Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Buk červenolistý, 6.9.2015
Dlužím tady foto buku, je sice "po 14.srpnu", ale o něco déle... Nicméně musím říct to podstatné, že letošní sucho bylo zřejmě fatální pro některé stromy, protože můj buk purpurea nana ma listí žluté. Jestli uschnul nebo ne, zjistím asi až... celý příspěvek >
Japonský javor, 20.8.2015
A ještě Aratama, a Brandts dwarf, a taky snad ještě Peve Dave, ale ten se už může docela rozrůst.
Japonský javor, 20.8.2015
Existuje javor acer palmatum Shaina, to je opravdu zakrslík a s malými listy. Dá se v hobby marketech občas zakoupit, i když v posledních letech to není zrovna se šíří nabídky zrovna nejlepší. O něco silněji roste Acer palmatum Skeeters broom, a... celý příspěvek >
Japonský javor, 19.8.2015
Vašemu pohledu rozumím... ale kdo za to může, to nevím a nedokážu posoudit... Těžký sníh mi před časem rozrazil 2 nízko roubované javory. Nicméně nebojte se, javory se prostřihávají a tvoří se koruna... a jsou schopné vytvořit... celý příspěvek >
Buk červenolistý, 4.8.2015
Ještě se pomalu dostává do podvědomí buk z Litomyšlské líhně a to je buk fagus sylvatica Michal red... Informace o habitu koruny, po více letech, asi chybí, nebo pokud je někdo zná, rád se nechám poučit. Kus co mám na zahradě, roubovaný... celý příspěvek >
Buk červenolistý, 4.8.2015
Ano, můžu, ale až po 14.srpnu, ted jsem "mimo: dosah buku a taky ČR"... Vyfotím potom.
Buk červenolistý, 3.8.2015
Nedostala jste správnou informaci buk fagus sylvatica rohanii weeping, je buk červenolistý převislý (!) s typicky "rohanii" zvlněným listem. Ten ne. Vašemu požadavku by mohl vyhovět buk fagus sylvatica purpurea nana. Občas je dostupný v dobrých... celý příspěvek >
Fagus sylvatica long red, 3.8.2015
Váš dotaz mi vrtá hlavou... Čas od času se sice objeví nový kultivar buku, o buky se zajímám, ale takto označený buk jsem zatím neviděl a ani o něm neslyšel. Je několik buků, které mají v označení red, ale, pokud vím, žáden nemá vodorovné... celý příspěvek >
Kastanovnik, 30.6.2015
Tak to je téma na diskusi jako hrom: Jak tedy chránit proti plevelu plochy třeba s výsadbou čarověníků? Před dlouhou dobou jsem se na to, jaký vliv má mulč na půdu, zde ptal a nakonec nebyla žádná odpověď. Mám na zahradě zřejmě doubrou půdu a hejna... celý příspěvek >
Ilex crenata 'Dwarf Pagoda' - jaké podmínky, 22.6.2015
Docestovala ke mně cesmína dwarf pagoda. Nemám s těmito rostlinam žádné zkušenosti, tak bych rád požádal o rady zkušenějších, jaké místo zvolit, zda plné slunce, nebo polostín... atd atp. děkuji za Vaše názory.
Japonský javor - uschání listů, přenos na cedr, 14.6.2015
A ještě možná pro úplnost jeden odvážný dotaz: Nerosili jste listy javoru v pravé poledne studenou vodou z hadice? Pokud ne, tak to mohou být i ony zmiˇnované plísně...
Uvadnutí Acer palm. Taylor, 14.6.2015
Možnou příčinou může být houbové onemocnění, které zjistíte tek, že na střihu větvičky bude patrné vysychání od středu směrem k okrajům. Občas to některý javor postihne. Nadějě na záchranu je v odstřihávání zasažených větví až do zdravého dřeva,... celý příspěvek >
Trachycarpus wagnerianus, 27.5.2015
Pokud mohu, tak ještě jednu informaci k tomu překrývání v zimním období: Někteří nadšenci, kteří pěstují palmy venku v cca našich zeměpisných výškách, mají "skládací altán", který na zimu okolo palmy postaví. Dole v rámu dřevotříska, horní půlka... celý příspěvek >
Trachycarpus wagnerianus, 26.5.2015
Trachycarpus wagnerianus je krásná palma, která podobně, jako i další trachycarpy, snesou mráz. Musíte počítat s tím, že limitem mrazu je tak -15°C, a to ne třeba 3 týdny v kuse, ale jen krátkodobý pokles. Palma ztrácí při těchto teplotách... celý příspěvek >
Kmen rozškrábaný od koček, 16.5.2015
Děkuji za náměty, hlavně s tím škrabadem, ještě mne napadlo, zda jsou, podle Vašich zkušeností, užitečnější chytáním myší apod. kočičí holky než kočičí kluci? Měli jsme 5 let holku kočku a ta byla ukázková, lovila, donesla, nechala se pochválit a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika