Příspěvky uživatele - 167.83

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pilatka švestková nebo žlutá, slivoň kvete, ale neplodí, 9.4.2024
U nás to vidím na konec tohoto týdne, použiju tebou zmíněný Sanium Ultra. Calypso si nechám na obaleče, minulý rok to byla katastrofa, roztáhnuté letové fáze na několik týdnů.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 1.4.2024
Již čtvrtý den tady neskutečně fouká (Jablunkov 360mnm), potřebuji ošetřit hrušně proti rzivosti. Mám nachystáno Score 250ec, ale ten vítr je katastrofa. V noci má pršet a dnes je vykveteno přes 10% květů. Teploty nad 20°C kvetení značně urychlily.... celý příspěvek >
Moniliové spále 2024 STOP, 29.3.2024
Ve úterý 26.3. jsem dal postřik při odkvétání přípravkem Signum. Ten vítr byl velká komplikace, 4 stromy jsem stříkal hodinu. Čekal jsem až se vítr aspoň trochu zmírní. Na višně budu muset objednat Belanty.
Moniliové spále 2024 STOP, 17.3.2024
Meruňky jsou v plném květu, včera byly vydatné přeháňky, dnes má být bez deště a relativně teplo. Od zítra citelné ochlazení s ranními mrazíky. V podvečer udělám postřil Belanty + Champion. Dal bych Signum, ale ten jsem aplikoval před týdnem.
Moniliové spále 2024 STOP, 10.3.2024
Dobře, zkusím Signum, ale bude to boj s větrem, velmi silně tady fouká.
Moniliové spále 2024 STOP, 10.3.2024
Mám 4 stromy meruněk: 2x Bergeval, 1x Goldrich a 1x Leskora. Bergeval zatím ještě nekvete, květní pupeny ještě bez viditelnách bílých okvětních lístků. Leskora a Goldrich již několik částečně otevřených květů. Vzhledem k prognóze počasí mám dnes... celý příspěvek >
Obaleč švestkový II. generace, 4.7.2023
Vzhledem k mé momentální indispozici jsem provedl ošetření včera přípravkem mospilan. Nebyl jsem venku 5 dnů a lapák byl úplně plný, nešlo tedy vyhodnotit vrchol letové fáze.  Ještě mám objednaný Sanium Ultra, ten je i na obaleče... celý příspěvek >
Nemoc hrušně, 21.6.2023
Díky za tip na SCORE, objednám a příští rok vyzkouším. Minulé roky jsem používal Talent, ten taky nebyl 100%
Nemoc hrušně, 19.6.2023
Bohužel se rzí na hrušní bojuji každý rok. Dělám postřik před květem ve fázi růžového květů. První postřik byl 27.4. přípravkem Bellis, druhý 10.5. přípravkem Topas. Rez se nyní na listech opět vyskytla. Navíc na té Williamsové ty černé fleky.
Nemoc hrušně, 18.6.2023 Obsahuje fotku
Poslední 2 roky se mi na Williamsové hrušce vyskytují černé skvrny na spodní straně listu. Jedná se o halčivce hruškového? Díky za případné potvrzení.
Mráz ve vegetačním období, 5.4.2023
Ve 22:00 byla rovna 0, nyní ve 23:00 už -3,4°C
Mráz ve vegetačním období, 5.4.2023
Hlásím se z Beskyd, lokalita Jablunkov. Dnešní teplota je -6°C Včera se povedl provést postřik Championem v odpoledních hodinách. Leskora je z 90% po odkvětu, Bergeval tak 40-60% Mrazům není konec, uvidíme jak to letos dopadne.
Mráz ve vegetačním období, 2.4.2023
Včera ještě krásných +12°C, občas slunce, trochu větrno a občas sprchlo. Dal jsem postřik Belanty, ale až večer kdy se vitr trochu uklidnil a bylo bez přeháněk. Opylovači už také nelítali. Dnes ráno +8°C a mrholilo, teplota neustále padá. Nyni v... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2023, 1.4.2023
Dnes jsem využil mezeru mezi přeháňkami a udělal postřik meruněk přípravkem Belanty. Už hodinu neprší tak snad to klapne. Po mrazivém úterku s teplotou -10°C je vidět poškození květů. Rozkvetlo cca 50% zbytek ještě chybí. Bude potřeba znovu aplikovat... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 30.3.2023
Včera ráno -10°C, meruňky zatím jen několik trochu rozvinutých poupat. Dělal jsem 24.3 postřik Signum a Champion. Bohužel naplánovat efektivní postřik nelze. Když neprší tak je tak silný vítr, že je aplikace nemožná. Dnes jsem měl v úmyslu udělat... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika