Příspěvky uživatele - 12.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Déšť a květy, 15.4.2014
Zdravím Vás: Chtěl bych se zeptat jaký vliv má déšť na kvetení slivoní. Pokud by se našel někdo, kdo mi odpoví, budu rád. Děkuji.
Rozkvétání slivoní, 12.4.2014
Přečtěte si tento a nebo tento dokument. V okolí to už vzdali také a pěstují odkopky Domácí nebo Durancie nebo taky Wagenheimku a různé jiné "kulovitého tvaru".
Rozkvétání slivoní, 11.4.2014
Dalo by se říci, že jsem boj vzdal. Byl jsem téměř první, kdo po hromadném výskytu šarky asi v roce 1984 začal sadit modernější odrůdy švestek (vlastně pološvesteky). Celkem dobře začaly plodit Čačanky a pak to pro mne to "neznámé" začalo škodit... celý příspěvek >
Na mladé třešni naběhly pupeny ale ted usychají, 11.4.2014 Obsahuje fotku
Je to stejné jako u mne u JOJO švestek. Pravděpodobne psedodonomas syringae.
Rozkvétání slivoní, 9.4.2014 Obsahuje fotku
Chorobu dříve pro mne neznámou sleduji a fotografuji několik let. Například jak vypadjí odumřelé větve Stanley nebo "dobře chycený strom".
Rozkvétání slivoní, 9.4.2014
Když už je choroba v sadu, tak nakazí nově zasazený stromek viditelně asi druhým rokem. První rok ještě nic. Měl jsem u sebe i rostlino lékařskou "delegaci". Oni to tehdá ještě stanovili jako "monilia laxa". Já se přikláním spíše k tomu druhému.... celý příspěvek >
Střih 3-leté Lepotice 2-letých slivoní, 9.4.2014
Mám podezření, že stromek (pupeny) je částečně zasažen "pseudomona syringae".
Rozkvétání slivoní, 8.4.2014 Obsahuje fotku
Taky mne kvete TOPTASTE ale úplně jinak.
Výchovný řez Durancie, 6.4.2014
Tak alespoň trochu jste mne potěšil. Přesto pár poznámek. Pořádnou jámou se odstraní trochu půdní únava, je to jakoby částečná rigolace (dnes už neznámý pojem). Drny je lépe hodit na dno jámy obráceně. Oni se tam organicky rozloží a naopak hlušina na... celý příspěvek >
Výchovný řez Durancie, 5.4.2014
"Jenom kroutím hlavou" - zasazené do nevykopané řádné jámy - ocelový "studený kůl" - zaszeno do kořeny vyčerpané půdy jiným stromem - zasazeno do stínu velkého stromu Zde je škoda něco radit
Hnědé květy, 5.4.2014
Stačí zadat do google "monilia laxa" a uvidíte velké množství typických projevů.
Hnědé květy, 4.4.2014 Obsahuje fotku
Když si pozorně prohlížím některé větévky, tak tam vidím loňské odumřelé pupeny v bazální části větví.
Jakou odrůdu podzimní jabloně, 4.4.2014
V této nadmořské výšce se daří i staré osvědčené odrůdě, bez chemie a strupovitosti - Matčino. Chuťově výborná a z vyšší polohy dozrává později a vydrží ve skladu i do konce ledna. Foto z roku 2013
Hnědé květy, 4.4.2014
Podle mého soudu jde tak trochu poznat jestli jdse o monílii nebo mráz tím, že pokud zmrznou okvětní lístky, tak obvykle na začátku nevisí jakoby směrem dolů. Zatímco monílie ano.
Hnědé květy, 4.4.2014
Moníliový úžeh. Jeho zákěřnost je v tom že přijde najednou, nečekaně a postihne celý strom. Pak už je pozdě stříkat, i dřevo je chycené a odumře. Takto mne odešla vzrostlá višeň.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika