Příspěvky uživatele - 242.172

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 10.12.2013
Díky všem za poznatky. Většinu (Luna, Orion, Sirius atd.) mám zatím ve špičácích a stále převracím, které vysadím a které rozdám.:-) Tohle by mělo pomoci. Není však, pane Kafko, i ostatní, Opal výrazný slaďák Goldenovského typu (jak uvedla i pani... celý příspěvek >
Shalimar, 5.12.2013
Tak to jsou velmi povzbuzující slova! Zapěstovávám od loňska Admirála na MM106ce. Snad ty jeho tři sady chromozómů zkrotím nůžkami... Jen se Vám asi pokazila váha... 51 gramové jabko je jak brok. Vždyť 50g má kdejaká nová slíva z Němec... Nebo... celý příspěvek >
Krvavka, 2.12.2013
Krvavka podle mě není jedna konkrétní odrůda hrušně, ale plejáda víceméně podobných typů, jimž si říká Krvavky. Vyznačují se krvavou (červenavou) dužninou, menšími plody. Zrají v různou dobu, podle "odrůdy". Viděl jsem letní, stejně jako podzimní.
Topaz, 12.11.2013
Reakce na pana Vlastimila. Článek je to od pana doktora pěkný. Ale narážku na degeneraci nových šlechtění jsem v něm, věru, nenašel. Co myslíte tou degenerací? Že Rubinola trpí rakovinou, Goldstar hořkou pihovitostí? Je známo, že existují i staré... celý příspěvek >
Vinohradnicke broskvone, 10.11.2013
Též jich mám pár na zahradě, ale postupně je ruším. Zrají velmi pozdě, bělomasá dužnina je sice výtečná, ale ne každý má rád nahořklé aroma. Jsou sušší, kadeřavostí trpí stejně jako Redhaven, strupovitostí hodně. Podíl "masa" ku pecce je malý. Velmi... celý příspěvek >
Braeburn, 8.11.2013
Tak tak Petře. Zkrátka si jej budeme muset pořídit a prubnout. ;-) Silné slovo - "marketové" - v jiném vlákně (nehledě na to, že Brauburnu fandíš) bys byl rovnou upálen skrz monitor.
Nejranější odrůdy meruněk, 6.11.2013
Ahoj Petře. Leskora mi letos dala první plod a honosí se krásným bujným růstem. Radku, a myslím, že i Auroru, mám naočkovanou z léta. Sázím však více na odolnost, nenáročnost - špičáky z loňska mi rozšíří sortiment na opačné časové škále (Vesprima,... celý příspěvek >
Gaskoňské šarlatové, 5.11.2013
Jsem rád, že tato má oblíbená odrůda vyvolala v těchto dnech "bouřlivou debatu". Minimálně na téma, kde jsi sehnat. Ač jsem velkým stoupencem holovouských a zejména pak střížovických "rezistentních" novošlechtění, musím dodat, že mě mrzí, že se... celý příspěvek >
Lokalita školky vs cílová lokalita, 3.11.2013
Nemůžu tak úplně souhlasit. Klima v dané oblasti ovocné školky stejně jako výživa atd. hrají nezanedbatelnou roli. Př.: Dva stromky identické odrůdy na identických podnožích - první vypěstovaný "ekologickým" způsobem v 600m.n.m. v drsném klimatu... celý příspěvek >
Jablečný burčák, 3.11.2013
Přidám zde svůj návod na přípravu jablečného "burčáku". Jeho příprava je velmi snadná. Nemá podle chuti mnoho alkoholu, což není na škodu. Až bude více času a lahví, pokusím se experimentovat. Vylisovaný čerstvý mošt naliju do 2 dnů do pivních... celý příspěvek >
Granny Smith, 2.11.2013
Např. zde. Zdraví M.
Slivoň Hanita, 1.11.2013
Dobrý den. Pokud nemá stromek obrost, nejde o čtvrkmen, ale o špičák. Pokud jste platil za čtvrtkem, natáhli Vás - špičák by měl být levnější. Požadovaný tvar si zapěstujete sám po rozvětvení stromku. Přečtěte si aspoň základní příručku, jsou jich... celý příspěvek >
Švestka Jojo, 1.11.2013
Reakce na pána 41.143. Pokud křížení Dr. Hartmana s Jojo započalo 2005, první semenáče byly 2006-2007 (tj. před šesti lety), nevidím důvod, proč by na trhu tyto nové odrůdy neměly být do 5 let (tj. těch Vašich 11, 12 let od křížení). Myslím, že jedna... celý příspěvek >
Švestka Jojo, 31.10.2013
Při brouzdání na síti jsem narazil na anglický abstrakt z jedné loňské květnové švestkové konference. Jeho autorem je Dr. Hartmann a kol., otec Joja, Hanity a jiných. Ve zkratce z něj vyplývá, že jsou si vědomi slabých chuťových kvalit Joja a dali se... celý příspěvek >
Honeycrisp, 21.10.2013
Tak jsem díky jednomu návštěvníkovi objevil, že tuto odrůdu nabízejí v SK. Dle zahraničního webu je to vskutku velmi oblíbená a chutná sladší odrůda, nenáročná na stanoviště a snad i rezistentní strupovitosti. Hmm, je to z ruky...
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika