Příspěvky uživatele - 179.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bělas viržinský - Chionanthus virginicus, 9.1.2014
Mám Ch. virginicus (semenáček), pěstuju ho již několik let v květníčku (hodně pomalinku přirůstá). Potvrzuji, že potřebuje nízké pH, již při zalévání vodou z vod. řádu se u něj projevovala chloroza. Dá se předpokládat, že vaše rostlinka bude... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 3.1.2014 Obsahuje fotku
jako úplně poslední dávám fotku celého keříku (pravda, pořizovanou kvůli květům halesie) proti semenáčkové se zdá, že tvar keříku bude více kompaktnější, vč. výšky. Kvetení od 10.5. u P.rockii existují v prodeji jak jednoduché květy,... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 3.1.2014 Obsahuje fotku
a záběr z trochu větší dálky
Pivoňky - zmlazení?, 3.1.2014 Obsahuje fotku
Jako poslední ukážu P.rockii, kultivarovou. Její jméno v čínštině zní Da Mo Fen Yun, v překladu do angl. Great Desert Storm Clouds. Mám ji stejně dlouho jako onen semenáček, při nákupu bylo uváděno 3letá rostlina. tady je detail květů
Pivoňky - zmlazení?, 3.1.2014 Obsahuje fotku
ad P. rockii. No, tady je to složitější. Ani nevím, jestli se mám do psaní o ní/nich pouštět - páč na jednotlivé druhy dřevitých pivoněk po botanické stránce si netroufám. Řídím se cedulkou . Spíš je pro mne určující rozdělení podle ceny,... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 3.1.2014 Obsahuje fotku
jako druhou ukážu hodně velké (3leté) mláďátko nádherné P. anemoniflora. Chce trpělivost, dospívá prý až v 7 letech. Je nizounká, přirůstá hodně pomalu. Obě (letos, kdy bylo vše tím chladným jarem v podstatě opožděné) kvetly v posledních... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 3.1.2014 Obsahuje fotku
Vezmu to pro změnu od začátku . P.japonica - kdysi se tu vyskytovala v nabídce jednoho skalničkáře spolu s dalšími bot. pivoňkami. Nedostaly se na mne . Také nevím o nikom, kdo by ji zde pěstoval, jen jsem zkusila se zeptat. Ad fotky..... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 28.12.2013
Děkuji za pojmenování, no, alespoň někde jsem se trefila či blížila. Právě, s tou variabilitou jsem jakž/takž počítala, s tím, že pivůně záměrně křížíte.. to tedy nikoliv. Obdivuji. Sama jsem kdysi sela p.rockii. Bohužel, výsev dopadl... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 22.12.2013
Víte, na toto se těžko odpovídá. Nejspíš bych formulovala takto : 1) záleží na tom, o jakou pivoňku se jedná a tomu přizpůsobit podmínky (vylepšit půdu). 2) a také o jak velkou rostlinu se jedná. Míněno - dostal jsem kus odryto od... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 22.12.2013
Děkuji za fotky. Koukám, že pěstujete botanické pivoňky. Dovolím si hádat, schválně, jestli se trefím, ano? červená - není to některý z těch časných kříženců x smouthii? - Early Scout žlutá - p.lutea, že? (p. delavay var.... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 20.12.2013
JP, děkuji za objasnění. Mně se ten příspěvek špatně vřadil.Nikoliv pod původní text, jak jsem zamýšlela. V něm jsou jak lékařská tak čínská (nejobvyklejší z bylinných) jmenovány + selská uváděna jako samostaná forma... čili je zřejmě míněna... celý příspěvek >
Identifikace - malý strom / vyšší keř, spíše řidší, 14.12.2013
ježíš - otočila jsem rozměry poslední dvou cornusů. Takže - souhlas, také bych tipovala na Cornus alternifolia Variegata. Květa
Identifikace - malý strom / vyšší keř, spíše řidší, 14.12.2013
onen stromek vpravo bych též tipla na Cornus florida spíše než Cornus kousa - ptž. je na fotce vidět lístky teprve rašící, C.kousa by byl v květu již více prozelenalý. Druhý zmiňovaný keřík vlevo bych spíše považovala za Cornus controversa... celý příspěvek >
Pivoňky - zmlazení?, 14.12.2013
Prosím o latinský název pivoňky selské. Pořád dumám, o které totiž je hovořeno a podle českého názvu mi zůstává utajena. Děkuji mnohokráte. Květa
Miscanthus (Sioux), 20.10.2013
na kolo se dá přidělat košíček, že...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika