Příspěvky uživatele - 227.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přeroubování jabloně, 1.9.2013
Mirku, súhlasím s Vami slovami nášho vnúčika: "Dedenko, dobrý nápad!" Chcelo by to ešte spýtať sa na názor ovocinárov, ktorí majú skúsenosti s vrúbľovaním broskýň. Ja som doteraz broskyne iba očkoval.
Duo hrušeň, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Odrodu Dicolor na duľovom podpníku som prinútil plodiť ohýbaním zelených kolmo rastnúcich konárov do tvaru palmety. Hrušky sa dajú veľmi dobre tvarovať do plochých tvarov. Súčasne som do nej navrúbľoval mrazuodolnú zimnú Janu. Keď Jana zarodila,... celý příspěvek >
Přeroubování jabloně, 1.9.2013
Mirku, jednoduchou kopuláciou. Zrast je tak pevný, že anglické spojkovanie je zbytočné. Zatiaľ sa mi nič nevylomilo. S vrúbľovaním broskýň má bohaté skúsenosti Libor.
Preočkovanie starého vinohradu, 1.9.2013
Dovetok: Sadenice Livadijského čorného zo Slovplantu som sadil vlani v júni. Rozdiel medzi úrodou na mladých sadeniciach a úrodou na preočkovaných 33- ročných koreňoch je evidentný.
Preočkovanie starého vinohradu, 1.9.2013 Obsahuje fotku
V tomto roku budem oberať úrodu z prvých bielych rezistentov naočkovaných do starého vinohradu Vitis vinifera. Keď sa pozriem na celý rad preočkovaného viniča bez jediného chorého strapca (a bez postrekov) a na vedľajší rad mullerky s bielo čiernymi... celý příspěvek >
Augustin (V 25 - 20), 1.9.2013 Obsahuje fotku
Augustin už začíname konzumovať. Jeho skoršiemu dozrievaniu bráni tieň koruny broskyne Sunhaven. V tomto roku mal rekordnú úrodu vzhľadných strapcov. Rodí na strednom až dlhšom dreve. Chrumkavé hrozno nepoškodili ani nedávne dážde, je veľmi odolné k... celý příspěvek >
Orangered, 1.9.2013
Chuť plodu je prvoradá. Ak k tomu pridáte superskorosť dozrievania v čase, kedy marhule dostanete iba v markete (Španielsko, Taliansko...), a mrazuodolnosť v kvete, ľahko oželíte, že Leskora nemá super veľké plody a event. za veľmi studenej a vlhkej... celý příspěvek >
Přeroubování jabloně, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Skvelý Orion na podložke M26 mi tento rok zhodil počas júna-júla takmer všetky plody. Okrem vrcholu palmety, ktorý som prevrúbľoval dvomi inými sortami. Považujem to za jednu z ďalších výhod pestovania viacerých odrôd na jednom koreni. Pozn.... celý příspěvek >
Flamingo, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Keď som do malej záhradky vyberal broskyňové stromky, zháňal som k Sunhavenke niečo septembrové. Bohužiaľ mali iba augustovú Flamingo. Keď plodili, bol medzi dozrievaním obidvoch zhruba 2-týždňový rozdiel. Tento ročník je však výnimočný, Flamingo mi... celý příspěvek >
Neznáma známa odroda, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Akože sa volajú tie malé guľaté slivečky, ktoré sa v minulosti vždy koncom leta pravidelne predávali v Brne na tržnici? Pred 5-6 rokmi sme dostali od jednej moc dobrej, dnes už nežijúcej pani z Jablonice pár plodov. Keďže v záhradke nebolo miesto,... celý příspěvek >
Topstar plus, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Podľa veľkosti prvého signálneho plodu nemožno, pane Miloši, robiť hodnotenie odrody. Veľmi som bol zvedavý na jej chuť. Ste prvý, kto o nej referuje. Takže príjemná sladká, slivková. Slivkovejšia ako Hanita?
Black Magic, 1.9.2013 Obsahuje fotku
"...Sliby se maj plnit nejen o Vánocích!" A tak teda keď sa poobede vyčasilo, nafotil som môjho Black Magica. Listy majú priemer do 18 cm, načervenalé stopky, výkroj sa u spodných listov lýrovite uzatvára, u vyšších už nie. Povrch listov je matný,... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika