Příspěvky uživatele - 54.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 25.9.2013 Obsahuje fotku
Ano, chuť vynikající. A líbí se mi i určitá variabilní chuťová "nadstavba" jednotlivých klonů Domácí. Bohužel mi jediný strom té "pravé" Domácí odchází a myslím, že letošní rok byl asi její poslední.
Jak vyhlíží úroda 2013, 24.9.2013
Pan Paľo má na fotografiích opravdu typickou Melodii.
Čačanská rodná, Katinka, 21.9.2013
U Č. rodné tu velkou chuťovou rozdílnost připisuji také (možná hlavně?) šarce. Ta se sice na plodech vizuálně neprojevuje, narozdíl od listů, ale vliv na vnitřní kvalitu plodů asi mít bude. Koukal jsem, že u některých plodů jsou uvnitř u pecky... celý příspěvek >
Nejlepší slivoně na sušení, 20.9.2013
Souhlasím s AB - zkoušel jsem sušit zatím asi jen 5 odrůd, ale vždy se vracím k Domácí (zřejmě nějaký rannější místní klon Domácí). Šarku má, ale stromy s tím dokáží zatím bez váraznějšího problému žít, opad také je, ale není to až tak drastické a ta... celý příspěvek >
Plody bez jader, 19.9.2013
Divil jsem se tomu jen do dnešního odpoledne, kdy jsem zjistil to samé u ořechů jednoho z mých ořešáků - hned vedle stojící (jiný - semenáč) toto nemá. Nikdy před tím jsem to nezaznamenal - co plod, to vyhnilé a sesché jádro. Oba stromy jsou sice... celý příspěvek >
Podnože do horších půd, 18.9.2013
Řekl bych, že A2 je plastičtější, co se vlastností půd týče, o M1 je známo, že nemá ráda přesušené, vysychavé půdy.
Viktoria, 16.9.2013 Obsahuje fotku
Když jsme u té Viktorie... Několik let počátkem září chodím v Krušných horách kolem jedné slivoně - strom se mi nezdá zas až tak starý, ale jeden z místních povídal, že byl vysazen ještě "za Němců". Nikdy jsem, díky termínu, kdy jsem se tu pohyboval,... celý příspěvek >
Trojica najlepších, 15.9.2013
Ta řidší dužnina je patrná po úplném vyzrání a změknutí plodu. Tuhost je určitě menší oproti Hanitě. Nyní Č. rodnou zhruba ob den sklízím současě s nějakým zřejmě místním klonem domácí švestky, která má dužninu i po plném vyzrání hutnou, tuhou,... celý příspěvek >
Rajče Ildi, 15.9.2013
Ildi mám vysazené na dvou lokalitách - na jedné jsou plody na všech rostlinách pouze oválné a větší, na druhé se vyskytují plody jak oválné, tak i hruškovitého tvaru, sice menší, ale zase ve velkém množství. Praskání plodů jsem zatím nezaznamenal.... celý příspěvek >
Trojica najlepších, 14.9.2013
Čačanská rodná je zajímavá odrůda, ale musí být plně vyzrálá. Má trochu řidší dužninu a rychleji měkne. Ale chce tu vyzrálost zachytit. Je tu jen malý časový prostor mezi plně zralým plodem a jeho opadem. Na rozdíl třeba od Hanity, kterou když trochu... celý příspěvek >
Vlaška končí, 11.9.2013
No, pane Petře, letos Vlaška zlobí - úroda je bohužel převeliká, což se podepisuje na kvalitě plodů - většina je střední (i menší) velikosti a chuťově jsou dost podprůměrné, skoro bez cukru, navíc ve zralosti se u nich lehce odděluje (klouže) slupka... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika