Příspěvky uživatele - 82.60

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nové jabloně, jaké?, 8.2.2008
Rozumím Vám, jen beru v potaz to, že meziodrůdový obsah cukru v jablkách je z medicínského pohledu nevýznamný (ohledně cukrovky) - jak o tom psal pan Vysloužil. Jen mne napadlo, že paní přijde do zahradnictví a třeba nebude až takový výběr.
Nové jabloně, jaké?, 8.2.2008
Přijde na to, co bude k mání...například 1) z letních Julia, Hana, Ametyst, 2) z podzimních nebo raně zimních Vanda, Lipno, Rajka, Rosana, 3) ze zimních Topaz, Rubinola, Rozela, Angold...těch je spousta, spíš na podnoži MM 106 nebo silnější,... celý příspěvek >
Nové jabloně, jaké?, 4.2.2008
Děkuji za odpovědi, rozumím! Takže diabetické jablko je vlastně pleonasmus ! Nebohému Ontariu zbyla jen ta jeho výjimečně dlouhodobá skladovatelnost. Jináč je ošklivý, kyselý, musí se stříkat na strupovitost a střídá...no, ale tátovi to o té... celý příspěvek >
Nové jabloně, jaké?, 4.2.2008
Tak to je zajímavé - nevíte, prosím, jak je to tedy s Ontáriem? O něm se říká, že je to jablko pro diabetiky...Rozdíl mezi ním a jinými, třeba i dojmem mnohem sladšími, nebude nijak horentní!? Lze to kvantifikovat !?
Rebella, 1.2.2008
Však já si tu dobu před 30 lety pamatuju, i když jsem byl klukem - jak jsme se radovali např. z Dukátu, Čisteckého apod. Ohledně Heliodoru - slyšel jsem, že chuť nic moc, ale třeba u něj více záleží na stádiu konzumní zralosti nebo lokalitě. Na... celý příspěvek >
Rebella, 31.1.2008
To je dobře. V nabídkách německých zahradnictví se také Rubinola a Topaz běžně objevuje - to se o německých výšlechtcích u nás říct nedá. Ale Rebellu naroubuju a uvidím. Prý ta německá jablka nebývají tak sladká jako naše, Němci mají jiné chutě.... celý příspěvek >
Rebella, 28.1.2008
Ještě - už jsem něco našel na netu, ale je to německy (ouvej), ale přeložím si to...
Rebella, 28.1.2008
Ne ne, je to jabloň -  německá, rezistent(vf), z Pilnitz, nebo jak se to píše, odtamtud je i např. Pilot, Piros atd. (alespoň mám dojem), ale o těch se toho taky moc nedá sehnat...ale díky, že jste se ozval!
Rebella, 26.1.2008
Znáte prosím někdo odrůdu Rebella? Růst, vhodnost k přeroubování starších stromů, doba sklizně, chuť, skladovatelnost, poloha pro pěstování...
jak se zbavit krtka, 25.12.2007
Jediný, kdo vám poradí, je Zdeněk Miler.
čistecké lahůdkové, 8.12.2007
V prastarém magazínu Květy (asi 1986) jsem nalezl pár slov o Čisteckém - jistý, již tehdy v požehnaném věku Dr. Bouchal, o něm píše "...říká se, že je to vlastně Princezna Luisa Kanadská a že známý ovocnář Herles ji dostal z Kanady a jenom... celý příspěvek >
čistecké lahůdkové, 8.12.2007
Právě čistecké velmi trpí strupovitostí - ač chuťově výjimečné, přeroubovávám! Pochopitelně, tam, kde se strupovitost nerozšíří, nemůže napadnout ani čistecké...
rezistentní odrůdy, 30.11.2007
Měl jsem možnost letos prochutnat několik nových rezistentů - a byl jsem velmi překvapen - až zaskočen, nečekal jsem, jak lahodně bude chutnat např. Sirius nebo Rozela! I již pár let známé rezistenty - Rajka, Rubinola, Topaz, Rosana chutnají skvěle.... celý příspěvek >
Rostlinné insekticidy, 22.11.2007
Dostala se mi do rukou kniha od R. Pavely "Rostlinné insekticidy" - hubíme hmyz bez chemie. V ní se píše o tom, že vylouhované roztoky z některých rostlin (vratič, rajče, kopřiva, šalvěj, afrikán....) mohou jako postřiky odpuzovat či dokonce hubit... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika