Příspěvky uživatele - 73.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Neznáte někdo recept na pravé znojemské okurky?, 14.11.2014
Chuť znojemských okurek je (byla) dosažena tím, že tam není (nebylo) přidáno nic co tam nepatří. Tedy: cibule, česnek, křen, kopr, nové koření, pepř, bobkový list - psáno v pořadí podle škodlivosti chuti sterilovaných okurek. Cibule nepatří do... celý příspěvek >
Vinič Solaris - sadenica, 23.7.2014
Starkl nebrat. Zrovna sazenice révy se dají sehnat v českých školkách za zlomek ceny a v super kvalitě. Exkluzivity jako Solaris mívají z dovozu, od ověřených zdrojů. Přidám příhodu se Starklem - známý prodal zděděný pozemek, "protože tam nic... celý příspěvek >
Pálenka z limonády, 23.7.2014
V levných limonádách bývá místo cukru aspartam a acesulfam. I kdyby tam bykl cukr, nebude ho tam více jak 10%, zato tam bude sorban draselný, který neumožní kvašení. Opravdu typický český nápad.
Kvas přetekl, 23.7.2014
Nejlépe přenést do chladu, pokud není možnost, stačí kvas denně pořádně zamíchat, aby přebytečný CO2 unikl a kvas slehl. Ve fázi bouřlivého kvašení míchání ničemu neuškodí, naopak se předejde vytvoření naoctělého plesnivého čepce, kteří si staromilci... celý příspěvek >
Zálistky a tažně na příští rok, 14.7.2014
Na zálistcích je mladší lisová plocha, která je oproti listům na letorostech mnohem výkonnější ve fotosyntéze, proto zálistky zvyšují cukernatost. Zálistky se proto mají vylamovat jen v zóně hroznů a tam, kde keř nadměrně zahušťují. Někteří stařečci... celý příspěvek >
Druhé kvetení, 14.7.2014
Trochu zmatené. Ty letošní zálistky už k ničemu nebudou, při řezu se odštípnou.
Štěpování révy - stratifikace, 10.7.2014 Obsahuje fotku
Vzpomněl jsem si a vkládám fotky roubového spojení dornfelderu s charvátem, o kterém jsem psal výše. 
Vrublovanie a ockovanie, 13.6.2014
Záleží kdy jste očkoval. Když se očkuje příliš brzy, dojde jen k částečnému srůstu, většina srůstové plochy zaschne a očko vyraší pozdě - třeba až v červenci. Pokud se očkuje na keř, který je již v plném růstu, třeba počátkem června, očko vyraší za... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 7.4.2014
Mohu Vám detailně nafotit 6ti letý Charvát předloni přeočkovaný na Dornfelder, očkováno zimním očkem přímo do kmínku, někdy v červnu (=dost pozdě). Minulý rok byla z keře plná úroda, místo očkování je poznat pouze z toho, že Dornfelder během druhé... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 7.4.2014
Dovolím si opět se vmísit do diskuze. Napadlo mě použít průhlednou roubovací pásku, která se běžně prodává, v jedné dobře utažené vrstvě. Na keřích, které jsem přeočkovával v terénu mi kalus tuto pásku během sezony spolehlivě roztáhnul a bylo možno... celý příspěvek >
Odrůda Red delicious, 7.4.2014
Nemáte někdo odrůdu Red delicious, nebo Starking delicious? Velmi rád bych získal rouby jedné z těchto odrůd.
Očkování / roubování broskvoní, 7.4.2014
Děkuji Vám za cenné rady. Chtěl jsem právě naroubovat, tedy spíše naočkovat na jižní stranu meruňky, protože jsem se kdesi dočetl, že broskvoň na meruňce je dlouholetá a více odolává mrazu. Ač mám zahradu ve 196 n.m., je ze severu nechráněná a... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 3.4.2014
Konečně pořádné informace 
Poznej ptáka 1, 3.4.2014
Kvíčaly se vyskytují v hejnech, spíše v lesích mimo města, vyjímečně na kraji vesnic, nocují v hustých porostech. Zvuky vydávají na rozdíl od ostatních drozdů dost jednoduché. Jsou dost plaché a ostražité.
Jaký nejvhodnější postřik proti obaleči jablečnému?, 3.4.2014
Nikoli když se blíží ke stu SET, ale procenta pro konkrétní meteo stanici.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika