Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mýtus Strýmka, 20.10.2016
Hlavně aby nebylo pozinkované, jenže to už je dnes asi skoro každé. Bohužel, když se jedá o jablon, tak v rizikové lokalitě je opradu vhodné kořeny chránit.. Jistým problém je ale i to, že zasazení je o ost pracnější a méně kalitní než bez něj.. Není... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 20.10.2016
No pokud máte metr kvalitn zeminy, tak to je přeci dobré ne?Hlodavci můžou být samo problém, kor pro jabloň. Kdysi jsem to řešil drátěnými koši, ae optimální to samozřejmě není. Pro růst kořenů to samozřejmě nějakým způsobem omezující je, ledaže... celý příspěvek >
Hruška na jeřábu?, 20.10.2016
No vlastně ani nevím. Třeba jste opravdu první, koho to napadlo, mě totiž aronie jako podnož pro hrušně nenapadla nikdy, přitom vím že tzv. pokrokoví ovocnáři sní o podnoži pro hrušně, která by měla vzrůst na úrovni M9...U té odrůdy Karina tam bude... celý příspěvek >
Hruška na jeřábu?, 19.10.2016
Zdá se že jste objevil novou, echt slabě rostoucí podnož pro hrušně. Blahopřeju! Ing. Fidla
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 17.10.2016
Tak to mě těší. Měl jsem pocit, že když na nějakou odrůdu zanevřete, tak že její likvidace je úplná. Očividně jsem se mýlil...            Ing. Fidla
Určení odrůdy jabloně, 11.10.2016
To je tedy pravda, proměnlivost plodů v závislosti od polohy bývá obrovská. Leckdy je to právě strom, jeho habitus, jež nám podává informace nejméně proměnlivé..            Ing. Fidla
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 11.10.2016
No to je možná trochu zbytečně dehonestující. Malionáč hornokrajský byl kdysi aspon z vyšších poloh vánoční jablko. On ani ten Spartan žádnou závratnou trvanlivost nemá, myšleno to štavnaté... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 11.10.2016
Ne to není výmysl, to je pouhá dedukce. Tak charakteristický habitus všímavého člověka samozřejmě zaujme a když jste na tu mou poznámku o typickém růsru nereagoval, dospěl jsem logicky k závěru, že to nijak typicky neroste. Ž e tam máte jedinou... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 10.10.2016
No já hodnotím Vaše plody s Říhovým Hagloe crabem, to je pro m jediný pravý Hagloe crab. Co se píše v anglických pomologiích je v tomto případě druhoradé. Říha popsal Hagloe crab tak jak ho popsal a vzhledem k mimořádné kvalitě této publikace by jím... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 10.10.2016
No oni ti angličané mají tolik odrůd, že v podstatě mohou mít i více odrůd pojmenovaných stejně. Tadle praxe začíná už i u nás, viz případ Major, kdy se hlavouni rozhodli že původní odrůda není důstojným representantem tohoto jména a vyšlechtili... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 9.10.2016
Chtěl bych ještě požádat Miloše Vysloužila, jak dospěl k tomu že se jedná o Hagloe crab? Vychází snad z cizojazyčné literatury, podobně jako Ivan Hlavatý? Protože Říha očidně mluví o zcela jiné odrůdě. Píše se tam že dozrává koncem měsíce srpna,... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 9.10.2016
Popis Hagloe crabu u Říhy je dost odlišný, včetně obrázku.  Posuzuju dle našich pomologických historických zdrojů. Samozřejmě uznávám, že pro objektivnější rozhled a názor bude nutno zabrousit i do cizích pomologických... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 8.10.2016
No tak todle na Hagloe Crab určitě nevypadá. Hagloe crab je v podstatě pozdně letní odrůda a vypadá zcela jinak. Takové malé, vyšší červené jablíčko. Říha uvádí že je dokonalé na výrobu cideru. Kde jste přišel na to, že se jedná o tuto odrůdu? Docela... celý příspěvek >
Nejchutnější švestka, 8.10.2016
No to jsou zase rady todlencto... Dvě zásadní chyby- Stanley zraje později než Rodná, je to odrůda poměrně pozdní, na úrovni Domácí. Rodna taky není středně pozdě zrající, zraje o něco dříve než Domácí.. Zajímavý tip pozdní švestky je Hamanova,... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 5.10.2016
Parména zlatá to není, je to něco z Coxovky, kterou tam jasně vidím. Dukát je pro mě stále Nej favorit. Ing. Fidla
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika