Příspěvky uživatele - 64.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lze sazet i v zime?, 20.11.2013
Samozřejmě. Zimní období samo o sobě nic neznamená. Důležitá je pro většinu stromů teplota, vlhkost a výhled počasí. V mé druhé vlasti (Španělsko) je obvyklé sázet stromky od půlky prosince do půlky února, pokud nemá mrznout. V listopadu... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 14.11.2013
Na základě pozorování (vyjímání založených podnoží v zimní zahradě) jsem nabyl dojmu, že broskvoním po opadu listů kořeny přestanou růst vždycky. Spolu s pučením se opět rozjedou při teplotách nad 7 st. Ale to není všechno. Vodivá pletiva broskvoně... celý příspěvek >
Jablečný burčák, 4.11.2013
Mám dojem, že takto se vyrábí jen zkvašený mošt. Taky ho někdy piju, ale mošt na opravdický cider by se měl dosladit z běžných 11% na 21% cukru a na chvíli přihřát ponořením do vody kolem 40 st. teplé. Za několik hodin začne viditelně kvasit a... celý příspěvek >
Stratifikace, 4.11.2013
Zkoušel jsem před několika lety stratifikovat vyloupaná jádra meruněk hned po sklizni. Byl jsem nemile překvapen, že začala klíčit už za 5 týdnů a část jader shnila. Původně jsem měl strach, že bez skořápky neudržím správnou vlhkost jader. To jsem... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 24.10.2013
Do rozštěpu roubuju jen zelené výhony (meruzalka, růže, moruše, citrusy apod. a vždycky žiletkou). U plně dřevitých roubů se mi podnož nožem spíše rozlomí než rozřízne a kontakt pletiv není dobrý. Musel bych mít mimořádně ostrý nůž. Dneska jsem... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 23.10.2013
Já používám meruňkové rouby koupené - získané v polovině ledna nebo vlastní, odstřižené kdykoliv do rašení. Letos jsem rouboval čerstvými rouby až do 4.4. Nehledám v tom vědu, ale důsledně překrývám roubovanec sáčkem nebo fólií. Rouby peckovin,... celý příspěvek >
Ochrana kmene mráz, 17.10.2013
Já obaluji některé peckoviny odpadním bílým papírem (80g/m2), jednostranně potištěným na tiskárně nebo kopírce. Stromům to dělá dobře, protože je to chrání i před nežádoucím ostrým slunečním zářením před mrazivou nocí. Papír se obaluje od spodu... celý příspěvek >
Tvarovaní broskvone, 14.10.2013
Můj známý odřezal na středně staré broskvoni tvaru Y jednu z obou kosterních větví tloušťky asi 7 cm, aby ji omladil. Nechal jen pahýl asi 20 cm, z kterého na jaře vyrašily nějaké výhonky. Říkal jsem mu, že je to riskantní, ale to riziko na... celý příspěvek >
Sloupovité jabloně, 1.10.2013
Mám několik sloupových jabloní na MM106 a zatím jsem nepozoroval zdravotní problémy. Dlouhý výhon by se měl na jaře celý odříznout.
Češete nebo ještě čekáte, 1.10.2013
Dneska jsem sklidil goldeny. Jsou krásné a velmi chutné. Letos moje nejlepší jablka. Naštěstí nechutnají příliš obalečům. Ti mají jiný vkus. Ale od stopky se oddělovaly jako obvykle špatně.
Vinohradnicke broskvone, 1.10.2013
V tom je jediný rozdíl. Vinohradnické broskvoně to často přežijí i bez postřiku, ale ušlechtilé většinou trpí bez ochrany kadeřavostí dost významně. Záleží také na klimatických podmínkách. V teplejších oblastech jsou projevy mírnější. Občas vídám... celý příspěvek >
Broskev na myrobalánu, 30.9.2013
Jakou máte půdu (+jámu, do níž byla broskvoň zasazena) a klimatické podmínky? Myrobalánu bych se taky bál. Málokterý klon má vhodnou afinitu. Proto asi nebude tato kombinace běžně na trhu. To už spíš mandloň, broskvomandloň, renklóda nebo... celý příspěvek >
Vinohradnicke broskvone, 30.9.2013
Skoro všechny broskvoně jsou naštěpované na nějakém broskvovém semenáčku. Takže pokud nejde o nějakou zakrslou odrůdu, budou na tom myslím pláňky i štěpovance podobně. O něco bujnější by mohly být asi na mandli.  Kulturní odrůdy broskvoní se... celý příspěvek >
Meruňka Vesprima, 23.9.2013
Kvete později než ostatní meruňky a květy jsou odolnější na mráz. Takže by měla být vhodná i do horších oblastí. Mladší větve bývají velmi tenké, což by mohlo sloužit jako poznávací znak. Málo se prodává a starší strom jsem ještě neviděl. Osobně této... celý příspěvek >
Jak ostříhat meruňku, 17.9.2013 Obsahuje fotku
Nejde jen o sklizeň. Ti, co to nezažili, nebudou souhlasit. Ale když je horní polovina stromu obalená mšicemi a všechny plody jsou napadeny obalečem, je hlubší řez jednou z možností řešení. Jinak většina plodů shnije dřív než dozraje a ze stromu není... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika