Příspěvky uživatele - 224.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Starý holubí trus, 15.8.2012
Holubí trus je velmi kvalitní hnojivo. Nejlépe se hodí ve formě zálivky. Já tak k 1/5 suchého přiliji 3/5 vody do vědra a nechám 2 týdny odstát. Pak 1/5 obsahu smíchám do kropáče s vodou a zalévám.
Rozlišení květů Redhaven a Fairhaven, 14.8.2012
Jak už jsem psal, květy Fairhaven jsou zvonkovitého typu a květy na vašich fotkách z 29. 4. jsou typu miskovitého.Jsou-li toto plody z miskovitých květů, pak to pravděpodobně nebude odrůda Fairhaven.
První broskvoně dozrávají, 23.7.2012 Obsahuje fotku
Přidávám ještě foto Springcrestu a Earliglo, které právě sklízím.
Sklizeň rajčat 2012, 23.7.2012 Obsahuje fotku
Letošní Tornáda ve skleníku, zatím zcela bez postřiků.
Určení odrůdy staré slivoně, 23.7.2012 Obsahuje fotku
No, ve Vaňkově Lidové pomologii to na Černošickou sedí taky, obzvláště zobrazení, na kterém je patrný poměr velikosti plodu a pecky, vybarvení a tvar. Jsem potěšený tvrzením, že by vůči šarce mohla být tolerantní, neboť jsem jí zkusil rozmnožit na... celý příspěvek >
Určení odrůdy staré slivoně, 23.7.2012 Obsahuje fotku
A ještě pár fotek stromů.
Určení odrůdy staré slivoně, 23.7.2012 Obsahuje fotku
Na chalupě ve Východních Čechách máme šest stromů slivoní, jejichž plody jsou již nyní v konzumní zralosti. Stromy jsou vcelku v dobrém stavu, stáří určitě přes 50 let, ale možná mnohem více. Zajímavé je, že kůra kmenů všech stromů je jakoby do... celý příspěvek >
Střihání ostružiníku, 11.7.2012
Vyjma letošního roku, kdy kvůli extrémním mrazům došlo ke zmrznutí pletiv, jsem nové výhony nikdy nestříhal. Pěstuji beztrnnou Thornfree a při odpovídající výživě, zálivce a vyvázání k opoře i přes 4m dlouhé výhony, se v následujícím roku odmění... celý příspěvek >
Světlušky 2012, 11.7.2012
V Jižních Čechách 650 mnm, u lesa, ano. Pozoroval jsem je včera večer. Nádhera.
Spenat z nati redkvicky, 9.7.2012
Jestli moc toužíte po čerstvém špenátu v létě, pěstujte mangold, z toho jde dobře.
Fotky vaší sklizně 2012 - od ředkviček po melouny, 9.7.2012 Obsahuje fotku
Další broskve natrhané v Jižních Čechách. Springcrest.
První broskvoně dozrávají, 4.7.2012
Springcrest u mě postupně nahradil Redwin. Oproti němu netrpí tolik praskáním pecek a druhotným zanášením infekce do plodu. Pecka není odlučitelná. Oproti Redwinu trpí kadeřavostí, ale přibližně stejně, jako jiné žlutomasé odrůdy. Chuť má, podle mě,... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 4.7.2012
Ano, byl jsem to já. Ale se současnými odrůdami nemohu srovnávat. Můj původní záměr, před 17 lety, byl, mít postupnou sklizeň broskví od počátku července do počátku září. Zároveň jsem vybíral jen dostupné odrůdy se zvonkovitým typem květů. Vše... celý příspěvek >
Postřik rajčat proti plísni bramborové, 3.7.2012 Obsahuje fotku
Rajčata dnes ve skleníku, bez jakéhokoli postřiku.
Fotky vaší sklizně 2012 - od ředkviček po melouny, 3.7.2012 Obsahuje fotku
První žlutomasé broskve natrhané v Jižních Čechách.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika