Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
No pro mě je kořenitost ta typická lehce natrpklá intensivní navinulá sladkost. Asi se shodnem že chut Avranšské je dosti typická a tedy musí být kořenitá ne? Naopak o Boscové bych řekl že je kořenitá méně, nekonzumoval jsem sice Boscovu v ideální... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
No hodně záleží od polohy. Salisbury je každopádně kořenitější, zmiňuje to i pan Říha ve své kultovní knížce. Boscova je nepochybně na plohu náročnější, Salisbury má svou chuť i v horších podmínkách, kam byla kdysi z tohoto důvodu doporučována... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
Souhlas. Lidé většinou ne zcela dobře chápou podstatu řezu ovocných stromů. Když jim jejich stromy plodí (a leckdy velice hodně) i bez řezu, dospívají leckdy k názoru, že řez je zbytečný, nebo i kontraproduktivní. Dneska tu je velice silná klika... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
Pokud máte dobrou polohu Pastornice nebude problém. Je to dokonalá hosodářská hruška, a v dobrých plohách a v současných teplejších letech dle mého i kvalitní stolní hruška.  Muškatelka šedá je co se náročnosti na prostředí týče v podstatě... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
Už jsem na to reagoval v odpovědi na příspěvek IH. Myslel jsem tradiční, klasické odrůdy. Je jasné že odrůdy jako Fugi, Granny, popřípadě Pink lady vyžadují oprvadu vysokou sumu teplot a blíží se svou náročností spíše subtropickému ovoci než... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
Tak určitě:) Myslel jsem to tak, že staré tradiční odrůdy nacházejí lepší podmínky v o něco vyšších, chladnějších polohách, čímž ale není myšleno vyloženě chladné polohy. I 600 metrů někde na předhůří slovenského Rudohoří jsou leckdy Top místa pro... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 23.12.2016
Pane doktore konkrétně Solanka byla vysoce ceněná i proto, že na letní hrušku vydržela, když se obrala ještě zatvrda velice dlouhou dobu bez hnití. Píše se i o třech či čtyřech týdnech, kdy v bednách postupně zrála, byla to ideální transportní... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 23.12.2016
Tady s Dr. Vysloužilem úplně nesouhlasím.Když se podíváte do Vaňkovy pomologie 100 hrušní, tak zjistíte že snad polovina, nebo téměř polovina z tohoto sortimentu jsou v podstatě zimní odrůdy! Nemůžeme se tedy vůbec bavit o tom, že tu byly jen... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 23.12.2016
Kult muškatelky šedé samozřejmě upadl, to nám ale nic neříká o tom, zda si upadnout zasloužil. Já tvrdím že nikoliv. Už jsem psal o tom, že její chut je velice výrazná, na tak rannou odrůdu má i význačné množství cukrů.. V Praze uzrává koncem... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 23.12.2016
Já samozřejmě netvrdím, že všechny nové odrůdy hrušní jsou špatné, nakolik spoustu z nich znám maximálně podle jména. To co tvrdím je to, že jsem na ně zanevřel (i z důvodu různých podpásovek, které tzv. pokrokoví ovocnáři velice ochotně vůči starým... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 22.12.2016
Nepochybně se jí tam i daří, Boscova je tam samozřejmě obecně rozšířená... V podstatě tyhle předhůří Karpat jsou Nej podmínky pro ovocnaření, lepší než horké roviny, myšleno aspoň pro tradiční odrůdy. To máte jako když srovnáte kvalitu Goldenu z 270... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 22.12.2016
Tyto odrůdy byly probírány ve vláknech po nich nazvanými. Špinka je stále ještě poměrně známa a staré stromy se dají najít. Ty další dvě už jsou širší ovocnářské veřejnosti prakticky neznámé..Muškatelku tureckou i Kozačku stutgardskou můžete ochutnat... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 21.12.2016
Leckdy mi lidé vyčítají, že jsem bez výjimky odvrhl všechny nové odrůdy hrušní. Já na to říkám- nikoliv bez důvodu. Chybí tam originalita chutí, leckdy se jedná jen o sladkou cukrovou řepu. Měl jsem tu pochybnou čest jednu z těchto nových... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 21.12.2016
Chtěl bych se zeptat znalce chutí Petra z Pardubic, zda někdy ochutnal dobře vyzrálou kultovní Koporečku. Pokud ano, co jí říká? Synonymum zimní muškatelka jí jsitě nebylo dáno... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 21.12.2016
Už to tu víckrát zmiňoval třeba doktor Vysloužil- údaj o nadmořské výšce nám nemusí říct nic o podmínkách pro pěstování.. V 630 metrech někde na Krupinské vrchovině na jihovýchode Slovenska máte vynikající podmínky pro pěstování Boscovy. Znám... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika