Příspěvky uživatele - 14.226

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
První broskvoně dozrávají, 30.7.2013
"Jak je vidět, pane Mikeši, jste jedním z mála pěstitelů této známé, leč prakticky nerozšířené odrůdy." Starý broskyňový sad, ktorý p. Mikeš navštívil, je naopak dokladom toho, že Luna bola prakticky dosť významne rozširovaná a pestovaná. A nielen v... celý příspěvek >
Červivá, pihovatá jablka, 30.7.2013
Pokiaľ pracujete v mliekárni, alebo máte možnosť zohnať takýto vedľajší produkt pri spracovaní mlieka, vrele odporúčam. Pozitívnu úlohu zohrajú aj zvyšky mliečnych bielkovín.
Co vaše réva? (2013), 30.7.2013
Jaro, ohľadne údajov o stolových sortách odporúčam portál wine.com.ua. Z menovaných pestujem iba ruskú Viktoriu, zatiaľ druhým rokom, ešte mi nerodila. Palieri je teplomilná sorta, občas ju dostať v supermarketoch.
Už jsme sklidili nepaličák, 2.7.2013
Môj paličiak vo vinohrade zatiaľ nepoliehava, je pekne zelený, kvetné stvoly sa začínajú vyrovnávať. Do zberu ostáva odhadom 10 dní. Neskorý širokolistý Staník od Ing.Kozáka však ešte len kvitne, takže dokončujem vylamovanie kvetov. Zber bude o 2-3... celý příspěvek >
Dotaz na násadu plodů, 2.7.2013
Podľa údajov o prvej úrode pôjde zrejme o dvojročné stromky. 20 ponechaných plodov je naozaj veľa. Rast a dozrievanie plodov ide na úkor tvorby dreva mladej koruny, u ktorej je potrebné živiny a asimiláty premeniť v prvej rade na rast čo... celý příspěvek >
Poškození, 2.7.2013
Ak by mi záležalo na osude starej marhule s vylomenou časťou kmeňa a chcel by som jej predĺžiť život, nenechal by som ju iba tak- bez ošetrenia a hlavne by som na nej nenechal rásť drevokazné huby. Dalo by sa experimentovať napr. nanesením vrstvy ílu... celý příspěvek >
Granát - vhodná odrůda zrající mezi rannými a pozdními třešněmi, 2.7.2013
Pretože plodov Kordie bolo rekordne veľa, skúsil som dnes pol kýbla zavariť. Po odstopkovaní som čerešne zalial vrelou vodou a nechal asi hodinu stáť. Nevyplával ani jediný "červík". Vrtule u nás v tomto roku zrejme nemali na poletovanie extra... celý příspěvek >
Vinic do severnej oblasti, 2.7.2013
NY-muskat, Price a intenzívne voňajúci Alwood som nekoštoval, nemám kontakty s vinohradníkmi v USA, ale väčší záujem by som mal o NY76, Corrot Noir, citlivý Esprit, príp. v poslednom príspevku spomínaný Leon Milot. Čo nám môžeš Marku povedať o ich... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika