Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Počasí 2024, 25.3.2024 Obsahuje fotku
Jak jste spokojeni s počasím? Báječné jaro? 
Broskyne 2024, 25.3.2024 Obsahuje fotku
Jak jste na tom, pane Petere pe.? Ze zvonkovitých odrůd měla u mě nejkrásnější a největší květy pravá, nikoliv ta druhá falešná Springtime. Další v pořadí ve kráse zvonkovitých květů je Snow Queen. 
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 25.3.2024
Zítřejší předpovídaná nula snad žádné větší škody nezpůsobí. Co se týče stopek, tak podobně dlouhé jako Vanillacot je má u mě ještě pranýřované Bebeco. Stromek Vanillacotu je na tom podobně jako minulý rok po mrazech. Květy na pohled vypadají dobře,... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 24.3.2024
Delší stopky má Bebeco a San Castrese. Farhial nekvete až tak pozdně jako třeba Farbuz, ten bude možná rekordman. Zard použili ve Veselé u Piešťan ke vzniku Barbory a Vesprimy.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 24.3.2024
Nezapomeňte na plodomorku. Včera jsem dával první postřik na poupata starým Decisem a zároveň Talentem proti rzi hrušňové. 
Broskyne 2024, 24.3.2024 Obsahuje fotku
Budu hodně zvědavý, co se vyklube z broskvoně Diana. Jednu jsem si kdysi objednal ze zahradnictví na Zázvorce, ale "nějakým zázrakem" se z ní stala FM3. Tato druhá má první předpoklad a to miskovité květy, i když se uváděly v pomologiích i květy... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 24.3.2024 Obsahuje fotku
Co se týče pozdního kvetení, tak velmi nadějně vypadá Buzrlův Farbuz, který bude možná vůbec nejpozdnější v rašení i kvetení. Vše foceno 22.3. 2024. Pokud jde o postřikovač, používám v současné době aku vapku s hadicí do belíku.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 24.3.2024
Farbaly a Fardao mám bohužel falešné. Jinak dobrý postřeh, Martine. Květy na stromku i roubu mají podobně dlouhé stopky, stejně jako např. Thyrinthos.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 23.3.2024
Kontakt jsem vám poslal. Samozřejmě ho pošlu i Jirkovi z Poděbrad. Nevím, proč některé odrůdy náhle zmizí z prodeje. Farhial mně minulý rok vymrzl až na jeden plod. Nečekejte žádnou Leskoru, VP, Bergeron atd. Jedná se pravděpodobně o sladkou,... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 21.3.2024 Obsahuje fotku
...a mráz pálil.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 20.3.2024
Viditelně dosti spálené jsou oba stromky Bergarouge, každý je jinde. Časem se toho objeví pravděpodobně ještě víc.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 20.3.2024
Těžko říct. Něco odkvetlého určitě zmrzlo, ale jinak -3°C do květu po předchozí aplikaci Championu nebude žádná katastrofa. Odhadoval bych na první mrazovou zkoušku dobré výsledky (u toho co ještě neodkvetlo).
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Strupovitost ani sazovitost není řadu let skoro k vidění a to ani tady, ani na Vysočině. Aby díky ní popraskaly a shnily plody vůbec ne. Do Idaredu jsem narouboval ten Admirál, ale právě u něho se objevilo praskání a otvory, nevím od čeho. Tady byly... celý příspěvek >
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Idaredy původního stromu na Hornosvratecké vrchovině v 600 metrech nad mořem bych klidně nechal soutěžit v degustaci Idaredů z různých poloh a možná, že by vyhrál. Růst omezuji na úkor vedle naroubovaného Admirálu, ale už nebudu. Plodnost vysoká,... celý příspěvek >
Počasí 2024, 20.3.2024 Obsahuje fotku
Přišlo jaro do vsi, kde jsi, zimo, kde jsi? Byla zima mezi náma, ale už je za horama. Hu, hu, hu, jaro už je tu! Astronomické jaro začalo dnes ve 4 h a 7 minut. 20.3. je také světový den vrabců a štěstí 🍀💐 ilustrace:... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika