifikací,... celý příspěvek >
Kde sehnat malou pálenici, 9.12.2013
zdravím... zařízení vypadá dílensky dobře zpracované (co fotka umožňuje)...k vyhřívání: elektrika má tu výhodu, že se nechá dobře regulovat tj. lze poměrně lehce z komerčních dílu vyrobit zpětnou vazbu s teplomerem (viz. obrázek - jen pro... celý příspěvek >
Uzení domácích klobás, 4.12.2013
tomu nedostatečné dlouhé prouzení. Nemyslím si, že takto zbarvené klobásy je nutno nějak zvlášť opakovaně vařit.   ///  ...hmmm... vzhledem k těm neurčitostem dotazu, jsou neurčité, váhavé odpovědi pochopitelné... dotyčný... celý příspěvek >
Špek, 4.12.2013
...dotyčný se ptal neučitě na "špek" což je pojem s mnoha významy pro každého zvlášť:-) proto ten můj odkaz na wiki s tím, zda se shodujeme... jinak diletantskou sbírku "Malou školu uzenáře" rozhodně NE, vyplatí se dát pár korun za knížku
Špek, 4.12.2013
1. rychlosůl do tuku není nutná, tuk se nezabarví // také nebylo cílem barvit tuk, ale pokud možno rovnoměrně koncentrovat rychlosůl s obsahem antioxidantů proti "žluknutí" tuku do masa - difuze se postará o zbytek... 
Špek, 2.12.2013
zdravím... udím teď dvě a dvě bokoviny... tedy jestli si Slanina rozumíme s tím špekem... a recept mám jen na "suché" solení... hledal jsem novou nádobu, až jsem v jednom švédském řetezci s nábytkem a domácími, který působí i ČR ve velými městech:-),... celý příspěvek >
Uzení domácích klobás, 2.12.2013
...k dotazu na "jinou barvu"...si myslím, že pokud to byla taková šedivá barva masa uprostřed klobásy, tak nedošlo k přeměně svalového barviva myoglobinu a krevního barviva hemoglobinu při reakci s NOx v kyselém prostředí na NOx-myoglobin a... celý příspěvek >
Rychlosoli v mase - pro a proti, 3.10.2013
---Není nutné cpát do masa hnojivo na pole (Chilský ledek) a dobrovolně se trávit--- RE: Asi jste nepochopil můj záměr - tak to trošku napravím: mně šlo o to, popsat použití tzv. rychlosolí v širším kontextu a že dokonce, proslavují Čechy až v... celý příspěvek >
Rychlosoli v mase - pro a proti, 3.10.2013
nenapíše ani slovo o fermentaci(kvašení), která je základem parmských šunek, chorýz apod... Fermentace probíhá týden v teplotě 25°C/vlhkost 90%, sušení 15°C/70% tři týdny klobásy, šunka až 12 měsíců. RE: promiňte, ale píši o "parmská šunce"... celý příspěvek >
Rychlosoli v mase - pro a proti, 2.10.2013
...zarazilo mne, jak opomenutý nebo dokonce zamítavý je postoj k používání tzv. rychlosolí při úpravách masa (uzení, vaření, konzervování)... Chtěl bych k tomu podotknout několik věci, které jsem k tomu našel a které mně vedly k tomu, abych... celý příspěvek >
Uzení domácích klobás, 2.10.2013
...spraviť drevenú rozoberateľnú údiareň ale opäť s ohniskom mimo nej... RE: možná alterantiva... bydlím v domě a máme dvorek, ale nechtělo se mi (znovu) běhat na dvorek a kontrolovat teplotu, přikládat a tak - tedy na tom dvorku:-), takže... celý příspěvek >
Destilační zařízení Keg, 30.9.2013
...ještě dodatek, aby snad nevznikla mýlka: odpovídám výše na dotaz zda vyborazené zařízení je vhodné/nevhodné pro destilaci ovoce a odpovídám ve smyslu, že mít jen toto destilační zařízení pak vhodné není. Pokud a to je důležité (a to bych... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika