Příspěvky uživatele - 14.97

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kotel Medienka, 31.3.2013
Milý 45.252, Me dienka možná má svoje vady, ale rozhodně není pro někoho, kdo spěchá. Jedna destilace mi trvá 6-8 hodin. A nemůžu také souhlasit s tím, že "všechny pálenky" z Medienky jsou plné metanolu. Vždy si výstup nechám zkontrolovat a... celý příspěvek >
Špendlíky, 20.1.2013
Taky jsem vypálil něco žlutýho. Kulatý plody, sladký, špatně od pecky, pecky dost velké (v porovnání s dužinou). Vyteklo 3.1 laa / 100 litrů kvasu. Co mě naštvalo, byl obsah metanolu: 17g/laa (max limit 12). Přitom stejným kotlem a stejným postupem... celý příspěvek >
Kotel Medienka, 20.1.2013
Medienka dává doprostřed trubky mezi kotel a chladič tzv. odlučovač metanolu. Nevím, na jakém principu funguje. Používám druhou sezonu. Švestky, hrušky a jablečný mošt - dobrý. Letos (nebyly švestky) jsem vypálil špendlíky. V laborce pak naměřili... celý příspěvek >
Kotel Medienka, 19.12.2012
Ta dodatečná izolace mě zaujala. Pokud jste se do toho někdo pustil, jaký materiál jste použil, jak to drží pohromadě? A hlavně, izolujete i trubku až k chladiči, tedy včetně odlučovače metanolu? Děkuji. A.
Kotel Medienka, 15.12.2012
Kotel Medienka funguje. Standardně dodávají jen teploměr na plášti, to mi přišlo málo, takže mi ještě dodělali druhý před chladič. Uprostřed trubky, co vede k chladiči má nádobku na oddělení metanolu. S tím si nejsem jist, jestli pracuji dobře.... celý příspěvek >
Ultrazvuk - ma cenu (zestařit) slivovici?, 20.11.2012
To je divný. Opravdu se nenajde nikdo, kdo by tu potvrdil příznivý efekt toho ultrazvuku? Jeden známý říkal, že zkoušel před aplikací ultrazvuku a po něm (hned v pálenici) a sklenka po ultrazvuku byla prý výrazně lepší. Teď jsem domluvil s jedním... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika